Pytanie dotyczące leasingu

Pytanie użytkownika waldeklubon: "W maju 2012 zawiesiłem po 18 m-cach działalność gospodarczą. Mam możliwość podjęcia pracy pojazdem po odwieszeniu. I teraz pytanie jak podejdzie do tego firma leasingowa jeżeli odwieszę DG do końca roku?"

Samochody bez problemu

W przypadku samochodów osobowych i dostawczych nie powinno być żadnego problemu z uzyskaniem finansowania. Jest co najmniej kilka firm leasingowych, które udzielają leasingu na samochody osobowe i dostawcze nawet zupełnie nowym podmiotom. Więc w przypadku wznowienia powinno być tym łatwiej, bo korzystającym będzie przecież osoba, która ma już jakieś doświadczenie w prowadzeniu działalności.

Z innymi przedmiotami będzie trudniej

Znacznie trudniej będzie jednak z uzyskaniem leasingu na inne przedmioty, których nie da się sfinansować w tzw. procedurze uproszczonej. Wszędzie tam gdzie wymagane będzie badanie zdolności kredytowej wnioskującego, fakt zawieszonej działalności może być poważną przeszkodą w uzyskaniu leasingu.

Oczywiście wiele zależy od tego jak długo działalność była zawieszona i jaki był jej powód, a także jakie są perspektywy dla przedsiębiorcy po jej odwieszeniu. Są to wszystko indywidualnie rozpatrywane sprawy przez analityków ryzyka.

Indywidualne podejście

Wiele zależy od indywidualnego przypadku - jednak uzyskanie leasingu po odwieszeniu działalności będzie trudniejsze niż w przypadku firm mających ciągłość, za to łatwiejsze niż w przypadku nowych podmiotów nie mających żadnej historii i doświadczenia.

Inne wypowiedzi na forum w tym temacie: Leasing po odwieszeniu DG? 

Czytaj także: Trwający leasing i likwidacja działalności - co zrobić?

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl