Wynajem długoterminowy samochodów

Opisujemy jak skonstruowane są poszczególne usługi wynajmu długoterminowego (full service leasing) i co ma wpływ na ich koszt.

Finansowanie

Firmy CFM, podobnie jak ma to miejsce w leasingu, kupują pojazd, który ma spełnić nasze kryteria. Zakupu takiego może dokonać bezpośrednio finansujący według naszej specyfikacji, możemy też sami wskazać dostawcę i wybrany przez nas samochód.

Wysokość opłat miesięcznych uwzględnia utratę wartości samochodu oraz zarobek firmy finansującej. O ile zarobek (marża) jest sprawą indywidualną, i zależny jest od polityki finansującego jak i naszych zdolności negocjacyjnych, o tyle utratę wartości można dość łatwo wyliczyć i zweryfikować.

Firma CFM wylicza ile wart będzie samochód po zakończeniu okresu najmu biorąc pod uwagę takie rzeczy jak markę, model, wyposażenie, również kolor nadwozia, no i przede wszystkim zadeklarowany przez nas przebieg pojazdu. Musimy przy okazji pamiętać, że przekroczenie limitu kilometrów, który podaliśmy spowoduje konieczność dopłaty. W ten właśnie sposób firma CFM obliczy opłatę rezydualną (wartość końcową), która zostanie ujęta w umowie.

O ile w leasingu najczęściej wymagana jest opłata wstępna (z reguły 10-20%), o tyle w przypadku wynajmu długoterminowego nie ma takiej konieczności. Udział własny nie jest wymagany, aczkolwiek jest możliwy, jeśli z jakiegoś powodu uznamy, że jest to dla nas opłacalne (udział własny zmniejsza wysokość raty).

Usługę finansowania rozszerzyć można o szereg usług „zarządczych”. Możemy wybrać jedynie kilka spośród nich, jak i zdecydować się na pełną obsługę (full-service leasing). Dla niektórych firm CFM niektóre usługi zarządzania są obligatoryjne w ofercie i najczęściej jest to usługa ubezpieczenia.

Ubezpieczenie i likwidacja szkód

Podobnie jak w leasingu, ubezpieczenie AutoCasco jest ubezpieczeniem wymaganym przez finansującego. Firma CFM najczęściej ma podpisaną indywidualną umowę z ubezpieczycielem, dzięki czemu ubezpieczenie takie może mieć rozszerzony zakres ochrony w stosunku do standardowej oferty dla klientów indywidualnych. Koszt ubezpieczenia doliczony jest do rat. Może on uwzględniać również usługę rozliczania szkód - wówczas formalności na siebie biorą pracownicy finansującego.

Samochód zastępczy

Jest to również usługa, której koszt może być doliczony do rat. Z reguły jest on symboliczny i pokrywa gotowość firmy CFM do podstawienia samochodu zastępczego na czas likwidacji szkody ubezpieczeniowej, awarii, itp.

Serwis (okresowe przeglądy)

W racie ujęty może być również zryczałtowany, płatny miesięcznie koszt przeglądów. Jego wysokość jest uzależniona od tego jakie przebiegi roczne zadeklarujemy przy podpisywaniu umowy. Przy czym pamiętać należy, że przeglądy takie muszą odbywać się w sieci, z którą współpracuje nasza firma CFM. Z reguły są to autoryzowani dealerzy danej marki i większe sieci świadczące usługi serwisowe (np. Norauto, itp.)

Wymiana opon

Kolejna opcja zryczałtowana, zależna od zadeklarowanego przebiegu dotyczy kosztów wymiany opon. Firma CFM zapewnia nam tym samym dostarczenie nowych kompletów opon po zużyciu. Koszt zawierać może również koszty wymiany opon lato/zima, zima/lato i jest doliczany do miesięcznej raty.

Karty paliwowe

W ramach obsługi floty możemy otrzymać od firmy CFM karty paliwowe. Ich posiadacze mogą rozliczać się bezgotówkowo za zatankowane paliwo oraz bezgotówkowo korzystać z sług stacji pozostających w sieci obsługiwanej przez dany program. Są to ekstra koszty nie ujęte w ratach miesięcznych, a ich wysokość ustalana jest indywidualnie.

Door-to-door

Door-to-door to odbiór, a następnie dostarczenie pojazdu w wyznaczone miejsce, w umówionym czasie. Opcja przydatna przy wykonywaniu przeglądów okresowych lub sezonowej wymianie opon.

Zarządzanie flotą

Jest to szereg usług związanych z obsługą floty. Raporty, optymalizacja i kontrola tras, sprawozdawczość, itp.

Wyszukiwarka ofert Wynajmu i Auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy samochodów osobowych oraz Auto-abonament
oferowany jest przez 21 firm leasingowych i flotowych (CFM)


Oferty wynajmu długoterminowego i auto-abonamentu

Wynajem długoterminowy pojazdów oraz auto-abonament dotyczy finansowania nowych samochodów osobowych. Umowa najmu zawierana jest z reguły na okres od 2 do 4 lat, a abonamentowa od 1 roku do 4 lat. Najczęściej wybieranym przez klientów jest okres 3 lat (36 miesięcy). W ramach miesięcznej raty możliwe jest także skorzystanie z szerokiego wachlarza usług dodatkowych. Po zakończeniu umowy (kontraktu) możliwy jest wykup za wartość rynkową lub zwrot samochodu do finansującego.

Joomla SEF URLs by Artio

Portal FmLeasing.pl