Leasing i podatki

Wykup przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego odbywa się, z reguły, za symboliczną kwotę (np. 1% wartości początkowej przedmiotu leasingu).

Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że wykup przedmiotu za tak niewielką kwotę, a następnie jego sprzedaż po cenie rynkowej spowoduje konieczność naliczenia podatku w znacznej wysokości.
Rodzi się więc pytanie czy przedmiot leasingu wykupić może od razu osoba trzecia (firma czy też osoba prywatna) za cenę wykupu?

Niestety od kilku lat nie pozwalają na to przepisy podatkowe. Osoba trzecia może co prawda wykupić przedmiot leasingu, jednak tylko za cenę rynkową.

Więcej pola manewru mają przedsiębiorcy prowadzący działalność jako osoby fizyczne. Więcej o tym -  Jak korzystnie wykupić przedmiot leasingu?

Wszystko o wykupie: Wykup przedmiotu leasingu i jego sprzedaż - skutki podatkowe

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl