Leasing/CFM - tygodniowy przegląd informacji 21 i 22/2010

Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Leasing/CFM - tygodniowy przegląd informacji 21 i 22/2010

Leasing/CFM - tygodniowy przegląd informacji 21 i 22/2010

autor: FmLeasing.pl » 5 cze 2010, o 09:55

Z uwagi na krótszy tydzień roboczy tym razem, wyjątkowo przegląd dotyczy dwóch tygodni, tj. 21 i 22.

Skrót:
Jak zareklamować GAP? Najlepiej nastraszyć leasingiem!
Staramy się unikać komentowania publikacji dotyczących leasingu w innych mediach i portalach. Czasami jednak ciężko jest nie zareagować kiedy poziom dezinformacji sięga absurdu. Portal „Auto Firmowe” zamieścił publikację dotyczącą ubezpieczenia GAP, które ubezpiecza stratę finansową w przypadku szkody całkowitej samochodu. Ubezpieczenie to nie jest drogie, a może „uratować skórę” zwłaszcza w przypadku utraty pojazdu, który był przedmiotem leasingu lub został kupiony na kredyt.

Masterlease: Obligacje debiutują na Catalyst
Dzisiaj na rynku GPW Catalyst rozpoczęły się pierwsze notowania obligacji komercyjnych Masterlease, lidera w branży wynajmu długoterminowego. Łączna wartość wprowadzonych do obrotu obligacji wyniosła 534 miliony zł. To debiut o największej wartości na rynku obligacji komercyjnych, wyemitowanych przez prywatne firmy.

BZ WBK Leasing: Czego oczekują klienci firm leasingowych?
Na zlecenie Spółek Leasingowych BZ WBK przeprowadzono badania satysfakcji klientów – z ich wyników dowiadujemy się, że leasingobiorcy najwyżej cenią szybkość i sprawność działania firm leasingowych, małą liczbę wymaganych dokumentów oraz ogólną atrakcyjność oferty wyrażającą się w cenie usługi i zapisach umowy leasingu.

Leasing w walutach obcych czy w złotych?
Wielu przedsiębiorców decydujących się na leasing środków trwałych, zastanawia się czy korzystniejszy będzie leasing w złotych polskich czy denominowany w walutach obcych. Raty istotnie mogą być trochę niższe w przypadku leasingu denominowanego we frankach szwajcarskich, euro czy też japońskich jenach (CHF, EUR, JPY).

10 urodziny VB Leasing w Polsce
W tym roku mija 10 lat od powstania VB Leasing Polska SA. Owocem tej kilkuletniej działalności jest mocna pozycja spółki na polskim rynku i w koncernie VB-Leasing International Holding GmbH. VB LEASING z okazji obchodzonego jubileuszu dziękuje klientom za okazane zaufanie i wybór marki na finansowego partnera oraz proponuje zabawę w postaci konkursu z nagrodami.

Ogłoszenie o przetargu: wynajem 11 szt. samochodów
Biuro Zamówień Publicznych SPEC S.A. uprzejmie informuje o ogłoszeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia nr 138/RS/PN/D/10 na wynajem 11 szt. samochodów osobowych.

Samochód z kratką nie zawsze ciężarowy
Często pojawiają się zarówno pytania na naszym forum, jak i zapytania ofertowe składane o leasing finansowy samochodów z tzw. kratką. Pytający chcieliby skorzystać z pełnego odliczenia VAT od takiego samochodu, ale także z przywileju jednorazowej amortyzacji. Leasing finansowy oczywiście umożliwia jednorazową amortyzację, ale powstaje problem…

EFL: Oferta "Elastyczny Harmonogram Spłat"
„Elastyczny Harmonogram Spłat” to nowa oferta Europejskiego Funduszu Leasingowego. Adresatami oferty są przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą charakteryzującą się sezonowością. Elastyczny, indywidualnie konstruowany harmonogram spłat jest wygodnym rozwiązaniem, dostosowanym do cykliczności i różnic w uzyskiwanych przychodach.

Na górę