Otrzymaj oferty najmu długoterminowego bezpośrednio od wielu firm CFM

Wynajem długoterminowy samochodów

Full Service Leasing (FSL) jest leasingiem z pełną obsługą, oferowanym przy leasingu lub wynajmie długoterminowym samochodów. Pod pojęciem obsługi kryje się dodatkowa oferta poza-finansowa. Przedsiębiorca korzystający z Full Service Leasingu będzie miał zapewnioną, ze strony firmy leasingowej lub CFM, dodatkową obsługę związaną między innymi z:

  • przeglądami i obsługą serwisową
  • wymianą opon (również sezonowo)
  • likwidacją szkód
  • opieką ubezpieczeniową i assistance
  • dostępem do samochodów zastępczych
  • dostępem do kart paliwowych
  • raportowaniem i kontrolą pojazdów

Opłata za powyższe usługi zawarta jest w czynszu leasingowym, a kwota ta obliczana jest przez firmy leasingowe w systemie ryczałtowym. Zależna ona jest od zaplanowanych rocznych przebiegów jakie będzie wykonywał samochód objęty usługą FSL.
Innymi słowy przedsiębiorca korzystając z FSL jest w stanie ustalić i zaplanować całość nakładów jakie poniesie na utrzymanie swoich samochodów, przez cały okres trwania umowy leasingu lub wynajmu długoterminowego.

Usługi FSL są bardzo popularne na zachodzie Europy i w USA. W Polsce nadal dominuje leasing w finansowym tego słowa znaczeniu, jednak aktywność firm zajmujących się zarządzaniem i wynajmem długoterminowym samochodów (firmy CFM – Car Fleet Management), powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega zalety korzystania z FSL.

Poza wspomnianą już zaletą planowania kosztów można przytoczyć jeszcze te związane z outsourcingiem. Im większa flota samochodów firmowych tym więcej korzyści związanych z tym, że nie trzeba się nią zajmować we własnym zakresie.
Jednak już nawet niewielkie firmy, posiadające jedynie po kilka samochodów zaczynają śmielej korzystać z Full Service Leasingu lub chociaż pojedynczych usług z całego pakietu. Robią to z… wygody.

Dodano 05.02.2010:
Według kryteriów ustalonych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów usługa musi spełnić następujące warunki aby nazwać ją Full Service Leasingiem:
Pełny wynajem długoterminowy – skrót: FSL (ang. Full Service Leasing):
1.Finansowanie floty klienta poprzez umowę leasingu operacyjnego, najmu, dzierżawy,
2.Ryzyko wartości rezydualnej (ang. residual value – RV) po stronie finansującego,
3.Czas trwania umowy: minimum 24 miesiące,
4.Musi obejmować przynajmniej trzy usługi pozafinansowe (w tym zawsze serwis mechaniczny).

Wyszukiwarka ofert Wynajmu i Auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych oraz Auto-abonament
oferowany jest przez 21 firm leasingowych i flotowych (CFM)


Oferty wynajmu długoterminowego i auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy pojazdów oraz auto-abonament dotyczy finansowania nowych samochodów osobowych. Umowa najmu zawierana jest z reguły na okres od 2 do 4 lat, a abonamentowa od 1 roku do 4 lat. Najczęściej wybieranym przez klientów jest okres 3 lat (36 miesięcy). W ramach miesięcznej raty możliwe jest także skorzystanie z szerokiego wachlarza usług dodatkowych. Po zakończeniu umowy (kontraktu) możliwy jest wykup za wartość rynkową lub zwrot samochodu do finansującego.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl