Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Wydłużenie umowy leasingowej

Zdecydowana większość leasingodawców umożliwia wydłużenie okresu umowy leasingowej. Jednak nie odbywa się to bezpłatnie i nie zawsze jest możliwe.

W jakich sytuacjach leasingobiorca chce wydłużyć umowę?

Chęć wydłużenia okresu umowy leasingowej może wynikać z wielu przyczyn. W sytuacji, kiedy do końca umowy jest jeszcze daleko, leasingobiorca może chcieć wydłużyć jej okres, żeby zmniejszyć wysokość miesięcznej raty.

Z kolei, kiedy umowa ma się już ku końcowi, korzystającemu może zależeć na wydłużeniu jej okresu, żeby odsunąć moment wykupu. Dzieje się tak często przy umowach z wysoką kwotą wykupu, którego jednorazowa zapłata może przerastać możliwości finansowe leasingobiorcy - wtedy wydłużenie umowy pozwoli niejako rozłożyć duży wykup „na raty”.

Zdarza się też często, że przedsiębiorcy chcą uniknąć wprowadzenia środka trwałego po wykupie do majątku firmy, np.:  w sytuacji sporów pomiędzy wspólnikami, czy też chcąc uniknąć zajęć komorniczych na wykupionym przedmiocie.

Wydłużenie okresu umowy leasingu jest odpłatne

Firmy leasingowe za wydłużenie okresu umowy pobierają opłaty manipulacyjne. Oczywiście są one bardzo zróżnicowane, jednak przypadku chęci wydłużenia umowy, kiedy do jej zakończenia zostało jeszcze wiele miesięcy, średnio-rynkowa opłata wynosi niespełna 500 złotych netto.

Drożej będzie jeżeli leasingobiorca nie zdecyduje się na wykup, tylko będzie chciał wydłużyć umowę po zakończeniu jej podstawowego okresu - tu opłata wynosi średnio ponad 600 zł, przy czym są firmy leasingowe, które potrafią sobie życzyć kwot przekraczających nawet 1000 zł.

Kiedy wydłużenie okresu nie jest możliwe?

Oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje kiedy finansujący nie zgodzi się wydłużyć okresu umowy. Dzieje się tak często, kiedy przedmiot leasingu jest już dość stary. Z kwitkiem mogą zostać odprawieni także przedsiębiorcy, którzy dotychczas mieli poważne opóźnienia w płatnościach rat leasingu.

Podsumowanie

Wydłużenie okresu umowy leasingowej jest możliwe, ale wiąże się z dodatkowymi opłatami. Dlatego jeszcze na etapie wyboru oferty leasingu należy sprawdzić jakie dany leasingodawca stawia warunki i nalicza opłaty przy wydłużaniu.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl