Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Niemniej czekam obecnie na zapowiadane przez pana Mioduszewskiego, kroki, które firma ma przedstawić w najbliższych dniach w sprawie bezpieczeństwa swojej oferty czy tam czegokolwiek co ma sprawić że wydadzą się bardziej wiarygodni.
Stawiam dychę, że zamiast uwiarygadniania będą żądania sprostowań, wezwania przedprocesowe na podstawie 212 albo coś w tym klimacie.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Ciekawy post pojawił się na forum money.pl - IP mazurskie.
Nieufny / 83.9.226.* / 2012-03-29 11:08
Żal mi tych pseudo fachowców, którzy bez gruntownego sprawdzenia tematu i nie znalazłem słabych punktów. Skupiłem się na "twardości depozytu". Sprawdziłem u źródła (w Mennicy i Konsalmencie) prawdziwość sformułowań zawartych w umowie i uzyskałem jednoznaczne potwierdzenie tych tez. Jeśli kapitał i odsetki moich klientów są bezpieczne to mam gdzieś jak oni zarabiają i w myśl jakiego prawa (szwajcarskie jest bardziej restrykcyjne). W najgorszym razie klient zostanie inwestorem w złoto.
Łatwo negować to czego się nie zgłębiło, ani czego się nie rozumie. Ja zadałem sobie dużo trudu zanim podjąłem współpracę i dołączyłem to do swojej oferty produktowej
Brzmi, jak coś do czego napisania zabierano się kilkakrotnie - starczy spojrzeć na składnie i dobór słów.
Prawdziwość tej opinii, budzi wątpliwości, ze względu na fakt że zarówno ja, mój znajomy jak i yolkipolki, również sprawdzaliśmy uczciwość firmy i (hehe) "twardość depozytu" tymi ścieżkami i przedstawiciele odmówili jasnych odpowiedzi. Ale kto wie - może "nieufny" miał więcej szczęścia ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Tradycyjnie już ani jednej konkretnej informacji tylko znowu na zasadzie "musicie wierzyć, bo ja (my) mówimy, że tak jest". :roll:

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Matti »

Robert_Witt pisze:Brzmi, jak coś do czego napisania zabierano się kilkakrotnie - starczy spojrzeć na składnie i dobór słów.
Dokładnie, to aż bije po oczach.

Zwyczajna sztuczna wypowiedź naganiająca stworzona przez wyimaginowanego partnera biznesowego. Przeczytać, zapomnieć :)
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Żal mi tych pseudo fachowców
Wzruszyłem się.
Skupiłem się na "twardości depozytu".
Taka sama jak "twardość kont powierniczych w Raiffeisen Banku"? :D
Tamtych to chociaż komornik nie mógł ruszyć... :)
Tradycyjnie już ani jednej konkretnej informacji tylko znowu na zasadzie "musicie wierzyć, bo ja (my) mówimy, że tak jest".
i dodatkowo "nie da się już ukryć, że nie jesteśmy super-duper szwajcarskim funduszem, ale za to nasze złoto jest nie do ruszenia".
Wygląda jak strategia obrony przez zahaczenie się o to co nie zostało (jeszcze) skompromitowane.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Jak narazie w wyszukiwarkach pojawiła się nowa fraza "socket resources gmbh switzerland", której pozycjonowanie zostało sztucznie wywołane w przeciągu ostatniego tygodnia. Oczywiście jak można było się spodziewać, strona donikąd nie prowadzi, poza domówką SR. Informatyk zajmujący się sprawami technicznymi w moim biurze, sprawdził anchory oraz daty indexowania linku i uznał że panowie z SR musieli zapłacić całkiem sporo za podlinkowanie ich portalu na kilkuset podstronach technicznych serwerów zewnętrznych.
Jeśli to ich technika zwiększenia zaufania... to jest równie skuteczna jak fake posty i grożenie paragrafami.

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Matti »

Robi się już zabawnie.
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
sprin
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:22

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: sprin »

Matti pisze: Zwyczajna sztuczna wypowiedź naganiająca stworzona przez wyimaginowanego partnera biznesowego. Przeczytać, zapomnieć :)
Czy wyimaginowanych? Ciężko powiedzieć. Pamiętajmy, że na pewno nie brakuje pośredników, którzy już włożyli spory kawałek swojej pracy i liczą na wysokie bonusy za swoją pracę.
Niektórzy nadal wierzą ślepo w prospekty reklamowe, inni czekają na ruch SR- przedstawienie faktów mających potwierdzić ich rzetelność lub jej brak- i wtedy podejmą decyzję "co dalej" (pozdrowienia dla Pawła ;)), a jeszcze inni już się z tego wycofali.
Myślę, że pierwsza z wymienionych grup robi dużo w obronie SR, bo jest to w ich interesie (nadal wierzą, że nie zostaną wystawieni jak przedstawiciele wspomnianego CWI oczekując wysokich prowizji za pracę, którą już włożyli w projekt).

Pozycjonowanie SR ruszyło wraz z ich oficjalnym pismem zapewniającym, że nie są piramidą finansową.
W piątek jeszcze fora przodowały w wynikach na zapytanie o Socket Resource, a w poniedziałek już weszły wszystkie podstrony "Szwajcarskiej korporacji".

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Matti »

sprin, czy pisał to ktos z SR, czy faktyczny partner - nie zmienia to faktu, ze wypowiedz w żaden sposób nie jest przekonująca :) Takie bla bla bla. Ale rzeczywiście widać, ze ekipa ma małe gotowanko wizerunkowe i ruch z pozycjonowaniem jest częścią chytrego planu :ugeek:

:lol:
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
sprin
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:22

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: sprin »

Matti pisze:sprin, czy pisał to ktos z SR, czy faktyczny partner - nie zmienia to faktu, ze wypowiedz w żaden sposób nie jest przekonująca :) Takie bla bla bla. Ale rzeczywiście widać, ze ekipa ma małe gotowanko wizerunkowe i ruch z pozycjonowaniem jest częścią chytrego planu :ugeek:
:lol:
A tu się w pełni zgodzę. Tekstu naprawdę dużo, ale żadnej treści.
Forma gramatyczna jest godna 12 latka z dysleksją ;).

Jeżeli chodzi o działania reklamowe związane z pozycjonowaniem, to osobiście dla mnie ma to jeden cel- wyrzucić na dalsze pozycje adresy "niewygodnych" portali internetowych, które mogą przekazać ważne dla potencjalnego inwestora ostrzeżenia i opinie.


ODPOWIEDZ