Chciałbym zapytać o zapisy w OWUL, ale jest na nich klauzula o Prawach Autorskich

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2015, o 23:48

Chciałbym zapytać o zapisy w OWUL, ale jest na nich klauzula o Prawach Autorskich

Post autor: piotrek »

To będzie mój pierwszy leasing, poruszam się w temacie jak dziecko we mgle. Prośba do Was o opinię:

Wyprosiłem w Millennium Leasing dokument z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingowej - OWUL. Szczerze mówiąc niektóre zapisy wzbudziły u mnie duży niepokój. Już chciałem się z tym podzielić w Internecie i dopytać Was o opinię jednak... coś jeszcze bardziej mnie oburzyło - na przekazanym mi dokumencie umieszczono klauzulę o Prawach Autorskich, że dokument jest własnością Millennium Leasing, wykorzystanie całości lub fragmentów do jakichkolwiek innych celów niż zawarcie umowy z nimi - zabronione. Czy to jest częsta praktyka? Może to jest OK, a ja przesadzam?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Chciałbym zapytać o zapisy w OWUL, ale jest na nich klauzula o Prawach Autorskich

Post autor: Michał Krupiński »

piotrek pisze:To będzie mój pierwszy leasing, poruszam się w temacie jak dziecko we mgle. Prośba do Was o opinię:

Wyprosiłem w Millennium Leasing dokument z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingowej - OWUL. Szczerze mówiąc niektóre zapisy wzbudziły u mnie duży niepokój. Już chciałem się z tym podzielić w Internecie i dopytać Was o opinię jednak... coś jeszcze bardziej mnie oburzyło - na przekazanym mi dokumencie umieszczono klauzulę o Prawach Autorskich, że dokument jest własnością Millennium Leasing, wykorzystanie całości lub fragmentów do jakichkolwiek innych celów niż zawarcie umowy z nimi - zabronione. Czy to jest częsta praktyka? Może to jest OK, a ja przesadzam?
W przypadku tego rodzaju umów często chroni się prawo do rozpowszechniania, użycia, itp.
Jednak nie jest to reguła. Są leasingodawcy, którzy nawet umieszczają treści na swoich stronach internetowych.

Jeżeli masz obawy cytować konkretne fragmenty na forum, to odezwij się na e-mail michal@fmleasing.pl, postaram się pomóc.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ