Wynajem długoterminowy samochodów

Poniżej możesz pobrać przygotowane przez PZWLP poradniki dotyczące zwrotu pojazdów po zakończonym kontrakcie wynajmu długoterminowego.

NOWSZE: Zwrot auta, czyli jak nie dopłacić do wynajmu

Zobacz, jak wygląda zwrot pojazdu do leasingodawcy po zakończeniu kontraktu najmu. Stan samochodu ma kluczowe znaczenie. Sprawdź za jakie zużycie dopłacisz „karę”, a za jakie nie. Jeśli dbałeś o auto, to raczej nie masz się czym martwić. W przeciwnym razie może być różnie… Więc w artykule: Zwrot auta, czyli jak nie dopłacić do wynajmu

Przewodnik zwrotu pojazdów

„Przewodnik Zwrotu Pojazdów” to nowa edycja wydawanego od 2007 r. podręcznika, który opisuje i klasyfikuje najczęściej spotykane uszkodzenia podczas eksploatacji pojazdów służbowych. Jest praktycznym i użytecznym narzędziem, umożliwiającym obniżenie ponoszonych przez leasingobiorców wydatków oraz znaczne usprawnienie procedur związanych z zakończeniem użytkowania firmowej floty.

Uszkodzenia zostały podzielone na dwie kategorie. Stan pojazdu, wynikający z codziennej normatywnej eksploatacji auta, określony został jako akceptowalny i oznaczony w przewodniku kolorem zielonym. Natomiast poważniejsze uszkodzenia – nieakceptowalne – zaznaczono na czerwono. Aby ułatwić sklasyfikowanie rodzaju szkody, Przewodnik został zilustrowany ponad setką zdjęć.

Przewodnik Zwrotu Pojazdów - do pobrania (PDF, 1,15 Mb) >>

Return Vehicle Guide - English version

"Return Vehicle Guide" is a new edition published since 2007 handbook, which describes and classifies the most common demages during the company vehicles use. “RVG” is prepared by The Polish Vehicle Rental and Leasing Association and now it is available in English.

It can be practical and useful tool to reduce expanses by the lessees while using corporate fleet. "Return Vehicle Guide" in Polish and English versions can be downloaded free of charge from the Association’s: pzwlp.pl and below:

Return Vehicle Guide 2011 - free download (PDF, 0,97Mb) >>

Przewodnik Zwrotu Pojazdów. Samochody dostawcze

Eksploatacja samochodów dostawczych różni się zdecydowanie swoją specyfiką od użytkowania pojazdów osobowych. Dlatego PZWLP przygotował oddzielny „Przewodnik Zwrotu Pojazdów. Samochody dostawcze”.

Przewodnik zawiera ponad 150 zdjęć i w bardzo szczegółowy sposób dostarcza informacji jakie uszkodzenia i zużycie będzie „normalne” i zostanie zaakceptowane przez leasingodawcę, a jakie wykracza poza te granice.

Przewodnik Zwrotu Pojazdów. Samochody dostawcze - do pobrania z serwera PZWLP (PDF, 1,97Mb) >>

Wyszukiwarka ofert Wynajmu i Auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych oraz Auto-abonament
oferowany jest przez 21 firm leasingowych i flotowych (CFM)


Oferty wynajmu długoterminowego i auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy pojazdów oraz auto-abonament dotyczy finansowania nowych samochodów osobowych. Umowa najmu zawierana jest z reguły na okres od 2 do 4 lat, a abonamentowa od 1 roku do 4 lat. Najczęściej wybieranym przez klientów jest okres 3 lat (36 miesięcy). W ramach miesięcznej raty możliwe jest także skorzystanie z szerokiego wachlarza usług dodatkowych. Po zakończeniu umowy (kontraktu) możliwy jest wykup za wartość rynkową lub zwrot samochodu do finansującego.

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl