Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
marcinkar

Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: marcinkar »

witajcie

chcie skorzystac pierwsz raz z leasingu nowego samochodu. Czy stary samochod (rocznik 2005, wartosc okolo 20 tysiecu) moge przekazac w rozliczeniu zamiast opłacac pierwsza wplate?

Jestem zielony i nie wiem czy cos takiego jest praktykowane.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: Michał Krupiński »

marcinkar pisze:Jestem zielony i nie wiem czy cos takiego jest praktykowane.
Jeżeli chodzi Ci o to, że to leasingodawca przyjmie Twój stary samochód w rozliczeniu, to coś takiego nie jest praktykowane.

Przyjęcie w rozliczeniu starego pojazdu możesz ewentualnie ustalić z dostawcą nowego samochodu. Wtedy to dostawca/dealer (jeżeli będzie chciał) przyjmie Twój stary samochód i albo Ci wypłaci pieniądze albo ustalicie, że te pieniądze idą jako zaliczka na nowe auto...

Wtedy przy zawarciu umowy leasingu jest możliwość zawarcia takiego trójstronnego porozumienia, gdzie dostawca oświadcza, że przyjął zaliczkę w kwocie takiej to a takiej, po czym leasingodawca zaliczy tą zaliczkę na czynsz inicjalny i o tą kwotę pomniejszy należność, którą wypłaci do dostawcy.

Wtedy cała transakcja rozliczenia starego samochodu odbędzie się bezgotówkowo.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcinkar

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: marcinkar »

Wszystko jasne.

Dziekuje za szybką odpowidż. Tak tez myślełem że leasingodawcy pewnie niepotrzebny do niczego stary samochod.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: Spayker »

marcinkar pisze:leasingodawcy pewnie niepotrzebny do niczego stary samochod.
Leasing to usługa finansowa tak po prawdzie.
Firmy leasingowe nie są od obracania samochodami. ;)

Awatar użytkownika
marcinkar

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: marcinkar »

Spayker pisze:
marcinkar pisze:leasingodawcy pewnie niepotrzebny do niczego stary samochod.
Leasing to usługa finansowa tak po prawdzie.
Firmy leasingowe nie są od obracania samochodami. ;)
Jestem trochę zielony ale trochę się doedukowałem przez ostatnie kilka dni dzięki forum. :)

Awatar użytkownika
zaskroniec
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:42

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: zaskroniec »

A jak sprawa wygląda jeżeli nie chcę wykupywać po zakończeniu umowy leasingu samochodu tylko wziąć jakiś nowy samochód w leasing ?
Czy salon może np wziąć w rozliczeniu samochód, który obecnie mam w leasingu na poczet nowego samochodu ? Jak wówczas sprawy podatkowe wyglądają i czy w ogóle coś takiego jest praktykowane. Zamierzam po leasingu wziąć w tym samym salonie co obecny, zostawiając go w rozliczeniu. Czy to dobry pomysł ? Jak to się odbywa bo w tych sprawach jestem zielony. Forum natomiast dużo mi pomogło przed zawarciem umowy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

zaskroniec pisze:A jak sprawa wygląda jeżeli nie chcę wykupywać po zakończeniu umowy leasingu samochodu tylko wziąć jakiś nowy samochód w leasing ?
Czy salon może np wziąć w rozliczeniu samochód, który obecnie mam w leasingu na poczet nowego samochodu ? Jak wówczas sprawy podatkowe wyglądają i czy w ogóle coś takiego jest praktykowane. Zamierzam po leasingu wziąć w tym samym salonie co obecny, zostawiając go w rozliczeniu. Czy to dobry pomysł ? Jak to się odbywa bo w tych sprawach jestem zielony. Forum natomiast dużo mi pomogło przed zawarciem umowy.
Pozdrawiam
Najważniejsza sprawa jest taka, że salon może wykupić samochód od leasingodawcy tylko za wartość rynkową, a nie za wartość wykupu.

Teoretycznie jest możliwość, że trzy strony dogadają się tak, że się wzajemnie rozliczą, ale jest to trudne i raczej mało opłacalne.

Awatar użytkownika
zaskroniec
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:42

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: zaskroniec »

Trochę mało mi to mówi...czyli wychodzi na to, że najlepiej wykupić ten samochód i dać sobie spokój póki co z nowym ? Miałem nadzieję, że po zakończeniu leasingu wezmę nowy samochód z salonu. A gdybym to ja wykupił samochód od leasingodawcy i sam rozliczył się z salonem biorąc nowy ?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

zaskroniec pisze:Trochę mało mi to mówi...
Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce tego się nie robi. Powiem więcej raczej nie pójdzie na to leasingodawca, bo musiałby brać udział w tym rozliczeniu.
zaskroniec pisze:A gdybym to ja wykupił samochód od leasingodawcy i sam rozliczył się z salonem biorąc nowy ?
Sądzę, że tak będzie najłatwiej i najszybciej.

Awatar użytkownika
zaskroniec
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:42

Re: Leasing nowego i stary samochód w rozliczeniu

Post autor: zaskroniec »

Dziękuję za odpowiedź...


ODPOWIEDZ