Szkoda z OC a leasingobiorca zwolniony z VAT. Ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie netto - co zrobić?

Wszystko o ubezpieczeniach przedmiotów leasingu i likwidacji szkód
Awatar użytkownika
Marzena

Re: Szkoda z OC a leasingobiorca zwolniony z VAT. Ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie netto - co zrobić?

Post autor: Marzena »

witam
Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji ( leasingodawca Alior ) Alior twierdzi, ze faktura jest wystawiona na leasingobiorcę czyli firmę, wiec jej nic do formy rozliczenia z ubezpieczycielem, ubezpieczyciel zaś twierdzi, że auto jest w leasingu , wiec leasingodawca jest Vatowcem i jednocześnie właścicielem, wiec kwota jest bez Vatu. Dzwoniłam do Rzecznika Finansowego, stwierdził, że w sadzie wygrana jest pewna, gdyż żaden sad niższej instancji nie podważy decyzji sądu najwyższego( nawet tej 3 sędziów a nie 7 w przypadku standardowych orzeczeń). Nadmieniam, że nie jesy to orzeczenie sądu, tylko odpowiedz na pytanie złożone przez prawnika. Niemniej jednak, daje to podstawę do odwołania się na tą decyzje i na złożenie sprawy w sądzie powołując się właśnie na tą odpowiedz.
Gdyby ktoś by już po sprawie w sądzie, dajcie znać :))
pozdrawiam
Marzena


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznejODPOWIEDZ