Wynajem długoterminowy samochodów

Wynajem niepełny zwany również leasingiem z serwisem (Leasing & Service) jest ograniczoną odmianą usługi znanej pod pojęciem Full Service Leasing.
W odróżnieniu od leasingu z serwisem, Full Service Leasing jest usługą kompleksową, która poza finansowaniem zawiera w sobie również wiele z usług dodatkowych.

Usługi dodatkowe w leasingu i wynajmie długoterminowym:

  • przeglądy i obsługa serwisowa
  • wymiana opon (również sezonowo)
  • likwidacja szkód
  • opieka ubezpieczeniowa i assistance
  • dostęp do samochodów zastępczych
  • dostęp do kart paliwowych
  • raportowanie i kontrola pojazdów

Natomiast leasing z serwisem, czyli wynajem niepełny jest usługą na którą składa się finansowanie oraz tylko wybrane z powyższych usług. Według definicji przyjętej przez Polski Związek Wynajmu i Leasing Pojazdów za Leasing & Service uważana jest usługa wynajmu bądź leasingu pojazdów z co najmniej dwiema usługami dodatkowymi, przy czym jedna z nich musi być serwisem mechanicznym.

Usługa ta może być atrakcyjna szczególnie dla małych i średnich firm, które nie zawsze zainteresowane są pełnym outsourcingiem floty. Mniejsze firmy są bardziej „mobilne” wobec tego bez większych trudności mogą we własnym zakresie zajmować się choćby przeglądami okresowymi firmowych samochodów.

Za to korzystne może dla nich być skorzystanie nie tylko z samej usługi finansowania, ale również dwóch czy trzech usług dodatkowych, np. kart paliwowych czy obsługi ubezpieczeniowej i assistance.

Usługa leasingu z serwisem staje się coraz bardziej popularna wobec czego coraz więcej firm leasingowych i branży Car Fleet Management (CFM) wprowadza ją do swojej oferty, kierując ją głównie do klientów posiadających mniej liczebną flotę niż duże firmy i korporacje.

Według kryteriów ustalonych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów usługa musi spełnić następujące warunki aby nazwać ją Full Service Leasingiem:
Leasing z serwisem – LS (Leasing & Service)
1. Finansowanie floty klienta poprzez umowę leasingu operacyjnego, najmu, dzierżawy lub leasingu finansowego,
2. Ryzyko RV po stronie korzystającego,
3. Czas trwania umowy: minimum 24 miesiące,
4. Musi obejmować przynajmniej 2 usługi, a jedna z nich musi być serwisem mechanicznym.

Wyszukiwarka ofert Wynajmu i Auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych oraz Auto-abonament
oferowany jest przez 21 firm leasingowych i flotowych (CFM)


Oferty wynajmu długoterminowego i auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy pojazdów oraz auto-abonament dotyczy finansowania nowych samochodów osobowych. Umowa najmu zawierana jest z reguły na okres od 2 do 4 lat, a abonamentowa od 1 roku do 4 lat. Najczęściej wybieranym przez klientów jest okres 3 lat (36 miesięcy). W ramach miesięcznej raty możliwe jest także skorzystanie z szerokiego wachlarza usług dodatkowych. Po zakończeniu umowy (kontraktu) możliwy jest wykup za wartość rynkową lub zwrot samochodu do finansującego.

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl