Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Poszukiwania leasingodawcy

Czym kierować się przy wyborze firmy leasingowej? Oczywiście podstawą jest analiza kosztów finansowych (w leasingu przyjęło się prezentować ofertę z ujętym, tzw. kosztem całkowitym), weryfikacja zapisów w umowie leasingu i Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu oraz sprawdzenie kosztów dodatkowych zawartych w Tabeli Opłat i Prowizji.

Krótko: Złe opinie o leasingodawcy?

1. Pamiętaj, że negatywne opinie o firmach leasingowych w internecie zamieszczają głównie ludzie, którzy nie płacili rat w terminie.
2. Nie zmienia to faktu, że jest co najmniej kilku leasingodawców, którzy zasługują na swoją złą renomę.
3. Dlatego trzeba umiejętnie czytać opinie, mając jednocześnie na uwadze, że zadowoleni klienci zazwyczaj "milczą" na forach - mimo, że jest ich znacznie więcej niż tych rozczarowanych.

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Poza powyższymi, oczywistymi informacjami o przyszłym leasingodawcy ważne jest jeszcze jedno… opinia o nim!

Pytanie gdzie i jak szukać opinii o firmach leasingowych? Tradycyjnie w takich sytuacjach najbardziej pomocnym będzie internet.

Tutaj rodzi się jednak pewna trudność. Leasing jest jedną z tych usług, do których podchodzi się trochę jak do powietrza. Powietrze nie jest czymś o czym się specjalnie rozmyśla, chyba, że nagle dojdzie do jego skażenia... :)

Podobnie jest z leasingiem, który nie tylko nie wywołuje u leasingobiorców większych emocji, a wręcz nie myśli się codziennie o tym, że np. właścicielem użytkowanego samochodu, czy urządzenia dzięki, któremu przedsiębiorca zarabia, jest firma leasingowa. Po prostu – płaci się raz w miesiącu ratę i traktuje jak swoje…
Stanie się jednak leasing problemem, tak jak stanie się nim skażone powietrze, jeżeli nagle wydarzy się coś złego i dojdzie do konfliktu na linii korzystający – finansujący,

Wiele negatywnych opinii o leasingu

To poniekąd tłumaczy dlaczego w internecie jest prawdopodobnie więcej negatywnych opinii o leasingu jako usłudze, a także o poszczególnych firmach leasingowych niż opinni dobrych. Opisane są problemy z odszkodowaniami, gwarancjami, windykacją, itd. Opinie pozytywne to prawdziwa rzadkość! Dlaczego tak jest? Właśnie dlatego, że o powietrzu nie dyskutuje się dopóki nie stanie się coś złego.

Rocznie w Polsce podpisywanych jest ponad 200 tysięcy umów leasingu. Większość przedsiębiorców podpisując umowę po raz pierwszy zostaje już później wierna tej formie finansowania. Jest to najlepszy dowód na to, że jest zdecydowanie więcej zadowolonych nie tylko z leasingu, ale także z poziomu obsługi poszczególnych firm leasingowych. Tyle tylko, że te pozytywne podejście nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w komentarzach w internecie.

Uwaga na marketing szeptany

Trzeba przy okazji zwrócić uwagę na działania związane z tzw. marketingiem szeptanym. Niedawno jedna z firm leasingowych postanowiła poprawić swój wizerunek w sieci poprzez zamieszczanie pozytywnych opinii na forach, na których pojawiały się dyskusje związane z leasingiem. Niestety robione to było dość nieudolnie, o czym dyskutowaliśmy w wątku na naszym forum. Takie „akcje” zdarzają się jednak częściej, także ze strony innych leasingodawców.

Własny rozum najważniejszy

Dlatego warto z dystansem podchodzić do opinii o leasingu i leasingodawcach, które znajdujemy w internecie. Jeśli czytamy opinię negatywną o danej firmie, to zastanówmy się czym kierował się ją piszący i jakich argumentów użył i czy w ogóle ich użył.

Czy faktycznie spotkało go przykre doświadczenie z winy finansującego, czy też jedynie odreagowuje on swoją frustrację po tym jak spotkały go konsekwencje z powodu niepłacenia rat czy nie wypełniania innych obowiązków. Od razu zaznaczamy, że wpisy z inwektywami typu „oszuści”, „złodzieje”, itp. pod adresem leasingodawców lepiej w ogóle pominąć.

Z kolei trafiając na wpisy pozytywne również warto zastanowić się czy nie jest to „kryptoreklama”.

Szukać komentarzy w wiarygodnych miejscach

Z powyższych powodów nie ma sensu szukać komentarzy na ogólno-tematycznych, słabo (lub wcale) moderowanych forach, które służą bardziej do toczenia jadu niż merytorycznej wymiany opinii. Takimi forami są np. te przy portalach internetowych. Opinie tam zamieszczane z reguły nie mają większej wartości.

Lepiej szukać opinii na forach mniejszych, które skupiają wokół siebie osoby o podobnych zainteresowaniach, a dodatkowo są moderowane. Miłośnicy np. samochodów marki Seat, BMW, czy jakiejkolwiek innej na pewno na co dzień nie dyskutują o swoich umowach leasingu, ale pewnie z chęcią podzielą się opinią o swoim leasingodawcy – wystarczy ich zapytać. Natomiast moderator takiego forum raczej nie dopuści do tego, żeby pojawiały się na nim wpisy pseudo-reklamowe.

Zachęcić możemy również do korzystania z naszego forum, gdzie opinie można umieszczać w poszczególnych działach poświęconych każdej z firm leasingowych.
Jesteśmy czuli na ewentualne wpisy manipulujące, które niestety zdarzają się raz na jakiś czas (takie są usuwane lub oznaczane).

Zachęcamy do dzielenia się opiniami

Zachęcamy też wszystkich leasingobiorców do umieszcza komentarzy o swoich byłych i obecnych leasingodawcach. Wasze doświadczenia są nie tylko pomocne z punktu widzenia szukających opinii, ale mogą wpłynąć również na poprawę obsługi w firmach leasingowych!

Jeśli chcesz poznać lub podzielić się opinią o firmie leasingowej, przejdź na forum do działu Opinie o firmach leasingowych.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania i pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl