Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Oszukany mężczyzna z pustym portfelem w salonie samochodowym

Często otrzymujemy pytania o oferty leasingu dostępne w komisach, w salonach samochodowych i u innych dostawców środków trwałych. Czy takie oferty są atrakcyjne, czy oferujący je dostawcy są w stanie doradzić, który leasingodawca jest najlepszy? Jak taka oferta „od dealera” wypada na tle uzyskanych „na własną rękę”.

Na powyższe pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od... dostawcy. Od tego z jak wieloma firmami leasingowymi współpracuje, jakie ma doświadczenie i, wreszcie najważniejsze, jakie ma podejście do prowadzonego biznesu i swoich klientów, a także jaki poziom etyczny reprezentuje.

Krótko: Prowizję dla dostawcy płaci leasingodawca doliczając ją do kosztu leasingu

Uważaj, żeby salon dealerski lub komis, w którym wybrałeś samochód lub inny środek trwały nie naliczył sobie zbyt dużej prowizji za polecenie firmy leasingowej, bo przez to będziesz miał droższe finansowanie. Nie daj się także zwieść obietnicom, że uzyskanie leasingu u dealera lub w komisie będzie łatwiejsze i szybsze.
Dlatego zawsze negocjuj i porównuj propozycję dostawcy z ofertami znalezionymi na własną rękę!

Spis treści

Dealer/komis jest pośrednikiem

Warto zdawać sobie sprawę, że dealerzy i komisanci, otrzymują prowizje od firm leasingowych w zamian za dostarczenie klienta „na leasing”. Działają zatem na tej samej zasadzie, jak pośrednicy. Co za tym idzie w ich interesie jest podpowiedzenie swojemu klientowi tej firmy leasingowej, która wypłaci możliwie najwyższą prowizję i możliwie najsprawniej dla dostawcy przeprowadzi procedurę zawarcia umowy i zapłaty za nabywany samochód, maszynę czy inny środek trwały.
Jeżeli zatem trafimy na komis czy dealera, dla którego najistotniejszy jest jednorazowy zysk, to z pewnością skorzysta on z okazji, żeby dobrze na nas zarobić. Nie jest wielką tajemnicą w branży, że tego typu dostawcy potrafią zarobić więcej na prowizjach od oferowanych usług finansowych, niż na sprzedawanych pojazdach lub urządzeniach.

Nie licz na dobrą ofertę jeśli jesteś nieświadomym klientem

Przed ryzykiem przepłacenia za finansowanie dostępne u dostawcy uchronić może jedynie świadomość i rozeznanie w ofertach leasingowych. Dlatego nigdy nie należy zdawać się jedynie na oferty prezentowane przez dostawców. Należy także we własnym zakresie sprawdzać warunki finansowe ofert leasingu. Da to możliwość skorzystania z dobrej oferty finansowania na własną rękę, ewentualnie pozwoli wynegocjować lepsze warunki z dostawcą. Zresztą sami czytelnicy FmLeasing.pl często informują nas o tym, że salonowa oferta potrafi być zauważalnie droższa od tych uzyskanych choćby dzięki naszej Wyszukiwarce. Poniżej przykład tego typu opinii:

Kciuk w górę„Dziękuję bardzo za udzieloną mi pomoc, która okazała się błyskawiczna i bardzo skuteczna. Każda z otrzymanych ofert z Wyszukiwarki FmLeasing.pl była lepsza niż zaproponowano mi w salonie. Dziękuję jeszcze raz!”

Nie licz, że będzie szybciej i łatwiej

Dostawcy często posługują się argumentem, że korzystanie z leasingu za ich pośrednictwem może znacząco przyspieszyć procedurę odbioru przedmiotu i ogólnie ułatwia formalności. Jednak w dzisiejszych czasach większość firm leasingowych jest w stanie rozpatrzyć wniosek zdalnie/on-line nawet w ciągu kilkudziesięciu minut od jego złożenia. Tym co ma największych wpływ na czas w jakim realizowana jest umowa leasingu – w przypadku samochodów – jest konieczność ich zarejestrowania lub przerejestrowania przed wydaniem klientowi w wydziale komunikacji. Czynności tej dokonuje finansujący i czas ten jest taki sam dla każdego. Zatem argument o szybszej procedurze, a już tym bardziej o mniejszej ilości formalności nie jest zgodny z prawdą i o tym także warto pamiętać.

Ikona komentarza na forumPrzestroga! Przeczytaj na forum, jak dealer „zablokował” klienta u kilku leasingodawców jednocześnie, proponując mu bardzo drogi leasing z 4-procentową prowizją: Jak kupić - bezpośrednio z salonu czy z pomocą leasingu? >

A co z leasingiem fabrycznym?

Jeszcze inną kwestią, o której warto wiedzieć jest tak zwany leasing fabryczny, a konkretnie jego (zazwyczaj) dyskusyjna jakość. Jednak o tym w oddzielnym materiale. Czytaj więcej: Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

4.4782608695652 1 1 1 1 1 4.48 (23)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Jak kupić - bezpośrednio z salonu czy z pomocą leasingu >

Chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze dobrego leasingodawcy?


Tablica z napisem 4 błędy4 poważne błędy popełniane przy leasingu samochodu

Cztery najczęściej spotykane błędy to: niestaranny wybór oferty leasingowej, złe oszacowanie okresu finansowania, przecenienie lub niedocenienie swoich możliwości finansowych, nienegocjowanie kosztów ubezpieczenia w kolejnych latach.


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Michał Krupiński

Autor: Michał Krupiński

Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl