Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
kako

Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Post autor: kako »

Mam jednoosobowa działalność gospodarczą i planuję zakup auta używanego w formie leasingu.
Firma, od której chcę kupić auto nie chętna jest sprzedaży go w leasing przez te wszystkie procedury itp. Pozatym auto jest w drugim końcu Polski, więc ja też nie chciałbym jeżdzić tam kilka razy.

Pomyślałem więc, żeby zrobić następującą rzecz.
Moja firma kupuje za gotówkę to auto od tej firmy.
Następnie chciałbym je przenieść w leasing, a więc sprzedam auto firmie leasingowej, od której to firmy wezmę je od razu w leasing.

A więc de facto wezmę swoje firmowe auto w leasing.
Czy taka operacja jest dozwolona?
Czy poniosę jakieś dodatkowe koszty, gdy kupię i zaraz sprzedam auto firmie leasingowej(za tą samą kwotę)?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

kako, Zrobić tak można, ale ciężko będzie znaleźć leasingodawcę, który się na to zgodzi.

Polecam Ci przeczytanie tego:
Leasing zwrotny prywatnego samochodu - nie do końca taka sytuacja jak Twoja, ale pewne sprawy są podobne.
oraz tego:
Leasing samochodów używanych - wszystko na temat - chodzi o część Leasing samochodu używanego z zagranicy punkt 2, z tą różnicą, że Ty nie kupujesz za granicą, ale cała reszta jest tak samo jak u Ciebie.

Poza tym możesz przeczytać cały ten artykuł - tam jest wszystko wyjaśnione o leasingu samochodów używanych.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Post autor: Spayker »

Jaka wartość samochodu? Rocznik? Sprzedają na fakturę z vat?

Awatar użytkownika
kako

Re: Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Post autor: kako »

Spayker pisze:Jaka wartość samochodu? Rocznik? Sprzedają na fakturę z vat?
60 000pln, 2012, pełna f-ra Vat

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Post autor: Wolny »

Możesz też dogadać się z jakimś komisem, żeby przepuścił przez siebie ten samochód. Będzie łatwiej niż kupowanie na siebie - tak jak napisali przedmówcu

Awatar użytkownika
yaro

Re: Swoje auto firmowe przenieść na leasing - mozliwe?

Post autor: yaro »

> Czy poniosę jakieś dodatkowe koszty, gdy kupię i zaraz sprzedam auto firmie leasingowej(za tą samą kwotę)?

Z vatem może wystąpić problem jeżeli to samochód osobowy (nie uprawnia do pełnego odliczenia)


ODPOWIEDZ