Możliwe zagrożenia w konstrukcji umów leasingu

Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Możliwe zagrożenia w konstrukcji umów leasingu

Re: Możliwe zagrożenia w konstrukcji umów leasingu

autor: Lui » 10 lis 2011, o 11:10

Co do 3 lat to byliśmy akurat zgodni tylko różnice zdań były czy liczyć od daty powstania zobowiązania czy od daty zakończenia umowy.
Faktycznie tak było. Źle zapamiętałem. :)

Re: Możliwe zagrożenia w konstrukcji umów leasingu

autor: Tomasz Piotrowski » 9 lis 2011, o 16:03

Lui pisze:W tekście jest potwierdzenie, że przedawnienie roszczeń w leasingu wynosi 3 lata, a chyba kiedyś zastanawialiśmy się ile to powinno być i były różne poglądy- o ile pamięć mnie nie myli.
Co do 3 lat to byliśmy akurat zgodni tylko różnice zdań były czy liczyć od daty powstania zobowiązania czy od daty zakończenia umowy. ;)

Re: Możliwe zagrożenia w konstrukcji umów leasingu

autor: Lui » 9 lis 2011, o 11:16

W tekście jest potwierdzenie, że przedawnienie roszczeń w leasingu wynosi 3 lata, a chyba kiedyś zastanawialiśmy się ile to powinno być i były różne poglądy- o ile pamięć mnie nie myli.

Możliwe zagrożenia w konstrukcji umów leasingu

autor: FmLeasing.pl » 9 lis 2011, o 10:42

Polecamy lekturę publikacji: Umowa leasingu choć jest atrakcyjna ze względu na preferencyjne zasady rozliczeń podatkowych, niesie ze sobą liczne zagrożenia, w szczególności dla leasingobiorcy. Przedsiębiorca jako podmiot profesjonalny powinien zawsze przeanalizować wnikliwie sytuację i dokonać wyboru pomiędzy szansą na korzystniejsze rozliczenie z fiskusem a stabilnością i wyższym poziomem ochrony, jaki daje np. umowa najmu pojazdu mechanicznego.

Ryzyko leasingowe można minimalizować poprzez doprecyzowanie postanowień umownych. Regulacja ustawowa jest pełna istotnych luk i niedopowiedzeń. To od stron zależeć będzie, na ile zabezpieczony zostanie ich interes. Brak sztywnych reguł odnoszących się do leasingu może być korzystny dla kontrahentów. Istotne jest, aby wypełnić przestrzeń pozostawioną przez ustawodawcę racjonalną treścią, niegodzącą w zasadę swobodnego zawierania umów.

Dodajmy: Polecamy lekturę obszernej publikacji autorstwa Piotra Grabowskiego, Asystenta Sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Więcej na ten temat w publikacji w bankier.pl

Na górę