Pytanie o ubezpieczenie samochodu w leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
desperado35
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2014, o 19:56

Pytanie o ubezpieczenie samochodu w leasingu

Post autor: desperado35 »

Witam.
Pytanie o szkodach całkowitych.
Auto zakupione np. za 100.000 wpłata 15.000
reszta na 60 miesięcy
auto ubezpieczone na 85000
powstaje szkoda całkowita.
I pytanie dotyczy kolejności rozliczeń po wygaśnięciu umowy po szkodzie całkowitej.
można rozliczyć to na dwa sposobu niestety każdy daje inny koniec finansowy.
np. do spłaty pozostało 120.000 netto ubezpieczalnia wypłaca 85000

i jak liczy to leasing bierze kwotę z ubezpieczalni odejmuje od pozostałej czyli w tym przypadku zostaje 35000 i do tego dodaje VAT
czy zostaje mi 120000 i w tym momencie wystawia mi fakturę na 120.000 plus VAT ( tu wiadomo że 85000 pokrywa ubezpieczenie ja resztę. W którym momencie powstaje faktura przed wypłata odszkodowania na całą kwotę 120.000 plus VAT i od tej kwoty odejmuje się 85000 czy najpierw mają kwotę 120000 netto odejmują kwotę ubezpieczenia czyli zostaje 35000 i do tego VAT. I dodatkowe pytanie. Chcę wziąć ubezpieczenie AC w ratach więc od razu dostanę polisę na 5 lat co podnosi wartość rat. Co jeśli w pierwszym roku jest szkoda całkowita umowa AC wygasa kwota zostaje wrócona ? i jak wpada jako całkowita kwota do zwrotu ? czy w momencie wygaśnięcia polisy AC np. do zwrotu jest 20000 z tytułu policy AC to znowy w którym momencie ta kwota się odejmuje od moich zobowiązań od leasingu ?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Pytanie o ubezpieczenie samochodu w leasingu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Auto musi być ubezpieczone na 100.000.

Po szkodzie całkowitej leasingodawcy należą się wszystkie pozostałe do końca umowy raty zdyskontowane (najczęściej o Wibor).
Jeżeli pokryje to ubezpieczenie i coś zostanie to reszta jest zwracana leasingobiorcy.

Rozliczenie ubezpieczenia w ratach powinno być w tym ujęte, przy czym pamiętaj, że to nie jest polisa zawarta na 5 lat tylko odnawiana co roku.

ODPOWIEDZ