Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
tanan

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: tanan »

thewas pisze:Ustawa deregulacyjna uchwalona przez Sejm 25.02.2011. Teraz Senat itp, ale sądząc po stosunku głosów "za" w Sejmie termin wejścia w życie 01.07.2011 wydaje się niemal pewny. Pozostaje jeszcze dostosowanie ustawy o kredycie konsumenckim do dyrektywy UE. Ustawa o kredycie konsumenckim na chwilę obecna jest w podkomisji sejmowej.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... cyjne.html
to teraz tylko senat? to po co czekać az do lipca to nie wiem?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: Michał Krupiński »

to teraz tylko senat? to po co czekać az do lipca to nie wiem?
Myślę, że to jest kwestia zapewnienia odpowiednio długiego vacatio legis.
Za ta ustawą będzie zapewne szło wiele rozporządzeń, zmian regulaminów, wreszcie zmian druków urzędowych, itd.
Leasingu konsumenckiego raczej to nie dotyczy, ale skoro jest to cały pakiet to niestety trzeba jeszcze trochę poczekać...

Tak czy inaczej nie jest źle! :) Tyle było z tym męczenia konia, że te kilka miesięcy jeszcze można wytrzymać. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: Lui »

leonis pisze:dodatkowym plusem tego rodzaju leasingu może będzie obejście rekomendacji T
Właśnie miałem to napisać :mrgreen:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
leonis
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2011, o 20:55

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: leonis »

musimy jeszcze poczekać - jednak już teraz sądze, że będzie wzrost obrotów firm leasingowych.

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: Matti »

Byleby FL to szybko ogarnęły i mam nadzieje, ze pierwsza firma pojawi sie szybko z jakąś ofertą po wejsciu przepisów.
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: Michał Krupiński »

Link do ustawy w kształcie uchwalonym przez sejm, jeśli ktoś jest zainteresowany:
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/ustawy/3656_u.htm

Kluczowe są art. 9 i 12.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
geekx

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: geekx »

Ciekawi mnie..... czy z takiego leasingu konsumenckiego będzie mogła skorzystać osoba fizyczna prowadząca działalność...... tylko nie biorąc samochodu na działalność ale na siebie prywatnie...... :?: :?:

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: docktor »

leonis pisze:musimy jeszcze poczekać - jednak już teraz sądze, że będzie wzrost obrotów firm leasingowych.
Pada liczba 4 mld rocznie

Awatar użytkownika
leonis
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2011, o 20:55

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: leonis »

jest to kwota realna

Awatar użytkownika
leasingmaniak
PRO
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2010, o 18:23

Re: Leasing konsumencki - kiedy? Śledzimy losy ustawy...

Post autor: leasingmaniak »

geekx pisze:Ciekawi mnie..... czy z takiego leasingu konsumenckiego będzie mogła skorzystać osoba fizyczna prowadząca działalność...... tylko nie biorąc samochodu na działalność ale na siebie prywatnie...... :?: :?:
tylko jaki byłby tego sens? 8-)


Zablokowany