Leasing nowego auta - kiedy czynsz inicjalny i faktura?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Grzegorzb
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2021, o 03:06

Leasing nowego auta - kiedy czynsz inicjalny i faktura?

Post autor: Grzegorzb »

Cześć

Jak wygląda wplata czynszu inicjalnego i otrzymanie faktury w obecnych realiach wielomiesięcznego oczekiwania na samochód? Czy wplata jest teraz, a kolejne raty jak samochód będzie fizycznie przekazany (np. za kilka miesięcy)? A może dopiero jak będzie samochód u dealera? Jeśli czeka się teraz miesiącami na samochód to umowę leasingu (wybiera) i podpisuje się teraz czy dopiero jak dealer dostanie fizycznie samochód od producenta?

Do czego zmierzam - chciałbym jeszcze w tym roku podpisać umowę leasingu i wpłacić czynsz inicjalny oraz dostać normalną fakturę VAT (zaliczkowej faktury nie zaliczę do kosztów jak mówi mi księgowy) żeby skorzystać podatkowo w tym roku. Samochodu fizycznie i dealera na pewno nie będzie w tym roku. Czy to jest możliwe do zrealizowania?

Pozdrawiam
Grze


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej