Gdzie szukać najlepszej oferty leasingu? Czy dealer może wymusić firmę leasingowa?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
mariusz_32
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2014, o 10:11

Gdzie szukać najlepszej oferty leasingu? Czy dealer może wymusić firmę leasingowa?

Post autor: mariusz_32 »

Cześć,

planuję zakup Hyundaia i30 w kwocie 55800brutto w leasing na 3lata. Chciałbym mieć możliwie najmniejszą wpłatę początkową (podobno można mieć nawet 0%) i mozliwie najmniejszy wykup - czyli placic te ok 1600brutto miesiecznie. Zależy mi na tym żeby obniżyć sobie koszty działalności którą mam już od ponad 1,5roku.

Mam kilka pytan:
- gdzie szukac najlepszej oferty leasingu?
- czy dealer moze wymusic firme leasingowa?
- jakich pułapek mogę się spodziewac i jak ich unikac

Dzięki!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Gdzie szukać najlepszej oferty leasingu? Czy dealer może wymusić firmę leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

mariusz_32 pisze:planuję zakup Hyundaia i30 w kwocie 55800brutto w leasing na 3lata. Chciałbym mieć możliwie najmniejszą wpłatę początkową (podobno można mieć nawet 0%) i mozliwie najmniejszy wykup - czyli placic te ok 1600brutto miesiecznie.
Teoretycznie możliwa jest wpłata 0% - kilka firm leasingowych stosuje takie rozwiązanie, jednak nie jest ich zbyt wiele.
Ponadto rozwiązanie z tak niską wpłatą zazwyczaj wiąże się z koniecznością udowodnienia, że ma się odpowiednią zdolność kredytową.

Przy wpłatach od około 10% zaczynają się już procedury uproszczone, czyli leasing w zasadzie "na dowód osobisty". :)

Przy warunkach, które podałeś 0% wpłata i 1% wykup rata 1600 zł brutto nie jest niestety do osiągnięcia. Przy 35 ratach będzie to około 1700 (dobra oferta). Przy wydłużeniu do 36 rat będą to okolice 1650 zł.
mariusz_32 pisze:- gdzie szukac najlepszej oferty leasingu?
Podzwonić, porównać co najmniej kilka ofert różnych firm.
Mogę polecić m.in. nasze forumowe rozwiązanie: http://www.fmleasing.pl/pozostae-porady ... singu.html
mariusz_32 pisze:- czy dealer moze wymusic firme leasingowa?
Teoretycznie nie, natomiast w praktyce może na to naciskać pozytywnie i/lub negatywnie.
Pozytywnie = dając jakieś rabaty, gratisy, itd.
Negatywnie = "strasząc", że jak się nie skorzysta z ich leasingodawcy, to będzie dłużej, gorzej, itd.

Generalnie radzę uważać na salonowe oferty i dobrze je sprawdzić i przede wszystkim porównać.
mariusz_32 pisze:- jakich pułapek mogę się spodziewac i jak ich unikac
http://www.fmleasing.pl/leasing-porady/ ... singu.html
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ