Czy dostanę leasing samochodu? Pracuję na etat i dorabiam na działalności gospodarczej

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
elcaso
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:47

Czy dostanę leasing samochodu? Pracuję na etat i dorabiam na działalności gospodarczej

Post autor: elcaso »

Witam serdecznie,
interesuje mnie kwestia leasingu samochodu użuywanego. Honda Accord, rocznik 2008/09 w cenie do 48tyś zł netto.
Własną działalność mam od lutego 2012 roku, jestem VATowcem, natomiast głównie utrzymuje się z normalnej pracy na etat, gdzie zarabiam ponad średnią krajową i mam to na umowie. Moja firma działa na zasadzie źródła dodatkowego dochodu w branży handlu częściami zamiennymi do samochodów - jest to średnio 1000zł miesięcznie.
I teraz moje pytanie - jak firmy leasingowe patrzą na tego typu działalność - czy umowa o pracę jest dla nich jakąś formą uwierzytelnienia mnie? Bo z wyników finansowych mojej firmy raczej trudno oczekiwać, że spełnie ich warunki finansowe.
Dodam, że wpłaty własnej chciałbym wnieść 15-20% i mam 26 lat.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź, bo nie potrafiłem znaleźć rozwiązania mojego problemu.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z wątku:
Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!
Nie krępuj się zadawać pytań! Na tym forum żadne nie zostanie bez odpowiedzi!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Czy dostanę leasing samochodu? Pracuję na etat i dorabiam na działalności gospodarczej

Post autor: Michał Krupiński »

elcaso pisze:Witam serdecznie,
interesuje mnie kwestia leasingu samochodu użuywanego. Honda Accord, rocznik 2008/09 w cenie do 48tyś zł netto.
Własną działalność mam od lutego 2012 roku, jestem VATowcem, natomiast głównie utrzymuje się z normalnej pracy na etat, gdzie zarabiam ponad średnią krajową i mam to na umowie. Moja firma działa na zasadzie źródła dodatkowego dochodu w branży handlu częściami zamiennymi do samochodów - jest to średnio 1000zł miesięcznie.
I teraz moje pytanie - jak firmy leasingowe patrzą na tego typu działalność - czy umowa o pracę jest dla nich jakąś formą uwierzytelnienia mnie? Bo z wyników finansowych mojej firmy raczej trudno oczekiwać, że spełnie ich warunki finansowe.
Dodam, że wpłaty własnej chciałbym wnieść 15-20% i mam 26 lat.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź, bo nie potrafiłem znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Nie powinieneś mieć większego problemu z uzyskaniem leasingu - zakładając, że nie figurujesz negatywnie w BIK bądź bazach dłużników.

W przypadku leasingu samochodów osobowych w wielu firmach obowiązują procedury finansowe, czyli nawet nie będziesz musiał przedstawiać dokumentów finansowych, typu PIT, itd.

Oczywiście może zdarzyć się, że w jakiejś firmie analityk, który wstanie lewą nogą przyczepi się, że "po co Ci leasing, skoro nie masz takich dochodów, żeby potrzebne były Ci aż takie koszty podatkowe", ale myślę, że bez większego trudu znajdziesz finansowanie.

Tak naprawdę fakt, że masz pracę na etacie tylko umacnia Twoją wiarygodność kredytową.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ