Potrzebuję pomocy w wyborze formy finansowania

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
TECH-CAST

Potrzebuję pomocy w wyborze formy finansowania

Post autor: TECH-CAST »

Dzień dobry,

Zamierzam się do otworzenia własnego małego zakładu który produkować będzie elementy drewniane na potrzeby przemysłu odlewniczego.

Staję przed wieloma dylematami a jednym z nich jest wątpliwość dotycząca formy zakupu maszyn.
Rozważam dwie możliwości. Jedna z nich to zaciągnięcie kredytu który pozwoli mi doposażyć zakład w maszyny, a druga to podpisanie umowy leasingowej z jednym z dystrybutorów tego typu urządzeń. Wartość brutto maszyn które mnie interesują to ~40/60tys zł brutto. Nie jest to kwota oszałamiająca jednak na sam początek nie stanowi ona znaczny koszt w całej inwestycji.

Czy mogę liczyć na pomoc w kwestii wyboru formy sfinalizowania tego zakupu?

Będę wdzięczny za odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam

Maciek


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Potrzebuję pomocy w wyborze formy finansowania

Post autor: Tomasz Piotrowski »

TECH-CAST pisze:a druga to podpisanie umowy leasingowej z jednym z dystrybutorów tego typu urządzeń
Czyli kto miałby być leasingodawcą? Jakaś firma leasingowa czy producent/dystrybutor maszyn?

Awatar użytkownika
wubek
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 14:22

Re: Potrzebuję pomocy w wyborze formy finansowania

Post autor: wubek »

Eee ja myślę, że TECH-CAST-owi chodziło po prostu o zakup u dostawcy finansowany przez firmę leasingową. Czyli nic ponad standard, tylko słowa tak się dobrały, że brzmi to zawile.
Jeśli chodzi o leasing, to należy się rozeznać w firmach leasingowych, które finansują świeże działalności gospodarcze.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Potrzebuję pomocy w wyborze formy finansowania

Post autor: Tomasz Piotrowski »

wubek pisze:Eee ja myślę, że TECH-CAST-owi chodziło po prostu o zakup u dostawcy finansowany przez firmę leasingową.
Prawdopodobnie tak, ale czasami zdarza się taka forma leasingu od producenta.

A zapytałem dlatego, że to byłaby pewnie jedyna szansa na leasing. W "tradycyjnej" formie, gdzie finansującym ma być "zwykła" firma leasingowa to nie widzę szansy na leasing urządzeń tego typu dla nowej działalności.

Chyba, że mocne poręczenie będzie.

Inna sprawa, że szansy na kredyt też nie widzę - chyba, że pod zastaw czegoś wartościowego.

Awatar użytkownika
TECH-CAST

Re: Potrzebuję pomocy w wyborze formy finansowania

Post autor: TECH-CAST »

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

Powiem Wam Koledzy szczerze że po dzisiejszym dniu będę trochę mądrzejszy bo właśnie wyjeżdżam na objazd kilku dystrybutorów w Polsce. Pewnie wrócę w nocy lub jutro więc opiszę dokładnie jaka forma finansowania wchodzi w rachubę i będę szczerze zobowiązany za wszelką pomoc jaką mi udzielicie :-)

Pozdrawiam i do "zobaczenia" jutro


ODPOWIEDZ