Leasing po odwieszeniu DG

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
waldeklubon
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2012, o 13:05

Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: waldeklubon »

witam mam pytanie do znających temat.W maju 2012 zawiesiłem po 18 m-cach DG.Mam możliwość podjęcia pracy pojazdem po odwieszeniu.I teraz pytanie jak podejdzie do tego firma jezeli odwiesze DG do konca roku ale potrzebuje po 1 stycznia zakupić auto.Wartość auto około 28000 wpłata 5000 a reszta w leasing.Prosze o podpowiedz czy jest to do zrobienia i jak sie za to zabrać.Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: Lui »

waldeklubon pisze:witam mam pytanie do znających temat.W maju 2012 zawiesiłem po 18 m-cach DG.Mam możliwość podjęcia pracy pojazdem po odwieszeniu.I teraz pytanie jak podejdzie do tego firma jezeli odwiesze DG do konca roku ale potrzebuje po 1 stycznia zakupić auto.Wartość auto około 28000 wpłata 5000 a reszta w leasing.Prosze o podpowiedz czy jest to do zrobienia i jak sie za to zabrać.Pozdrawiam
Nie powinno być problemu, tylko napisz jaki rocznik auta.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
waldeklubon
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2012, o 13:05

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: waldeklubon »

Rocznik 2004 osobowy działalność to usługi.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2012, o 14:39 przez waldeklubon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: Lui »

waldeklubon pisze:Rocznik 2004 osobowy
No to odpada jeżeli chodzi o leasing, bo za stary.

Poczytaj to:
Leasing samochodów używanych - wszystko na temat
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
waldeklubon
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2012, o 13:05

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: waldeklubon »

Ale napewno? kolega brał w leasing 8 letnie auto i nie mial problemu.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: Michał Krupiński »

Jeżeli chodzi o wznowienie zawieszonej działalności, to nie powinno być problemu. Jest kilka firm leasingowych, które udzielają leasingu na samochody osobowe i dostawcze nawet zupełnie nowym podmiotom. Więc w przypadku wznowienia tym bardziej nie powinno być problemu, o ile nie masz negatywnej historii kredytowej w BIK, nie jesteś dłużnikiem w KRD, itd.

Co do rocznika, to jak Lui napisał będzie już znacznie trudniej. Przede wszystkim po Nowym Roku, samochód z rocznika 2004 będzie już rocznikowo 9-letni, a nie 8-letni.
Takich pojazdów praktycznie nikt nie leasinguje. Są jakieś firmy leasingowe (niemalże krzaki), które to robią, ale poziom ich opłat, kosztów, itp., jest taki, że lepiej zastanowić się nad leasingiem samochodu nowszego, bo koszt raty będzie tylko trochę większy, a samochód dużo świeższy. ;)

A nowszy samochód, to też mniejsze koszty jego przeglądów, wymiany zużytych elementów, mniej awarii, itd. I nie ma się co oszukiwać, że będzie inaczej.

Czasem warto to przemyśleć zamiast pchać się w leasing starego gruza. Zwłaszcza jeżeli chodzi właśnie o leasing, gdzie trzeba związać się umową na co najmniej dwa lata - na dobre i na złe. :idea:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
cw-wwa

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: cw-wwa »

waldeklubon pisze:witam mam pytanie do znających temat.W maju 2012 zawiesiłem po 18 m-cach DG.Mam możliwość podjęcia pracy pojazdem po odwieszeniu.I teraz pytanie jak podejdzie do tego firma jezeli odwiesze DG do konca roku ale potrzebuje po 1 stycznia zakupić auto.Wartość auto około 28000 wpłata 5000 a reszta w leasing.Prosze o podpowiedz czy jest to do zrobienia i jak sie za to zabrać.Pozdrawiam
Może też wystarczyć powód zawieszenia działalności i perspektywa związana z odwieszeniem. Takie sprawy po prostu się rozpatruje indywidualnie.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: Leasing po odwieszeniu DG

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Podsumowanie:

W przypadku samochodów osobowych i dostawczych nie powinno być żadnego problemu z uzyskaniem finansowania. Jest co najmniej kilka firm leasingowych, które udzielają leasingu na samochody osobowe i dostawcze nawet zupełnie nowym podmiotom. Więc w przypadku wznowienia powinno być tym łatwiej, bo korzystającym będzie przecież osoba, która ma już jakieś doświadczenie w prowadzeniu działalności.

Znacznie trudniej będzie jednak z uzyskaniem leasingu na inne przedmioty, których nie da się sfinansować w tzw. procedurze uproszczonej. Wszędzie tam gdzie wymagane będzie badanie zdolności kredytowej wnioskującego, fakt zawieszonej działalności może być poważną przeszkodą w uzyskaniu leasingu.

Oczywiście wiele zależy od tego jak długo działalność była zawieszona i jaki był jej powód, a także jakie są perspektywy dla przedsiębiorcy po jej odwieszeniu. Są to wszystko indywidualnie rozpatrywane sprawy przez analityków ryzyka.

Podsumowując – wiele zależy od indywidualnego przypadku - jednak uzyskanie leasingu po odwieszeniu działalności będzie trudniejsze niż w przypadku firm mających ciągłość, za to łatwiejsze niż w przypadku nowych podmiotów nie mających żadnej historii i doświadczenia.


ODPOWIEDZ