Weksel i poręczenie majątkowe męża - nie za dużo chcą tych zabezpieczeń?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
unisa
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2015, o 10:18

Weksel i poręczenie majątkowe męża - nie za dużo chcą tych zabezpieczeń?

Post autor: unisa »

Witam wszystkich serdecznie .
Mam na imię Magda i jestem nowa na forum i zielona w temacie leasingu :P
Działalność gospodarczą prowadzę od połowy stycznia 2015 . Leasing będzie dotyczył samochodu do 3,5 tony . Mam zamiar dokonać wpłaty wstępnej w wysokości 30 % . Leasingodawca ( poważnie zastanawiam się nad mLeasing ) żąda ode mnie do rozpatrzenia wniosku oprócz dokumentów rejestracyjnych firmy dodatkowo weksla i poręczenia majątkowego w przypadku braku rozdzielności małżeńskiej . Moim zdaniem trochę za dużo tych zabezpieczeń ? Wyczytałam ,że weksel to raczej standard ale poręczenie majątkowe ? - jak z nimi rozmawiać aby udzieli mi leasingu bez tego dodatkowego zabezpieczenia.
Z góry dziękuje za podpowiedz.
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Weksel i poręczenie majątkowe męża - nie za dużo chcą tych zabezpieczeń?

Post autor: Jarosław Król »

unisa pisze:Witam wszystkich serdecznie .
Mam na imię Magda i jestem nowa na forum i zielona w temacie leasingu :P
Działalność gospodarczą prowadzę od połowy stycznia 2015 . Leasing będzie dotyczył samochodu do 3,5 tony . Mam zamiar dokonać wpłaty wstępnej w wysokości 30 % . Leasingodawca ( poważnie zastanawiam się nad mLeasing ) żąda ode mnie do rozpatrzenia wniosku oprócz dokumentów rejestracyjnych firmy dodatkowo weksla i poręczenia majątkowego w przypadku braku rozdzielności małżeńskiej . Moim zdaniem trochę za dużo tych zabezpieczeń ? Wyczytałam ,że weksel to raczej standard ale poręczenie majątkowe ? - jak z nimi rozmawiać aby udzieli mi leasingu bez tego dodatkowego zabezpieczenia.
Z góry dziękuje za podpowiedz.
Pozdrawiam
W przypadku braku rozdzielności majątkowej jeden współmałżonek i tak odpowiada majątkiem wspólnym za zobowiązania drugiego, więc podpisanie się na wekslu przez męża jest standardem w tym przypadku.

Chyba, że chodzi o coś jeszcze innego?

Awatar użytkownika
unisa
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2015, o 10:18

Re: Weksel i poręczenie majątkowe męża - nie za dużo chcą tych zabezpieczeń?

Post autor: unisa »

Jerry pisze:
unisa pisze:Witam wszystkich serdecznie .
Mam na imię Magda i jestem nowa na forum i zielona w temacie leasingu :P
Działalność gospodarczą prowadzę od połowy stycznia 2015 . Leasing będzie dotyczył samochodu do 3,5 tony . Mam zamiar dokonać wpłaty wstępnej w wysokości 30 % . Leasingodawca ( poważnie zastanawiam się nad mLeasing ) żąda ode mnie do rozpatrzenia wniosku oprócz dokumentów rejestracyjnych firmy dodatkowo weksla i poręczenia majątkowego w przypadku braku rozdzielności małżeńskiej . Moim zdaniem trochę za dużo tych zabezpieczeń ? Wyczytałam ,że weksel to raczej standard ale poręczenie majątkowe ? - jak z nimi rozmawiać aby udzieli mi leasingu bez tego dodatkowego zabezpieczenia.
Z góry dziękuje za podpowiedz.
Pozdrawiam
W przypadku braku rozdzielności majątkowej jeden współmałżonek i tak odpowiada majątkiem wspólnym za zobowiązania drugiego, więc podpisanie się na wekslu przez męża jest standardem w tym przypadku.

Chyba, że chodzi o coś jeszcze innego?

Dziękuje za odpowiedz.
Precyzując moje pytanie czy weksel i poręczenie może być żądane razem przy umowie leasingowej ? Czy tylko weksel nie wystarczy ? Po co im i jedno i drugie ?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Weksel i poręczenie majątkowe męża - nie za dużo chcą tych zabezpieczeń?

Post autor: Michał Krupiński »

unisa pisze:Dziękuje za odpowiedz.
Precyzując moje pytanie czy weksel i poręczenie może być żądane razem przy umowie leasingowej ? Czy tylko weksel nie wystarczy ? Po co im i jedno i drugie ?
Jerry chyba trochę nieprecyzyjnie się wyraził. :)

Możliwość ewentualnej egzekucji z majątku wspólnego istnieje sama przez się - bez konieczności posiadania podpisu współmałżonka na wekslu.
Współmałżonek powinien wyrazić tylko zgodę na leasing, jeżeli nie ma rozdzielności. Jeżeli napisze na wekslu, że go poręcza, to siłą rzeczy poręcza go nie tylko majątkiem wspólnym, ale także osobistym.

Leasingodawcy stosują często takie rozwiązanie na wyrost, bo chcą być bardziej zabezpieczeni.

unisa, Prowadzisz krótko działalność, więc możliwe, że mLeasing żąda poręczenia, żeby się zabezpieczyć. Oczywiście możesz odmówić poręczenia, ale niewykluczone, że wtedy nie uzyskasz finansowania w tej firmie. Wtedy pozostanie poszukiwanie innego leasingodawcy.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Weksel i poręczenie majątkowe męża - nie za dużo chcą tych zabezpieczeń?

Post autor: Spayker »

Niestety mLeasing wymaga poręczenia weksla przez współmałżonka jeżeli nie ma rozdzielności. To standardowa procedura u nich (nie tylko u nich). Wątpię, żeby od tego odstąpili dla klienta z nową działalnością.


ODPOWIEDZ