Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Fragment tablicy ledowej wyświetlającej nibieski symbol procentów

RRSO to kluczowy wskaźnik przy wyborze oferty leasingu! Porównując oferty, sprawdzaj RRSO, a nie tylko koszt całkowity, bo ten drugi zależy od wielu zmiennych i może być mylący – tu wyjaśniamy. Poza tym, im niższe RRSO, tym niższy także całkowity koszt dla oczekiwanych przez Ciebie parametrów. Dlatego przed podjęciem decyzji o leasingu, zawsze weryfikuj RRSO. Skorzystaj z kalkulatora RRSO leasingu, aby szybko i łatwo obliczyć ten wskaźnik i porównać różne oferty.

Nie masz jeszcze ofert leasingu do porównania?

Jeśli trafiłeś tu, szukając łatwego sposobu na zapoznanie się z warunkami i kosztami leasingu, to przejdź bezpośrednio do Wyszukiwarki Leasingu, dzięki której otrzymasz oferty bezpośrednio od wielu najlepiej ocenianych leasingodawców:

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Wyszukiwarka nie tylko ułatwi Ci znalezienie taniej oferty, ale także leasingodawcy o dobrej renomie. Otrzymasz też naszą analizę, w której obliczymy RRSO (tak samo jak poniższy kalkulator), ale dodatkowo przekażemy opinię rynkową o każdej firmie leasingowej oraz uwagi do każdej uzyskanej przez Ciebie kalkulacji.

Kalkulator RRSO leasingu

Cena samochodu netto (bez VAT)
Rata leasingu netto (bez VAT)
Okres leasingu
Pierwsza wpłata (%)
Wysokość wykupu (%)
Oproc. RRSO
Koszt całkowity

Jaki wynik RRSO uzyskałeś?

poniżej 7,5% oprocentowanie poniżej rynku – więcej…
od 7,5% do 9,5% dobra oferta leasingu – więcej…
od 9,5% do 10,5% dobra oferta dla używanych i mniej popularnych – więcej…
powyżej 10,5% zbyt droga oferta – więcej…

Sprawdź, co oznacza Twój wynik RRSO

Poniżej 7,5% – oprocentowanie poniżej rynku

Przy obecnej stopie NBP oprocentowanie jakiegokolwiek finansowania, czy to kredytu, czy leasingu, wynoszące poniżej 7,5% powoduje, że udzielająca tak nisko oprocentowanej pożyczki instytucja musiałaby w zasadzie dokładać do interesu… Dlatego najczęściej oznacza to, że zarobek leasingodawcy kryje się gdzie indziej, np.: w konieczności wykupienia u leasingodawcy droższych niż na „wolnym” rynku ubezpieczeń GAP itp., ewentualnie powoduje konieczność rezygnacji z rabatu w cenie samochodu czy innego przedmiotu leasingu. Szersze wyjaśnienie w poradniku: Oferta leasingu wyraźnie tańsza niż inne? Nie ma nic za darmo

Oprocentowanie poniżej rynku często oferują także leasingodawcy fabryczni, jednak zdecydowana większość z nich nie cieszy się najlepszą reputacją – wyjaśnienie: Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?

Jeśli masz ofertę oprocentowaną poniżej rynku:

  1. Upewnij się, że nie jest ona połączona z koniecznością skorzystania z droższych ubezpieczeń lub innych usług dodatkowych.
  2. Sprawdź, czy poza tańszym leasingiem, jesteś w stanie uzyskać także „rynkowy” rabat od ceny przedmiotu leasingu.
  3. Zapoznaj z opiniami o jakości obsługi leasingodawcy, zwłaszcza jeśli jest to finansujący tzw. fabryczny.

Od 7,5% do 9,5% – dobra oferta leasingu

W tym przedziale mieści się obecnie najtańszy leasing. Oferty z takim właśnie RRSO powinieneś uzyskać od najlepiej ocenianych bankowych leasingodawców m.in. po skorzystaniu z Wyszukiwarki Leasingu. Oczywiście nadal warto, żebyś skorzystał z porad wymienionych w poprzednim podpunkcie, czyli upewnił się, że oferta jest nie tylko tania, ale także dobrej jakości i nie ma w sobie żadnych finansowych „niespodzianek”.

Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu otrzymują bezpłatną analizę, w której informujemy o niuansach oraz przekazujemy naszą opinię o każdym leasingodawcy.

Od 9,5% do 10,5% – dobra oferta dla używanych i mniej popularnych

Ofertę z takim RRSO można uznać za tanią, jeśli dotyczy:

  • używanych samochodów (np.: starszych niż 3, 4-letnie)
  • mniej popularnych, nietypowych maszyn i urządzeń
  • środków trwałych o niezbyt dużej wartości (np.: poniżej 25000 zł)

Powyżej 10,5% – zbyt droga oferta

O ile oferta z takim RRSO nie dotyczy bardzo nietypowych, używanych maszyn i urządzeń, dużo starszych pojazdów (np.: 8, 9, 10-letnich) lub środków trwałych o bardzo niskiej wartości, to oprocentowanie powyżej tego progu jest prawdopodobnie zbyt wysokie i warto rozejrzeć się za alternatywą.

Jeśli masz zbyt drogą ofertę:

  1. Negocjuj, jeśli otrzymałeś droższą ofertę, najlepiej unikając pośredników (np.: salony i komisy często przedstawiają ofertę leasingu z doliczoną dużą prowizją, która podraża leasing).
  2. Skorzystaj z Wyszukiwarki Leasingu, aby otrzymać tańsze oferty bezpośrednio od najlepiej ocenianych bankowych leasingodawców.

Sprawdź, jak jest obecnie oprocentowany dobry leasing

Zapoznaj się z rzeczywistymi kosztami leasingu. Nasz Kalkulator pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowe firmy leasingowe i jest aktualizowany co kilka dni. Przejdź do: Kalkulator leasingowy

4.8571428571429 1 1 1 1 1 4.86 (7)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Kobiece dłonie chroniące zabawkowy samochód osobowy symbolizujące ochronę ubezpieczenia GAPUbezpieczenia GAP – poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się ubezpieczeniem GAP dla swojego samochodu? Nie wiesz co to jest, jak działa, czy to dobre rozwiązanie i czy warto z niego skorzystać? Z tego poradnika dowiesz się wszystkiego.


Dłonie chroniące symbol samochodu osobowegoJak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniu przy korzystaniu z leasingu. Kupuj taniej Autocasco i OC oraz GAP. Uważaj na przedłużenia polis na kolejne lata leasingu.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl