Auto osobowe Vat marża

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Agnieszka29

Auto osobowe Vat marża

Post autor: Agnieszka29 »

Witam
Wiem, że forum dotyczy leasingu jednak liczę na pomoc, gdyż na forach każdy odpowiada inaczej..
Chcę kupić auto osobowe 2004 za kwotę 34,000zł na samochód otrzymam fvat marża.. I czy prawdą jest, że jak samochód zamierzam użytkować do 12mc to mogę kwotę zakupu wrzucić w koszty? Bo takiej odpowiedzi mi udzielono..
Pozdrawiam Aga


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
skim
Posty: 15
Rejestracja: 12 paź 2010, o 11:12

Re: Auto osobowe Vat marża

Post autor: skim »

możesz wrzucić w koszty jednorazowo. Auto nie będzie środkiem trwałym z uwagi na użytkowanie krócej niż rok, dlatego musisz robić ewidencję przebiegu i wydatki na użytkowanie tego auta (paliwo, serwis, części itp.) będzie kosztem tylko w tym zakresie, w jakim mieści się w kilometrówce.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Auto osobowe Vat marża

Post autor: Lui »

Majątek użytkowany poniżej roku jest majątkiem obrotowym i można zaliczyć jednorazowo w koszty.
Pytanie czy to ma sens?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
skim
Posty: 15
Rejestracja: 12 paź 2010, o 11:12

Re: Auto osobowe Vat marża

Post autor: skim »

akurat w przypadku osób fizycznych może bardzo korzystne. Jest parę opcji optymalizacyjnych.

Za darmo:) mogę się podzielić jedną: osoba fizyczna będąca psb nabywa auto i użytkuje krócej niż rok, ale dłużej niż pół roku. Przy zakupie całość w koszty. Następnie zbywa w drodze darowizny komuś z rodziny (wymienionemu w ustawie o podatku od spadków i darowizn bodajże w art. 4a). Zbycie w formie darowizny nie powoduje powstania przychodu u tego psb. Obdarowany z kolei jest zwolniony z podatku od darowizny. I tak używając auto krótko w działalności, nabywa się w rodzinie prywatne auto za mniejsze pieniądze.

Awatar użytkownika
ucho7
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2010, o 13:09

Re: Auto osobowe Vat marża

Post autor: ucho7 »

A ponieważ jest to forum o leasingu....

... auto z fakturą vat-marża można wyleasingować w tzw. leasingu finansowym vat-marża, gdzie leasingodawca nie doliczy vat 22% do ceny pojazdu. Doliczy jedynie vat od naliczonych odsetek w racie leasingowej.

Jest kilka firm leasingowych, które posiadają taki produkt.

pozdrawiam


ODPOWIEDZ