Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing i podatki

PZWLP wspólnie z Deloitte przygotował broszurę informującą o ujęciu leasingu i wynajmu długoterminowego aut w kosztach podatkowych, rozliczeniach VAT i w księgach rachunkowych w oparciu o standardy MSR. Jest to bardzo ciekawa i praktyczna pozycja, która w pigułce streszcza księgowo-podatkowe zagadnienia dotyczące leasingu i wynajmu długoterminowego według stanu prawnego na 31 października 2017, czyli są aktualne także w 2018 roku.

Czerwony wykrzyknik - osrzeżenieW 2019 zmieniły się zasady zaliczania kosztów nabycia, leasingu i użytkowania pojazdów osobowych w firmie. Dlatego niniejszy poradnik zdezaktualizował się w zakresie rozliczeń PIT/CIT. Aktualne zasady rozliczeń znajdziesz w poradniku Koszty podatkowe leasingu samochodów osobowych (PIT i CIT)

Broszura przygotowana jest pod kątem przedsiębiorców korzystających z usług CFM i rozliczających się w ramach podatku od osób prawnych CIT. Jednak będzie ona równie przydatna dla osób fizycznych prowadzących działalność (PIT), korzystających z "klasycznego" leasingu i to nie tylko samochodów.

Wartość pozycji podnosi fakt, że poza zagadnieniami związanymi z ogólnym ujęciem leasingu i wynajmu w księgach rachunkowych, rozliczeniach VAT i podatku dochodowym, opisane są również sposoby rozliczeń w przypadku szkody całkowitej, cesji, wcześniejszego zakończenia umowy leasingu lub wynajmu, itd. Warto mieć ją pod ręką.

Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT), podatek od towarów i usług (VAT) oraz Międzynarodowe Standardy Rachunkowości w wynajmie długoterminowym pojazdów samochodowych

Z treścią broszury można zapoznać się poniżej lub pobrać ją w formacie PDF ze strony PZWLP, bądź naszego serwera: POBIERZ >>

Treść broszury

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.5 1 1 1 1 1 4.50 (8)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Indywidualna pomoc w wyborze leasingu

Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatną analizę otrzymanych ofert i warunków umów, co bardzo ułatwia wybór leasingu i pozwala uniknąć poważnych błędów. Sprawdź jak >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Kalkulator i arkuszLeasing i podatki

Zagadnienia podatkowe dotyczące leasingu (PIT, CIT, VAT). Koszty i odliczenia. Zestawienie wszystkich poradników na FmLeasing.pl poruszających bezpośrednio i pośrednio kwestie podatkowe.


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Joomla SEF URLs by Artio
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl