Leasing i podatki

Wykup przedmiotu leasingu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego odbywa się, z reguły, za symboliczną kwotę (np. 1% wartości początkowej przedmiotu leasingu).

Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że wykup przedmiotu za tak niewielką kwotę, a następnie jego sprzedaż po cenie rynkowej spowoduje konieczność naliczenia podatku w znacznej wysokości.
Rodzi się więc pytanie czy przedmiot leasingu wykupić może od razu osoba trzecia (firma czy też osoba prywatna) za cenę wykupu?

Niestety od kilku lat nie pozwalają na to przepisy podatkowe. Osoba trzecia może co prawda wykupić przedmiot leasingu, jednak tylko za cenę rynkową.

Więcej pola manewru mają przedsiębiorcy prowadzący działalność jako osoby fizyczne. Więcej o tym -  Jak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Wszystko o wykupie: Wykup przedmiotu leasingu i jego sprzedaż - skutki podatkowe

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl