Ile będzie kosztował mnie leasing?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Osa

Ile będzie kosztował mnie leasing?

Post autor: Osa »

Witajcie!
Temat dla zielonych - wiec czuje sie jak u siebie :)
Bo w moim przypadku zielony to delikatnie powiedzniane :)
Przykladowo:
Chce maszyne o wartosci 20.000zl, leasing na 5lat, wplata oraz wykup po 10%. Oprocentowanie w okolicy 2%
Czy to oznacza ze po wykupie podsumowujac wszystkie poniesione koszta (maszyna plus leasing) wyjdzie okolo 22000zl?
Zawsze wydawalo mi sie ze leasing to droga zabawa i w praktyce oznacza zaplate niemal dwukrotnej wartosci danej rzeczy...
Krotko mowiac nie jestem pewny czy wlasciwie obsluguje i rozumiem "kalkulatory" leasingowe
pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!
Osa


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ile będzie kosztował mnie leasing?

Post autor: Michał Krupiński »

Osa pisze:Witajcie!
Temat dla zielonych - wiec czuje sie jak u siebie :)
Bo w moim przypadku zielony to delikatnie powiedzniane :)
Przykladowo:
Chce maszyne o wartosci 20.000zl, leasing na 5lat, wplata oraz wykup po 10%. Oprocentowanie w okolicy 2%
Czy to oznacza ze po wykupie podsumowujac wszystkie poniesione koszta (maszyna plus leasing) wyjdzie okolo 22000zl?
Zawsze wydawalo mi sie ze leasing to droga zabawa i w praktyce oznacza zaplate niemal dwukrotnej wartosci danej rzeczy...
Krotko mowiac nie jestem pewny czy wlasciwie obsluguje i rozumiem "kalkulatory" leasingowe
pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!
Osa
Chodzi o oprocentowanie 2% ponad WIBOR? Jeżeli tak, to faktycznie wyjdzie w okolicy 22000 zł do spłaty. Teoretycznie jest to możliwe.

Jednak w praktyce tak tania oferta będzie trudno osiągalna. Z reguły na urządzeniach marże są wyższe niż na samochodach, tym bardziej, że mówimy tu o maszynie o niskiej wartości, więc nawet nie każdy leasingodawca będzie zainteresowany jej sfinansowaniem.

Istotne jest też to co to jest za maszyna, czy nowa/używana, itd.

Bardziej realna będzie oferta, w której do spłaty będzie 23-23,5 tys. zł
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Osa

Re: Ile będzie kosztował mnie leasing?

Post autor: Osa »

To i tak satysfakcjonujace :)
Znajomi straszyli mnie, ze przy leasingu ~20.000zł do "spłaty" jest jakies 30.000zł... Rzeczywistosc jest bardziej optymistyczna.
Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz i pomoc! Rozwiales wszelkie moje watpliwosci swoim postem.
Zycze wiec milego wieczorka i znikam!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Ile będzie kosztował mnie leasing?

Post autor: Michał Krupiński »

Osa pisze:Znajomi straszyli mnie, ze przy leasingu ~20.000zł do "spłaty" jest jakies 30.000zł...
Tak drogo było z 10 lat temu albo i więcej... Teraz "trochę" lepiej to wygląda. :) Jednak nadal istotne jest jaki to jest rodzaj urządzenia, jaka marka, itp. Im mniej "chodliwy" na rynku wtórnym sprzęt, im mniej renomowany producent, tym trudniej o finansowanie na dobrych warunkach.

Pozdrawiam
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ