Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

5 spraw dotyczących leasingu

Zdarzają się sytuacje, kiedy zawarcie umowy leasingu wymaga ponadstandardowego pośpiechu. Nieważne czy to dostawca stwarza presję i oczekuje jak najszybszej zapłaty za przedmiot, czy najzwyczajniej w świecie chcemy sobie sprawić przyjemność odbierając możliwie szybko, np.: nowy samochód z salonu. Załatwienie formalności leasingowych w ekspresowym tempie jest oczywiście możliwe, warto jednak zrozumieć jak działa ten mechanizm i przede wszystkim jak uniknąć kosztownych błędów, bo jak wiadomo, pośpiech jest najczęściej złym doradcą.

Krótko: Szybki leasing

1. Wiele firm leasingowych oferuje leasing w uproszczonych procedurach, ale nie oznacza to jednocześnie, że są one szybkie.
2. Należy ostrożnie traktować obietnice handlowców i pośredników szybkiego załatwienia finansowania.
3. Przy okazji należy uważać, żeby nie dać sobie wcisnąć zbyt drogiego leasingu.

Spis treści

1. Nie wszystkie firmy leasingowe oferują szybki leasing

Szybki leasing to taki, który umożliwia nie tylko szybkie rozpatrzenie wniosku (najlepiej w ciągu maksymalnie kilku godzin) oraz podpisanie umowy, ale także szybką realizację wszystkich pobocznych formalności, dokonanie płatności do dostawcy i wreszcie odbiór przedmiotu. Z natury rzeczy, zastosowanie takiej błyskawicznej ścieżki sprowadza się tylko do tych środków trwałych, które można sfinansować w ramach procedur uproszczonych.

Tutaj trzeba podkreślić, że nie każda firma leasingowa, która oferuje leasing uproszczony potrafi jednocześnie szybko go realizować. Nie każdy leasing uproszczony jest leasingiem szybkim, czy błyskawicznym. Jest to kwestia przyjętej strategii i kultury organizacyjnej poszczególnych firm leasingowych - niektóre nadal mają dość mocno sformalizowaną procedurę i nawet jeżeli potrafią szybko rozpatrzeć wniosek, to całą wieczność potrafi zająć reszta formalności.

Jednak co najmniej kilka firm leasingowych wyszło naprzeciw oczekiwaniom klientów i tak bardzo skondensowało procedury, że zarówno rozpatrzenie wniosku, jak i cała realizacja skrócona jest do niezbędnego minimum.

2. Nie daj się zwieść obietnicom bez pokrycia

Poszukując finansującego, który udzieli szybkiego leasingu należy wykazać się zasadą ograniczonego zaufania. Część handlowców firm leasingowych powie to, co klient będzie chciał usłyszeć. Jeżeli będzie chciał usłyszeć, że będzie szybko, to w większości przypadków właśnie to usłyszy, nawet jeżeli będą to obietnice bez pokrycia.

Jeszcze dalej idą niektórzy pośrednicy leasingowi, którzy przyciągają klientów sloganem „szybkiego leasingu”. W rzeczywistości jednak owa szybkość kończy się na wstępnym sprawdzeniu klienta w bazach BIK, KRD, itp., co faktycznie wielu leasingodawców jest w stanie zweryfikować nawet w kilkanaście minut. Później zaczyna być już dużo gorzej, bo - jak wspomnieliśmy w punkcie nr 1 – czym innym jest wstępna weryfikacja klienta, czy nawet rozpatrzenie wniosku, a czym innym jest przeprowadzenie całej procedury.

3. Prowadź negocjacje z co najmniej dwoma leasingodawcami jednocześnie

Zależy ci na szybkim podpisaniu umowy leasingu? W takim razie prowadź aktywne negocjacje, a może nawet złóż chociaż wstępny wniosek u co najmniej dwóch leasingodawców.

Nie ma gorszej sytuacji - a na taką dość często skarżą się klienci - jeżeli ktoś, komu zależy na ekspresowym tempie finalizacji leasingu, złoży wniosek, po czym jest z jakiegoś powodu zwodzony przez kolejne dni, a na koniec dowiaduje się, że wniosek został rozpatrzony odmownie.

Nie dość, że traci się wiele czasu, to dodatkowo trzeba zaczynać procedurę od nowa.

4. Uważaj, żeby nie przepłacić

Klienci, którzy zdradzą się, że kluczowe dla nich jest tempo zawarcia umowy, mogą być narażeni na podsunięcie im do podpisu drogich warunków finansowych leasingu. Pomysłowość handlowców jest dość duża i ci mniej uczciwi mogą wykorzystać presję czasu, żeby dodatkowo zarobić. Tutaj opisaliśmy jak sobie z tym radzić.

5. Na pewno musisz się spieszyć?

Z leasingodawcą wiążemy się zazwyczaj na kilka lat. Czasem lepiej jest poczekać dzień lub dwa dłużej i dać sobie czas na przemyślane wybranie oferty i wynegocjowanie optymalnych warunków leasingu. Pośpiech zazwyczaj nie jest dobrym doradcą.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Jak przyspieszyć procedurę leasingu?

4.2105263157895 1 1 1 1 1 4.21 (19)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Chcesz jak najszybciej zawrzeć umowę leasingu? Zapoznaj się z tymi poradami >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl