Czy mogę wrzucić całą pierwszą wpłatę w koszty (czy jest lim

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
seth
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 16:17

Czy mogę wrzucić całą pierwszą wpłatę w koszty (czy jest lim

Post autor: seth »

Witam,

nurtuje mnie konkretne pytanie:

Działalność firmowa, NIE jestem płatnikiem VAT-u; zamierzam wziąć w leasing samochód OSOBOWY. Czy mogę wliczyć pierwszą wpłatę (ok 30 000) w koszty uzyskania przychodu czy też jest jakiś limit w przypadku osobówek; jeśli tak to ile maksymalnie powinienem dać firmie leasingowej na starcie aby całość mogła stanowić koszt uzyskania przychodu.
Pozdrawiam


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z wątku:
Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!
Nie krępuj się zadawać pytań! Na tym forum żadne nie zostanie bez odpowiedzi!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Lui »

seth pisze:Witam,

nurtuje mnie konkretne pytanie:

Działalność firmowa, NIE jestem płatnikiem VAT-u; zamierzam wziąć w leasing samochód OSOBOWY. Czy mogę wliczyć pierwszą wpłatę (ok 30 000) w koszty uzyskania przychodu czy też jest jakiś limit w przypadku osobówek; jeśli tak to ile maksymalnie powinienem dać firmie leasingowej na starcie aby całość mogła stanowić koszt uzyskania przychodu.
Pozdrawiam
Nie ma limitu. W koszty możesz wliczyć cały czynsz inicjalny bez znaczenia czy będzie to 10% czy 45% wartości przedmiotu leasingu.
Oczywiście w przypadku leasingu operacyjnego.
Otrzymasz fakturę na czynsz inicjalny i ją księgujesz jako koszt.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
seth
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 16:17

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: seth »

Dziękuję za informację; dzisiaj w biurze rachunkowym powiedziano mi że nie mogę tego zrobić w przypadku samochodu osobowego (można w przypadku aut z homologacją na ciężarowe); czy jest szansa na jakąś podstawę prawną na to, iż mogę odliczyć cały koszt inicjalny?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Lui »

seth pisze:Dziękuję za informację; dzisiaj w biurze rachunkowym powiedziano mi że nie mogę tego zrobić w przypadku samochodu osobowego (można w przypadku aut z homologacją na ciężarowe); czy jest szansa na jakąś podstawę prawną na to, iż mogę odliczyć cały koszt inicjalny?
Chyba komuś pomyliły się koszty z podatkiem VAT. Poza tym auta z homologacją na ciężarowe, czyli z tzw kratką też nie dają już prawa do odliczania całego podatku VAT. Są traktowane tak samo jak osobowe chyba, że mowa o samochodach typu VAN.

Co do podatku dochodowego to wszystkie opłaty z tytułu umowy leasingu operacyjnego są kosztem uzyskania przychodu.
Podstawa prawna to Ustawa o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych, art. 23b.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
marcelv

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: marcelv »

Dlatego luksusowe samochody osobowe bierze się w leasing, bo nie ma wtedy nawet ograniczenia 20.000 EUR tylko wszystko można wrzucić w koszty.
Nie popisali się w tym biurze księgowym. :?


ODPOWIEDZ