Leasing - samochód osobowy?

Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Leasing - samochód osobowy?

Re: Leasing - samochód osobowy?

autor: Lui » 16 lis 2010, o 21:23

Właśnie.
Najczęściej jest tak, że samochód i okres leasingu nie mogą przekroczyć 8 lat. :idea:

Samochód trzyletni można leasingować nawet przez 5 lat (60 miesięcy), czteroletni przez max 4 lata (48m), pięcioletni przez 3 lata (36m), sześcioletni 2 lata (24m).

Jak napisali koledzy czasem może się to wydłużyć, ale większość leasingodawców trzyma się tej zasady.

Re: Leasing - samochód osobowy?

autor: leasingmaniak » 16 lis 2010, o 16:30

Jest jeszcze kwestia okresu leasingu. Jak samochód jest stary to nie da rady leasingować go przez 60 czy 48 miesięcy tylko 24 czy 36.
Wtedy przy starym samochodzie rata miesięczna leasingu może być taka sama albo i wyższa jak przy nowszym leasingowanym w dłuższym okresie.

Re: Leasing - samochód osobowy?

autor: Spayker » 15 lis 2010, o 15:45

Tym nie mniej zawsze w ramach odstępstwa od procedury można wyleaingować starsze samochody.
Dla odstępstwa powinno być jakieś uzasadnienie np mocny klient, wysoka wpłata, samochód specjalistyczny albo zwyczajnie atrakcyjny. Inaczej to szkoda czasu chyba że firma jedzie poniżej planu i analitycy akceptują wszystko jak leci ale to sie często nie zdarza. 8-)

Re: Leasing - samochód osobowy?

autor: ucho7 » 15 lis 2010, o 10:45

Robią, robią. Są firmy leasingowe, które w leasingu operacyjnym zrobią 8 letnie samochody osobowe ze stawką amortyzacji 20% na 24 miesiące. Tak wynika z oferty.

Tym nie mniej zawsze w ramach odstępstwa od procedury można wyleaingować starsze samochody. Poszukaj a znajdziesz. Ja na forum nie podaję nazwy firm, bo nie będę nikomu robił reklamy. :ugeek:

Re: Leasing - samochód osobowy.

autor: rooster » 14 lis 2010, o 15:05

ray-ban8 pisze:a pisząc że nie warto sobie zawracać głowy masz na myśli że na taki samochód raczej nie dostanie się leasingu?
czy bardziej o stan techniczny samochodu? :)
Mam na mysli leasing. Im starszy samochod tym trudniej o leasing i warunki gorsze. 3-4 latki jeszcze jest znosnie. 5 latek juz jest ciezkoa. Ale jescze sie da, a rocznik 2004 to juz praktycznie nikt nie robi

Re: Leasing - samochód osobowy.

autor: ray-ban8 » 14 lis 2010, o 13:49

a pisząc że nie warto sobie zawracać głowy masz na myśli że na taki samochód raczej nie dostanie się leasingu?
czy bardziej o stan techniczny samochodu? :)

Re: Leasing - samochód osobowy.

autor: rooster » 14 lis 2010, o 12:30

W procedurze uproszczonej da sie to zrobic. Nie wszystkie firmy leasingowe tego sie podejma ale kilka tak. Wplata musi byc z 15-20%.
Tylko samochod nie moze byc za stary. Najlepiej rocznik 2007-2006, maksymalnie 2005 bo ze straszymi to szkoda zawracac sobie glowe.

Re: Leasing - samochód osobowy.

autor: ray-ban8 » 14 lis 2010, o 11:27

Prosiłbym o jeszcze jedną informację.
Jeśli jest to nowo powstała działalność to czy w tym przypadku jakaś firma da mi w leasing przykładowo:
Volkswagen'a Transporter'a T5, który kosztuje 40 tys. złotych?

Re: Leasing - samochód osobowy.

autor: Lui » 14 lis 2010, o 10:09

Oczywiście, że możesz leasingować samochód osobowy. Jeżel słabo się orientujesz w leasingu to poczytaj dział na forum dla początkujących.
Jeżeli chodzi o ofrerty leasingu to polecam https://www.fmleasing.pl/wyszukiwarka-leasingu - wypełniasz jeden formularz i czekasz na oferty od firm leasingowych

pozdrawiam

Leasing - samochód osobowy?

autor: ray-ban8 » 14 lis 2010, o 08:21

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mam firmę zajmującą się przewozem towarów to jest możliwość wzięcia na nią w leasing samochodu osobowego? Jeśli tak to proszę mi polecić jakieś pewne i w miare normalne (z oprocentowaniem) firmy leasingowe. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Na górę