autor: Michał Krupiński » 3 mar 2026, o 12:12
Marcus,
marcu pisze: ↑3 mar 2026, o 11:48
Czyli od tego momentu mam 30 dni? Czy od wykupu. I teraz pytanie czy wykupić gap powinienem po otrzymaniu ac gdy jeszcze samochód jest w leasingu, czy po wykupieniu?
30 dni masz od wystawienia polisy AC.
Nie ma większego znaczenia, czy GAP wykupisz jeszcze w trakcie leasingu czy po wykupie. Jeśli wykupisz jeszcze w trakcie, to po wykupie nic się nie zmienia - ochrona jest kontynuowana, bo to Ty jesteś ubezpieczonym, a nie leasingodawca. Nasz GAP na FmLeasing jest przystosowany do takich sytuacji właśnie, żeby leasingobiorcy mogli zawierać GAP na okres dłuższy niż leasing, jeśli zamierzają użytkować auto dłużej - po wykupie.
Na marginesie jeszcze dodam, że w razie, gdybyś po wykupie chciał dokonać darowizny na członka rodziny (popularny sposób optymalizacji podatkowej), to wtedy robimy aneks i ochrona jest kontynuowana.
Marcus,
[quote=marcu post_id=22513 time=1772534886]
Czyli od tego momentu mam 30 dni? Czy od wykupu. I teraz pytanie czy wykupić gap powinienem po otrzymaniu ac gdy jeszcze samochód jest w leasingu, czy po wykupieniu?
[/quote]
30 dni masz od wystawienia polisy AC.
Nie ma większego znaczenia, czy GAP wykupisz jeszcze w trakcie leasingu czy po wykupie. Jeśli wykupisz jeszcze w trakcie, to po wykupie nic się nie zmienia - ochrona jest kontynuowana, bo to Ty jesteś ubezpieczonym, a nie leasingodawca. Nasz GAP na FmLeasing jest przystosowany do takich sytuacji właśnie, żeby leasingobiorcy mogli zawierać GAP na okres dłuższy niż leasing, jeśli zamierzają użytkować auto dłużej - po wykupie.
Na marginesie jeszcze dodam, że w razie, gdybyś po wykupie chciał dokonać darowizny na członka rodziny (popularny sposób optymalizacji podatkowej), to wtedy robimy aneks i ochrona jest kontynuowana.