Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
AndrzejW

Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: AndrzejW »

Witam,

zamierzam kupić nowe auta za kwotę ok. 44tys brutto. Nie chciałbym dużo wpłacać na początek ale za to dać wyższą kwotę wykupu końcowego. Jaki maksymalny procent wykupu można uzyskać w leasingu aby obniżyć miesięczną ratę?

Takie propozycje widziałem na stronie millenium i bre ale żadnych szczegółów.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z wątku:
Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!
Nie krępuj się zadawać pytań! Na tym forum żadne nie zostanie bez odpowiedzi!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: Michał Krupiński »

AndrzejW pisze:Witam,

zamierzam kupić nowe auta za kwotę ok. 44tys brutto. Nie chciałbym dużo wpłacać na początek ale za to dać wyższą kwotę wykupu końcowego. Jaki maksymalny procent wykupu można uzyskać w leasingu aby obniżyć miesięczną ratę?

Takie propozycje widziałem na stronie millenium i bre ale żadnych szczegółów.
Większość firm leasingowych jest w stanie zaoferować leasing z podwyższonym wykupem.
Nie da się jednak określić dokładnie ile on ma wynosić, bo to zależy od kilku rzeczy, np.:
a) polityki danej firmy leasingowej
b) okresu leasingu (im dłuższy tym wykup będzie niższy)
c) od marki/wieku/pochodzenia samochodu (im marka tracąca więcej na wartości tym trudniej o wysoki wykup)
d) od oceny wiarygodności/zdolności kredytowej wnioskującej firmy/leasingobiorcy

Taki podwyższony wykup zamiast standardowego 1% może wtedy wynieść, np.: 10%, 15%, itd., raczej nie więcej niż 30%. Ale to zależy od powyższych zmiennych.
Dlatego nie liczyłbym na wykup 30% jeśli to ma być okres np. 60 miesięcy, a samochodem ma być np. - z całym szacunkiem - Dacia. :)

Tak nawiasem mówiąć - gdyby mnie ktoś pytał o zdanie - to uważam, że podnoszenie wykupu jest kiepskim pomysłem, żeby obniżyć sobie ratę.
Przy dłuższych okresach tak naprawdę zmnieszy to ratę bardzo niznacznie, a na koniec zostanie jeszcze fura pieniędzy do spłaty.

Wysoki wykup ma sens jeżeli komuś zależy na tym ze względów księgowych, czy podatkowych, ale nie żeby zmniejszać ratę - moim zdaniem. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: Michał Krupiński »

AndrzejW pisze:Witam,

zamierzam kupić nowe auta za kwotę ok. 44tys brutto. Nie chciałbym dużo wpłacać na początek ale za to dać wyższą kwotę wykupu końcowego. Jaki maksymalny procent wykupu można uzyskać w leasingu aby obniżyć miesięczną ratę?

Takie propozycje widziałem na stronie millenium i bre ale żadnych szczegółów.
Większość firm leasingowych jest w stanie zaoferować leasing z podwyższonym wykupem.
Nie da się jednak określić dokładnie ile on ma wynosić, bo to zależy od kilku rzeczy, np.:
a) polityki danej firmy leasingowej
b) okresu leasingu (im dłuższy tym wykup będzie niższy)
c) od marki/wieku/pochodzenia samochodu (im marka tracąca więcej na wartości tym trudniej o wysoki wykup)
d) od oceny wiarygodności/zdolności kredytowej wnioskującej firmy/leasingobiorcy

Taki podwyższony wykup zamiast standardowego 1% może wtedy wynieść, np.: 10%, 15%, itd., raczej nie więcej niż 30%. Ale to zależy od powyższych zmiennych.
Dlatego nie liczyłbym na wykup 30% jeśli to ma być okres np. 60 miesięcy, a samochodem ma być np. - z całym szacunkiem - Dacia. :)

Tak nawiasem mówiąć - gdyby mnie ktoś pytał o zdanie - to uważam, że podnoszenie wykupu jest kiepskim pomysłem, żeby obniżyć sobie ratę.
Przy dłuższych okresach tak naprawdę zmnieszy to ratę bardzo niznacznie, a na koniec zostanie jeszcze fura pieniędzy do spłaty.

Wysoki wykup ma sens jeżeli komuś zależy na tym ze względów księgowych, czy podatkowych, ale nie żeby zmniejszać ratę - moim zdaniem. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
AndrzejW

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: AndrzejW »

dokładniej chce kupić renault clio ;)

Wykup na poziomie ok 5000zł - 8000zł co stanowiłoby ok 15%-20% wartości, wydaje mi się, że 5 letnie clio będzie warte 5000zł. Pozwoliłoby to za 5 lat zmienić auto na nowe w kolejnym leasingu sprzedając stare.

Aktualnie mam 11 letniego passata b5 którym jeżdżę 5 lat i uważam, że jest to optymalny wiek na zmianę auta ;) Niestety to było pierwsze auto jakie kupowałem za "większe pieniądze" i uwaga uwaga wziąłem kredyt gotówkowy... zostało mi jeszcze trochę do spłacenia, dlatego też po sprzedaży auta zapłacę pozostałą część kredytu i niestety nie zostanie mi na wkład własny zbyt wiele.

Czy mój plan ma jakiś sens? Chciałbym płacić tak 600zł - 700zł miesięcznie brutto, tyle płacę teraz i wiem, że jestem w stanie to zapłacić.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: rooster »

Przy 60 miesiacach jak uda sie uzyskac wykup 10% to i tak bedzie cud.
Jezeli wplacisz 10% przy cenie 44tys to na 60 miesiecy i przy zwyklym wykupie 1% rate bedziesz mial niecale 800 pln.

Natomiast przy wykupie 10% wyjdzie maksymalnie z 40pln mniej, bo masz wiekszy koszt finansowania przy wyzszym wykupie i roznica sie zaciera.

To ma to sens?Moze lepiej wybrac tanszy samochod albo uzywany?

Awatar użytkownika
AndrzejW

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: AndrzejW »

jest opcja na 41tys brutto lub też (jeśli przekonam żonę) na 38tys brutto. Dochodzi jeszcze kwestia ubezpieczenia, więc nie wiem czy dam radę wykombinować jeszcze 10% wartości i ubezpieczenie na start.

Możesz mi powiedzieć z jakiego kalkulatora najlepiej korzystać żeby to miało jakieś realne odzwierciedlenie?

Awatar użytkownika
AndrzejW

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: AndrzejW »

ok znalazłem też auto używane roczne w cenie 32500, podejrzewam, że te 500 można sobie darować.

Jak wygląda w tym przypadku leasing, auto z fakturą vat, z salonu. Czy przy aucie używany rocznik 2010 mam szanse na leasing 60 miesięcy?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: Lui »

Możesz mi powiedzieć z jakiego kalkulatora najlepiej korzystać żeby to miało jakieś realne odzwierciedlenie?
Oferty leasingu raczej przygotowuje się indywidualnie pod konkretnego klienta i przedmiot.
Dochodzi jeszcze kwestia ubezpieczenia, więc nie wiem czy dam radę wykombinować jeszcze 10% wartości i ubezpieczenie na start.
Poniżej 10% wpłaty bardzo mało firm daje możliwość leasingu przy w miarę nieskomplikowanej procedurze. Wtedy też zaczyna robić się już drogo.
ok znalazłem też auto używane roczne w cenie 32500, podejrzewam, że te 500 można sobie darować.

Jak wygląda w tym przypadku leasing, auto z fakturą vat, z salonu. Czy przy aucie używany rocznik 2010 mam szanse na leasing 60 miesięcy?
Jeżeli auto jest z salonu i do tego z fakturą VAT to nie ma żadnego problemu z leasingiem. Dla rocznika 2010 spokojnie też jest możliwe 60 miesięcy.

Co do raty przy 10% wpłaty to będzie w okolicach 600 złotych. Może nawet uda się z "5" z przodu. :)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: Spayker »

wydaje mi się, że 5 letnie clio będzie warte 5000zł. Pozwoliłoby to za 5 lat zmienić auto na nowe w kolejnym leasingu sprzedając stare.
Leasingodawca tego nie wie, bo nie wie w jakim stanie będzie samochód za 5 lat i nie chętnie będzie ryzykował.

Jest jeszcze ryzyko szkody całkowitej. Przy niskiej wpłacie, długim okresie leasingu i wysokim wykupie jest duża szansa, że odszkodowania za szkodę całkowitą od ubezpieczyciela nie wystarczy na spłatę zobowiązania leasingowego.

Dlatego leasingodawcy w coś takiego niechętnie wchodzą, a i dla leasingobiorcy to nie jest fajna sytuacja dopłacać do czegoś czego już nie ma. ;)

Awatar użytkownika
marcinos
Posty: 64
Rejestracja: 24 cze 2014, o 11:29

Re: Leasing samochodu - jak największy wykup po zakończeniu umowy

Post autor: marcinos »

Jak obecnie najkorzystniej brać leasing jeżeli o formę procentowa wykupu ? 1% czy 20% ?
Moim zamiarem jest wpłacenie ceny uzyskanej ze sprzedaży samochodu wykupionego za 1% z leasingu jako czynszu inicjalnego i ustalenie wykupu na 20% na koniec leasingu. Kwota wpłacona jako czynsz inicjalny to 20% wartości nowego samochodu a leasing miałby być na 4 lata. Czy to opłacalne ? Przykładowo, wartość samochodu to 70 000 zł. Wpłacam 14 000 jako opłata wstępna, raty niższe niż przy 1% wykupie a na koniec nie wykupuję samochodu za umówione 20% co oznacza, że spłata samochodu wyniosła mnie przykładowo 56 000 zł. Czy ma to sens ?
Tym razem nie zdecyduje się na 1% wykupu gdyż oznaczałoby to sfinansowanie całej kwoty. Przy obecnej trwałości samochodów ( i tak bardzo o nie dbam ) może być tak, że za ten 1% wykupujemy skarbonkę bez dna jeżeli auto jest wadliwe. Przy 20% wykupie takiego dylematu nie ma bo problem pozostawiam finansującemu a biorę nowy samochód w ramach kolejnego leasingu.


ODPOWIEDZ