Kosztowne "pułapki" przy leasingu

Jednymi z powtarzających się pytań są te o oferty leasingu dostępne w komisach, w salonach samochodowych i u innych dostawców środków trwałych. Czy takie oferty są atrakcyjne, czy oferujący je dostawcy są w stanie doradzić, który leasingodawca jest najlepszy? Jak taka oferta „od dealera” wypada na tle uzyskanych „na własną rękę”.

Krótko: Prowizję dla handlowca płaci leasingobiorca

Uważaj, żeby salon dealerski lub komis, w którym wybrałeś samochód lub inny środek trwały nie naliczył sobie zbyt dużej prowizji za polecenie firmy leasingowej, bo przez to będziesz miał droższe finansowanie.
Negocjuj i porównuj z ofertami znalezionymi na własną rękę!

Szczegóły i rozwinięcie w niniejszym artykule.

Na powyższe pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od... dostawcy. Od tego z jak wieloma firmami leasingowymi współpracuje, jakie ma doświadczenie i, wreszcie najważniejsze, jakie ma podejście do prowadzonego biznesu i swoich klientów, a także jaki poziom  etyczny reprezentuje.

Dlaczego to wszystko jest ważne?

Ponieważ dostawcy otrzymują prowizje od firm leasingowych w zamian za dostarczenie klienta „na leasing”. Co za tym idzie w interesie dostawcy jest podpowiedzenie swojemu klientowi tej firmy leasingowej, która wypłaci możliwie najwyższą prowizję i możliwie najsprawniej dla dostawcy przeprowadzi procedurę zawarcia umowy i zapłaty za nabywany samochód, maszynę czy inny środek trwały.
Jeżeli zatem trafimy na komis czy dealera, dla którego najistotniejszy jest jednorazowy zysk, to z pewnością skorzysta on z okazji, żeby „zedrzeć z nas skórę”.

Dowiedz się więcej: Czy lepiej jest wybrać leasingodawcę, którego oddział jest w pobliżu?

Nie licz na dobrą ofertę jeśli jesteś nieświadomym klientem

Przed „zdarciem skóry” uchronić może jedynie świadomość i rozeznanie w ofertach leasingowych. Dlatego nigdy nie należy zdawać się jedynie na oferty prezentowane przez dostawców. Należy także we własnym zakresie sprawdzać warunki finansowe ofert leasingu. Da to możliwość skorzystania z dobrej oferty finansowania na własną rękę, ewentualnie pozwoli wynegocjować lepsze warunki z dostawcą.

Dowiedz się więcej: Dobre i złe firmy leasingowe

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

facebook-twitter

Portal FmLeasing.pl