Leasing i podatki

Wykup przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego odbywa się, z reguły, za symboliczną kwotę (np. 1% wartości początkowej przedmiotu leasingu).

Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że wykup przedmiotu za tak niewielką kwotę, a następnie jego sprzedaż po cenie rynkowej spowoduje konieczność naliczenia podatku w znacznej wysokości.
Rodzi się więc pytanie czy przedmiot leasingu wykupić może od razu osoba trzecia (firma czy też osoba prywatna) za cenę wykupu?

Niestety od kilku lat nie pozwalają na to przepisy podatkowe. Osoba trzecia może co prawda wykupić przedmiot leasingu, jednak tylko za cenę rynkową.

Więcej pola manewru mają przedsiębiorcy prowadzący działalność jako osoby fizyczne. Więcej o tym -  Jak korzystnie wykupić przedmiot leasingu?

Wszystko o wykupie: Wykup przedmiotu leasingu i jego sprzedaż - skutki podatkowe

Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z naszej Wyszukiwarki Leasingu otrzymują od nas bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

15 gru
Megafuzja w leasingu? Na razie to tylko teoria, ale…
11 gru
Jak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?
07 gru
RPP: Leasing nadal rekordowo tani, już 33 miesiąc z rzędu
07 gru
Europa i Niemcy rosną najszybciej od 10 lat, a Polska nie...
29 lis
Yanosik - sposób na uniknięcie mandatów i nie tylko
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl