Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
dzus

Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: dzus »

Witam, Prowadzę firmę od pół roku. Mimo,że mam dobre dochody oraz cała działalność jest stabilna to bank nie chciał mi udzielić leasingu ( pytałem się w Idea Banku). Brat mój jeszcze 3 lata temu był w podobnej sytuacji ale dostał taki leasing bez problemu. Czy w ciągu tych kilku lat coś się zmieniło? Czemu banki są tak restrykcyjne w dawaniu leasingów oraz kredytów?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: Lui »

dzus pisze:Witam, Prowadzę firmę od pół roku. Mimo,że mam dobre dochody oraz cała działalność jest stabilna to bank nie chciał mi udzielić leasingu ( pytałem się w Idea Banku). Brat mój jeszcze 3 lata temu był w podobnej sytuacji ale dostał taki leasing bez problemu. Czy w ciągu tych kilku lat coś się zmieniło? Czemu banki są tak restrykcyjne w dawaniu leasingów oraz kredytów?
Powody odmowy mogą być różne. Musielibyśmy wiedzieć więcej.

Masz czysty BIK?
Co jest przedmiotem leasingu? Nowe, używane, rocznik? Kto jest dostawcą? Jaka wpłata wstępna?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ello
Posty: 11
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 11:54

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: ello »

Przyczyn może być naprawdę wiele. Zwykle to jakieś niewyjaśnione sprawy kredytowe, niespłacone długi w BIK-u i te sprawy. Mi np nie udzielili z tego powodu, że prowadzę DG dopiero od 5 miesięcy (a wymagają minimum 12).

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: Jarosław Król »

ello pisze:Przyczyn może być naprawdę wiele. Zwykle to jakieś niewyjaśnione sprawy kredytowe, niespłacone długi w BIK-u i te sprawy. Mi np nie udzielili z tego powodu, że prowadzę DG dopiero od 5 miesięcy (a wymagają minimum 12).
W BIK nie ma informacji o niespłaconych długach tylko rejestrowana jest historia kredytowa.

Poza tym do leasingu wystarczy pół roku prowadzenia działalności, a przy chęci sfinansowania samochodu jeszcze mniej. Niektóre firmy leasingowe oferują finansowanie firmom zarejestrowanym choćby wczoraj. Tak robi też Idea, więc musiał być jakiś iiny powód odmowy, a nie to, że firma jest za krótko prowadzona.

Awatar użytkownika
dzus

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: dzus »

Chciałbym wziąc w leasing nowy samochód. Opel Corsa z salonu. Podejrzewam,że winą są zarobki z działalności ( pewnie uznali że są niewielkie). NIe mam równie żadnej historii kredytowej.Ani pozytywnej ani negatywnej.Czemu banki w ostatnim czasie zrobiły się tak restrykcyjne jeśli chodzi o przyznawanie kredytów?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: Lui »

Jeżeli nowy samochód + pozytywny BIK to nie powinno być problemu z leasingiem.

Spróbuj w innej firmie i tyle.

Jaka wpłata?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ello
Posty: 11
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 11:54

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: ello »

Znajomy ostatnio zaciągał w Idea Leasing. Warunki jakie otrzymał to 102% wartości samochodu, więc raczej dobre. Po kilku dniach otrzymał fakturę za zarejestrowanie samochodu - faktura wynosiła 400 zł + VAT, gdzie zarejestrowanie atuta w urzędzie kosztuje niewiele ponad 200 zł. Przygotuj się że mogą zarabiać na takich właśnie detalach.

Awatar użytkownika
palacz

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: palacz »

ello pisze:Znajomy ostatnio zaciągał w Idea Leasing. Warunki jakie otrzymał to 102% wartości samochodu, więc raczej dobre. Po kilku dniach otrzymał fakturę za zarejestrowanie samochodu - faktura wynosiła 400 zł + VAT, gdzie zarejestrowanie atuta w urzędzie kosztuje niewiele ponad 200 zł. Przygotuj się że mogą zarabiać na takich właśnie detalach.
Przecież napisał, że w Idei nie dostał finansowania :roll:

Awatar użytkownika
dzus

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: dzus »

Wiem,ze bank sobie liczy dodatkowo za takie rzeczy jak zarejestrowanie auta ale z drugiej strony nie marnujesz na to czasu. Sam jestem dość zapracowany i ciężko byłoby mi znaleźć czas na bieganie po urzędach i rejestrowanie auta. Tak wiec już zapłacę.
Myślałem o wplacie wstępnej 10 do max 15%. Do kogo polecacie sie zgłosić?

Awatar użytkownika
ello
Posty: 11
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 11:54

Re: Bank nie chciał udzielić leasingu. Czemu ?

Post autor: ello »

Najlepiej zgłoś się do jakiegoś pośrednika. Z tego co wiem, to leasingiu udzielają też bezpośrednio w salonach samochodowych. Tak jest chociażby w OPLU czy grupie VW.
Ale jak nie masz zdolności to nie masz i musisz się z tym pogodzić i uzbroić w cierpliwość. Nie przeskoczysz pewnych rzeczy.


ODPOWIEDZ