Leasing używanych: od 1 stycznia 2011 "zmienią się" roczniki

Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Leasing używanych: od 1 stycznia 2011 "zmienią się" roczniki

Re: Leasing używanych: od 1 stycznia 2011 "zmienią się" roczniki

autor: Tomasz Piotrowski » 2 gru 2010, o 13:29

No no -sie spieszyć czeba w niektórych przypadkach

Leasing używanych: od 1 stycznia 2011 "zmienią się" roczniki

autor: FmLeasing.pl » 2 gru 2010, o 09:58

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają wkrótce leasingować używane środki trwałe powinni pamiętać, że nieubłaganie zbliża się koniec roku. Co za tym idzie już za chwilę używane środki trwałe staną się o rok starsze. Większość procedur związanych z analizą ryzyka kredytowego bierze pod uwagę rok produkcji środka trwałego.

Nie ma znaczenia miesiąc wytworzenia, czy też data pierwszej rejestracji. Rocznik, to rocznik i tego trzymają się instytucje finansowe w znakomitej większości. Dotyczy to także firm leasingowych.

Należy więc pamiętać, że po Nowym Roku używany środek trwały, dla firm leasingowych, stanie się o rok starszy. Co za tym idzie, trudniejsze może być uzyskanie zgody na udzielenie leasingu.

Co więcej, większość firm leasingowych stawia inne kryteria brzegowe w zależności od wieku przedmiotu leasingu. Tym samym, w przypadku przedmiotu leasingu, który jest rok starszy może być wymagana wyższa wpłata wstępna, ewentualnie konieczne będzie przedstawienie dodatkowych dokumentów. Konieczna może okazać się również bardziej szczegółowa wycena rzeczoznawcy, itd. Firmy leasingowe stosują tu różne rozwiązania i co do tego nie ma reguły, jednak najczęściej spotykaną zasadą jest uzależnianie maksymalnego okresu leasingu od wieku środka trwałego.

Bardzo dużo firm stosuje np. zasadę, że wiek samochodu osobowego po zakończeniu umowy leasingu nie może przekroczyć 8 lat.
Tym samym, podpisując umowę leasingu jeszcze w roku 2010 na samochód z rocznika 2006, możemy leasingować go przez maksymalnie 48 miesięcy. Natomiast podpisując umowę leasingu po 1 stycznia 2011 maksymalny okres leasingu wyniesie już tylko 36 miesięcy.
Podobne zasady, ewentualnie z innymi maksymalnymi okresami, stosowane są w przypadku innych środków trwałych.

Oczywiście są firmy leasingowe, które stosują mniej restrykcyjne wymagania, jednak warto o tym pamiętać zanim będzie "za późno".

Na górę