Otrzymaj oferty najmu długoterminowego bezpośrednio od wielu firm CFM

Samochód dostawczy

Zdecydowana większość firm branży Car Fleet Management nadal ogranicza się do oferowania wynajmu długoterminowego jedynie samochodów osobowych. Wygląda jednak na to, że rynek CFM zaczyna ewoluować i firmy flotowe dostrzegają potencjał w finansowaniu także pojazdów użytkowych, głównie lekkich samochodów dostawczych.

Wynajem długoterminowy pojazdów użytkowych - charakterystyka rynku

Nie ma co ukrywać - duże i wiarygodne firmy branży CFM ograniczały się dotychczas do finansowania aut osobowych. Wyjątkiem od tej reguły była oferta firmy Fraikin Polska, która oferuje wynajem długoterminowy nie tylko samochodów dostawczych, ale także ciężkiego transportu, w tym samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep, a nawet pojazdów specjalistycznych. Pozostałe firmy flotowe koncentrują się głównie na pojazdach typowo osobowych. Ewentualnie wyjątkowo są w stanie zaoferować wynajem aut osobowo-dostawczych, których typowym przedstawicielem jest, np.: Kangoo, Berlingo, Caddy, czy Doblo.

Tymczasem coraz więcej przedsiębiorców chciałoby skorzystać z oferty wynajmu długoterminowego (np.: w formie Full Service Leasingu) także większych samochodów dostawczych. Potrzebie tej naprzeciw wyszły już jakiś czas temu firmy, które wynajmują pojazdy bardziej na zasadzie pośrednictwa. Nie finansują ich zakupu ze środków własnych, tylko same biorą auta w leasing od funkcjonujących na rynku firm leasingowych, a następnie „podnajmują” je swoim klientom. Zazwyczaj jest to jednak rozwiązanie dość drogie dla klienta, a co gorsza, obarczone sporym ryzykiem. Niestety historia zna już przypadki, że firmy tego typu upadały, bądź okazywały się nierzetelne, co w rezultacie prowadziło do odebrania ich klientom użytkowanych pojazdów.

Jednak rynek CFM ewoluuje i kolejne firmy flotowe z prawdziwego zdarzenia bądź to jeszcze testują, bądź już zaczynają oferować wynajem długoterminowy samochodów użytkowych.

Wynajem długoterminowy samochodów dostawczych - gdzie?

Obok wspomnianego już wcześniej Fraikin Polska, który finansuje zarówno samochody dostawcze, jak i ciężki transport, także firma LeasePlan wkroczyła na ten segment rynku. Umożliwia ona Full Service Leasing zarówno małych, jak i dużych samochodów dostawczych, a nawet pojazdów z zabudową. Okres wynajmu może trwać od dwóch do pięciu lat.

Drewniany samochód zabawka

Wyszukiwarka ofert wynajmu

1. Wypełnij tylko jeden formularz
2. Otrzymasz wiele ofert i naszą analizę
3. Sam wybierzesz najlepszą propozycję

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaWybór firmy i usług Car Fleet Management - na co zwrócić uwagę

Decydując się na najem długoterminowy samochodu lub floty pojazdów stajemy przed wyborem firmy finansującej oraz szeregu usług dodatkowych, które różnią się od siebie nie tyko pod względem kosztów, ale także zakresu, opcji itd.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania i pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl