Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Post autor: sonnenberg »

Witam,
ponieważ będzie to pierwsza rzecz nabyta w drodze leasingu więc muszę zadać te pytania :).

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i nie jestem płatnikiem VATu (gabinet lekarski konkretnie). Upatrzyłem sobie samochód i zamierzam go sfinansować poprzez leasing. Wartość auta - 122 000 brutto, wiek auta 6 miesięcy, kupowany będzie z salonu z wystawieniem faktury VAT na zakup auta. Żadne dodatkowe rabaty na auto nie wchodzą w grę.
Auto chcę leasingować przez 36 miesięcy. Wpłata własna ok 30tys zł - zakładam taką wysokość bo muszę mniej więcej zniwelować zapłacony podatek jaki mi wyjdzie w całym roku 2011.
Wykup za 1%.

Moje pytanie to jaki wg Was koszt całkowity takiego leasingu jest atrakcyjny - chodzi mi o przedział %, bo chciałbym wiedzieć na ile mogę sobie pozwolić w negocjacjach i żebym nie zrobił z siebie jelenia.
Pozdrawiam serdecznie


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Przy 25% wpłaty, to będzie ok. 109-111% kosztu całkowitego - mniej więcej te okolice.

Wszystko zależy jeszcze czy 36 czy 35 rat, itp.

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: sonnenberg »

otrzymałem ofertę od firmy cls (cls.pl/). Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tą firmą. Na chwilę obecną przedstawili najlepszą ofertę ale niewiele o nich znalazłem w internecie.

Pozdrawiam

Co do ilości rat to po przeczytaniu poradnika na tym forum wchodzi, że korzystniej z uwagi na ubezpieczenie jest jak rozumiem wziąć 35 rat.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Spayker »

cls to nie będzie firma leasingowa tylko pośrednik. Umowę leasingu podpiszesz zatem z kimś innym. ;)
Przy pośrednikach nigdy nie masz pewności czy podpiszesz umowę na takich warunkach na jakich dostałeś ofertę, bo potem często się okazuje, że zrobiono ofertą na złym WIBOR, albo przedstawiono ofertę niezgodnie z wymogami procedury i nie ma jak podpisać umowy tylko musi być drożej albo inaczej, 8-)

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: sonnenberg »

no tak, skoro jest to pośrednik to moje obawy były uzasadnione :) Dzięki za wyjaśnienie.
W takim wypadku szukam dalej.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Post autor: sonnenberg »

Witam
co sądzicie o takiej ofercie:
auto nowe o wartości 121 500 PLN brutto
wpłata własna - 35 230 PLN brutto
35 rat po 2806 PLN brutto
wykup 1% - 1214 brutto
łącznie 134663 PLN brutto

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Post autor: Michał Krupiński »

sonnenberg pisze:Witam
co sądzicie o takiej ofercie:
auto nowe o wartości 121 500 PLN brutto
wpłata własna - 35 230 PLN brutto
35 rat po 2806 PLN brutto
wykup 1% - 1214 brutto
łącznie 134663 PLN brutto

Pozdrawiam
Ostatnio "podrożały" WIBORy więc i oferty leasingu nie będą coraz tańsze, ale moim zdaniem ta oferta, którą przedstawiłeś jest przeciętna.

Spojrzałem teraz w bazę analizy ofert użytkowników, którzy skorzystali z www.iLease.pl (z minionego tygodnia kiedy WIBORy już wzrosły) i powiem szczerze, że nie znalazłem tam ani jednej tak drogiej oferty (były zbliżone, ale jednak tańsze). Natomiast te dobre oferty i z dobrych firm leasingowych były na takim poziomie procentowym, że przy tych warunkach powinieneś mieć ratę gdzieś o trochę ponad 50 złotych niższą.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
sonnenberg
Posty: 54
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 21:41

Re: Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Post autor: sonnenberg »

odpisałem, że za drogo więc dostałem taką:
wpłata własna - 36 450 PLN brutto
35 rat po 2725 PLN brutto
wykup 1% - 1214 brutto
łącznie 133047 PLN brutto

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Post autor: Michał Krupiński »

sonnenberg, Teraz jest zdecydowanie lepiej. Oczywiście biorę też pod uwagę, że opłata wstępna jest trochę wyższa niż w tym pierwszym wariancie.
Teraz oferta jest na przyzwoitym poziomie kosztowym. Nie jest to może szał i na pewno mógłbyś otrzymać oferty jeszcze odrobinę tańsze, ale nie byłyby to już duże różnice.

Teraz lepiej moim zdaniem skupić się już na tym czy to dobry leasingodawca, zwrócić uwagę na zapisy umowy i różne koszty ubezpieczeń, rejestracji i inne tego typu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Leasing samochodu - jaki powinien być koszt całkowity?

Post autor: Rafael22 »

Teraz opłatę wstępną masz w wysokości 30%
Całkowity koszt leasingu wynosi 109,49804 %
Oprocentowanie roczne 8,588141%

A u innego leasingodawcy byłeś sprawdzić oferty?


ODPOWIEDZ