leasing -auto zamówione w 2011 a odbiór w 2012

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
seth
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 16:17

leasing -auto zamówione w 2011 a odbiór w 2012

Post autor: seth »

Zamawiam auto KIA Sportage, wersja bogato wyposażona + wieeeelkie poślizgi czasowe w odbiorach; szczęśliwcy mają samochód w 6 m-cy ale bywa i 10 m-cy;
PYTANIE BRZMI:
w pesymistycznej opcji nowy samochód otrzymam w styczniu/lutym 2012 chociaż rocznik produkcji będzie 2011; zaliczkę wpłaciłem; czy firma leasingowa może zakwestionować wartość takiego nowego auta skoro będzie już w teorii miało 1 rok?

Tylko proszę nie pisać, żebym wziął sobie inny samochód. Chcę taki i kropka :D


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: leasing -auto zamówione w 2011 a odbiór w 2012

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Samochód od dealera sprzedawany jako nowy traktowany jest jako nowy. Zresztą leasing samochodów po zmianie rocznika od dealera jest na porządku dziennym. Nie ma się czym przejmować.

Awatar użytkownika
seth
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 16:17

Re: leasing -auto zamówione w 2011 a odbiór w 2012

Post autor: seth »

Serdeczne dzięki, ratujesz mi świątecznego ducha, bo już się gryzłem :)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: leasing -auto zamówione w 2011 a odbiór w 2012

Post autor: Michał Krupiński »

w pesymistycznej opcji nowy samochód otrzymam w styczniu/lutym 2012 chociaż rocznik produkcji będzie 2011
Jeśli mieliby dostarczyć samochód tak późno, to niewykluczone, że w papierach będzie on już z rocznikiem 2012.
Ale generalnie, jak napisał Tomek_P, nie ma z tym większego problemu.

Firmy leasingowe, w większości, co prawda weryfikują cenę samochodów nawet nowych (żeby nie przepłacić), ale w takich przypadkach to raczej jest tylko "formalność".
W tym roku np. podpisano mnóstwo umów leasingowych z datą 2011 i odbiorem samochodu po Nowym Roku (z racji likwidacji kratki).

Także moim zdaniem również nie masz się zupełnie czym przejmować jeśli o to chodzi.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ