Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
pablo

Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Post autor: pablo »

Witam, przygotowuję biznes plan firmy transportowej i muszę skorzystać z leasingu finansowego. Tabor jest nowy, 6 samochodów ciężarowych. Każdy wart 370 000zł. Mam problem z obliczeniem i zrozumieniem jak policzyć raty, jak przyjąć oprocentowanie, po prostu nie wiem jak zacząć. Także nie wiem jak policzyć amortyzację. Prosiłbym o pomoc. Nie musi być to bardzo szczegółowe, tylko wyliczenie, które będę mógł zawrzeć w projekcie. Prowadzący mówił, że najlepiej rozłozyć na 5 lat.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z wątku:
Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!
Nie krępuj się zadawać pytań! Na tym forum żadne nie zostanie bez odpowiedzi!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Post autor: Michał Krupiński »

pablo pisze:Witam, przygotowuję biznes plan firmy transportowej i muszę skorzystać z leasingu finansowego. Tabor jest nowy, 6 samochodów ciężarowych. Każdy wart 370 000zł. Mam problem z obliczeniem i zrozumieniem jak policzyć raty, jak przyjąć oprocentowanie, po prostu nie wiem jak zacząć. Także nie wiem jak policzyć amortyzację. Prosiłbym o pomoc. Nie musi być to bardzo szczegółowe, tylko wyliczenie, które będę mógł zawrzeć w projekcie. Prowadzący mówił, że najlepiej rozłozyć na 5 lat.
Może napisz co już wiesz jak zrobić i czego dokładnie potrzebujesz...
Czy wystarczy Ci sama oferta leasingu, czy musisz mieć każdą ratę rozbitą na część kapitałową i odsetkową, itd.?
Napisz coś więcej, bo tak to nawet nie wiadomo od czego zacząć.

Liczenie amortyzacji, to chyba nie jest coś szczególnie trudnego, żeby znaleźć info via google... :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
pablo

Re: Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Post autor: pablo »

Masz rację z amortyzacją sobie poradziłem, chodziło mi o jakąś ofertę i jak będą wyglądały raty.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Post autor: Michał Krupiński »

pablo pisze:Masz rację z amortyzacją sobie poradziłem, chodziło mi o jakąś ofertę i jak będą wyglądały raty.
To nie ma problemu.

Podaj tylko jaka ma być wpłata wstępna (czynsz inicjalny), np.: 5%, 10%, itd.?

I czy ta kwota to 370 tys. to jest cena netto czy brutto?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Post autor: Spayker »

Ta teoretyczna (jak mniemam) firma ma zdolność kredytową?
Bo jak to start-up to nie ma mowy o leasingu na taką kasę.

Chyba że biznesplan nie musi mieć podparcia w rzeczywistości.... :geek:

Awatar użytkownika
pablo

Re: Przykładowa oferta leasingu do biznesplanu?

Post autor: pablo »

czynsz wstępny 10%, to ma być czysto teoretyczne



ODPOWIEDZ