Trudny leasing

Pytanie z forum: "Chcę skorzystać pierwszy raz z leasingu nowego samochodu. Czy stary samochód mogę przekazać w rozliczeniu zamiast opłacać pierwszą wplatę? Czy coś takiego jest praktykowane?"

Odpowiedź

Jeżeli chodzi Ci o to, że to leasingodawca przyjmie Twój stary samochód w rozliczeniu, to coś takiego nie jest praktykowane.

Przyjęcie w rozliczeniu starego pojazdu możesz ewentualnie ustalić z dostawcą nowego samochodu. Wtedy to dostawca/dealer (jeżeli będzie chciał) przyjmie Twój stary samochód i albo Ci wypłaci pieniądze albo ustalicie, że te pieniądze idą jako zaliczka na nowe auto...

Wtedy przy zawarciu umowy leasingu jest możliwość zawarcia takiego trójstronnego porozumienia, gdzie dostawca oświadcza, że przyjął zaliczkę w kwocie takiej to a takiej, po czym leasingodawca zaliczy tą zaliczkę na czynsz inicjalny i o tą kwotę pomniejszy należność, którą wypłaci do dostawcy.

Wtedy cała transakcja rozliczenia starego samochodu odbędzie się bezgotówkowo.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl