Jak mam księgować leasing w walucie obcej

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Ola

Jak mam księgować leasing w walucie obcej

Post autor: Ola »

Michael pisze:
AndrzejW pisze:Witam,

zamierzam kupić nowe auta za kwotę ok. 44tys brutto. Nie chciałbym dużo wpłacać na początek ale za to dać wyższą kwotę wykupu końcowego. Jaki maksymalny procent wykupu można uzyskać w leasingu aby obniżyć miesięczną ratę?

Takie propozycje widziałem na stronie millenium i bre ale żadnych szczegółów.
Większość firm leasingowych jest w stanie zaoferować leasing z podwyższonym wykupem.
Nie da się jednak określić dokładnie ile on ma wynosić, bo to zależy od kilku rzeczy, np.:
a) polityki danej firmy leasingowej
b) okresu leasingu (im dłuższy tym wykup będzie niższy)
c) od marki/wieku/pochodzenia samochodu (im marka tracąca więcej na wartości tym trudniej o wysoki wykup)
d) od oceny wiarygodności/zdolności kredytowej wnioskującej firmy/leasingobiorcy

Taki podwyższony wykup zamiast standardowego 1% może wtedy wynieść, np.: 10%, 15%, itd., raczej nie więcej niż 30%. Ale to zależy od powyższych zmiennych.
Dlatego nie liczyłbym na wykup 30% jeśli to ma być okres np. 60 miesięcy, a samochodem ma być np. - z całym szacunkiem - Dacia. :)

Tak nawiasem mówiąć - gdyby mnie ktoś pytał o zdanie - to uważam, że podnoszenie wykupu jest kiepskim pomysłem, żeby obniżyć sobie ratę.
Przy dłuższych okresach tak naprawdę zmnieszy to ratę bardzo niznacznie, a na koniec zostanie jeszcze fura pieniędzy do spłaty.

Wysoki wykup ma sens jeżeli komuś zależy na tym ze względów księgowych, czy podatkowych, ale nie żeby zmniejszać ratę - moim zdaniem. :)
Help

Jak mam księgować bo juz sama nie wiem

Mamy leasing Millenium w walucie obcej stopa zmienna i faktura jest innej wartosci i harmonogram tez innej wartości , moze też macie taki problem jak obliczyć dobrze czesc kapit i odsetkową , proszę o pomoc na meial

ola.wal2@wp.pl

Dziękuje


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z wątku:
Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!
Nie krępuj się zadawać pytań! Na tym forum żadne nie zostanie bez odpowiedzi!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Jak mam księgować leasing w walucie obcej

Post autor: Wolny »

Część kapitałowa się nie zmienia w walucie obcej oczywiście.
A kurs do przeliczenia powinien być na fakturze.

ODPOWIEDZ