Czy można odliczać VAT od przejętego leasingu auta z kratką?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Adam76

Czy można odliczać VAT od przejętego leasingu auta z kratką?

Post autor: Adam76 »

Witam,
czy jak w przyszłym roku przejmę leasing auta osobowego z "kratką" zarejestrowanego jako ciężarowy z pełnym odliczeniem VAT to u mnie też będzie ciężarowy z pełnym odliczeniem VAT?
Pozdrawiam
Adam


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z wątku:
Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!
Nie krępuj się zadawać pytań! Na tym forum żadne nie zostanie bez odpowiedzi!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszys

Post autor: Lui »

Adam76 pisze:Witam,
czy jak w przyszłym roku przejmę leasing auta osobowego z "kratką" zarejestrowanego jako ciężarowy z pełnym odliczeniem VAT to u mnie też będzie ciężarowy z pełnym odliczeniem VAT?
Pozdrawiam
Adam
Niestety.
Po przejęciu taki samochód będzie traktowany jak osobowy
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszys

Post autor: Michał Krupiński »

Adam76, Tak jak Lui napisał - po przejęciu umowy będziesz mógł odliczać VAT tylko jak od samochodu osobowego.

To jest tak zrobione, że nawet obecny leasingobiorca, który zarejestrował umowę w US i ma w tej chwili prawo do odliczania całego VAT od rat leasingu, jeżeli chciałby on, np.: przedłużyć umowę, to w tym momencie traci już prawo do pełnych odliczeń. :(
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Adam76

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszys

Post autor: Adam76 »

Dzięki za info.
Miałem cichą nadzieję,że kupię coś używanego. W takim razie zostaje tylko nowy VAN 2 -osobowy.
Na pick-upa mnie nie stać.


ODPOWIEDZ