Kupno samochodu poleasingowego

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomek z Wawy

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Tomek z Wawy »

Witam,
Robercie mam analogiczną sytuację do Twojej - planuję zakup samochodu poleasingowego, który sprzedaje firma X. Samochód ten został wykupiony od EFL, jednak nie został i nie zostanie zarejstrowany na firmę X. Właściciel firmy X planuje go od razu sprzedać, bez konieczności rejestracji pojazdu i ponoszenia z tym dodatkowych opłat. Czyli innymi słowy w dowodzie rejestracyjnym jako jedyny właściciel widnieje EFL. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu takiego auta? Jakie dokumenty jako osoba fizyczna (zakup indywidualny) muszę przedstawić w Wydziale Komunikacji aby uniknąć problemów przy rejestracji auta? Jak sprawdzić czy samochód nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami wynikającymi z leasingu i nie będą musiał ponosić kosztów związanych ze spłatą rat leasingowych.

Jestem kompletnym laikiem w temacie i z góry przepraszam za swoją niewiedzę w tym zakresie. Za wszystkie uwagi i sugestie będę bardzo wdzięczny. Samochód posiada kartę pojazdu, fakturę wykupu (spłatę 12 tys. zlotych) od EFL, dowód przelewu tej kwoty na konto EFL, wpis do EDG firmy X, dowód rejestracyjny. Czy powinienem posiadać jakieś dodatkowe dokumenty?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Hoover »

Jak sprawdzić czy samochód nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami wynikającymi z leasingu i nie będą musiał ponosić kosztów związanych ze spłatą rat leasingowych.
Gdyby umowa leasingu nie była uregulowana w całości to samochód nie byłby wykupiony.
Skoro jest wykupiony i ma kartę pojazdu to znaczy, że wszystko zostało zapłacone.

Awatar użytkownika
Tomek z Wawy

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Tomek z Wawy »

Bardzo dziękuje za informacje - chylę czoła dla znajomości tematu, bo dla mnie to czarna magia, a zgłębienie tematu w ciągu jednej nocy jest nierealne.
Pozdrawiam serdecznie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Dalsza część dyskusji o zakupie samochodu poleasingowego od angielskiej firmy leasingowej została wydzielona:
Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Awatar użytkownika
Akrimka

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Akrimka »

Witam,
ja też chcę kupic auto poleasingowe, z tym że właścicielem jest niemiecka firma, ale auto nigdy nie było zarejestrowane w niemczech tylko jeżdził na warszawskich numerach. teraz auto stoi 800m za granicą Polską po stronie niemieckiej, i nie ma tablic rejestracyjnych i jest wyrejestrowane z polskich numerów. Leasing spłacony. Facet nie zarejestrował go w niemczech bo chce sprzedać.
jak takie auto przywieść i zarejestrować w Polsce?
bardzo prosze o odpowiedz..
zależy mi na tym autku

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Tomasz Piotrowski »

jak takie auto przywieść i zarejestrować w Polsce?
Przywieźć można choćby na lawecie.
Jak zarejestrować to proponowałbym zapytać w Wydziale Komunikacji, w którym będziesz ten samochód rejestrować. Powiedz im o co chodzi powinni wiedzieć jakie dokumenty będą im potrzebne.

Awatar użytkownika
Akrimka

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Akrimka »

dzięki,
właśnie dostałam skan dokumentów:
podziurkowany dowód rejestracyjny, decyzję o wyrejestrowaniu z powodu wywozu za granicę, kartę pojazdu,
umowy sprzedazy i faktury z firmą X z firmą Leasingową i jeszcze jedna faktura pomiędzy firma X i N( niemiecka firma od której mam kupić)
facet sie rozchorował i go nie zarejestrował za granicą i auto tak sobie stoi bez tablic pół roku.
czy naliczą mi w urzędzie akcyzę jak za auto sprowadzone z Niemiec?

w pon pójdę z tym do urzędu mam nadzieję, że sie Panie nie będą doktoryzować, bo już mi mówiły, że auto moze być wyrejestrowane jedynie z powodu zezłomowania i zebym nie kupowałą tego złomu :?: :?

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: docktor »

facet sie rozchorował i go nie zarejestrował za granicą i auto tak sobie stoi bez tablic pół roku.
Proszę wykazać ostrożność, bo wymówki tego typu często przewijają się w ogłoszeniach które służą do wyłudzania pieniędzy

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Tomasz Piotrowski »

docktor pisze:
facet sie rozchorował i go nie zarejestrował za granicą i auto tak sobie stoi bez tablic pół roku.
Proszę wykazać ostrożność, bo wymówki tego typu często przewijają się w ogłoszeniach które służą do wyłudzania pieniędzy
Dokładanie. Trzeba być czujnym i żadnego wpłacania zaliczek czy przelewów - kasa z ręki do ręki w zamian za towar, a wcześniej też sprawdzić czy wszystko jest o'k z tym samochodem, żeby nie było jaj że z przestępstwa czy coś.

Ten "chory" nie mógł znaleźć nabywcy w Niemczech na ten samochód? :roll:

Uważaj, bo różne okazje to często kończą się tak:
Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Awatar użytkownika
Akrimka

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: Akrimka »

Dzięki za ostrzeżenia, ja też jestem ,że tak powiem, nieufna. Posprawdzałam trochę, zbyt poważna firma to sprzedaje, żeby chcieć oszukać. Będzie " po Bożemu" z ręki do ręki. Zresztą mam ciągły kontakt z żoną Polką tego chorego Pana, z nim rozmawiałam też.
Tak im się przytrafiło. :|

Dzisiaj byłam z tymi skanami dokumentów w Wydz. Komunikacji i Panie mają zagwozdkę oczywiście czy jako auto sprowadzone zarejestrować czy nie, wysłały mnie do urzędu celnego. Tam Pan najpierw potwierdził konieczność zapałty akcyzy a nastepnie się zastanowił, że skoro auto miało polskie papiery nie ma nigdzie sladu, że wyjechało za granicę. Niemiec mógł je wyrejestrować a następnie wcale nim nie wyjechać więc, umowę spiszemy w Pl w Gubinie i auto nie musi podlegać akcyzie.
wróciłam do WK i przekazałam wieści a tu wielkie oczy, czywiście ,ostre słowa na celników. Będą musieli wystawić papier, że nie podlega akcyzie.. i jak znam życie, że ja już będzie musiał byc papier to nagle będzie konieczna akcyza.. no ale zobaczymy.

Dla kobitek zdanie: wyrejestrowany z powodu zbycia za granicę jest oczywisty z wyjazdem za granicę. :|
Generalnie zarejestrować zarejestrują, ale nie wiedzą jakie papiery będa potrzebne i czekamy, aż Pani naczelnik wróci z urlopu.

W zasadzie to nie jest temat na ten wątek, ale może komuś się przyda:)

za tydzień napiszę jak to się skończyło:)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sttab

Re: Kupno samochodu poleasingowego

Post autor: sttab »

Witam!

Mam pytanie związane z leasingiem i kupnem samochodu. Samochód był w leasingu i teraz został wykupiony. Właściciel go przerejestrował na siebie. Chce go kupić, ale jak sprzeda mi go przed upływem pół roku to będzie musiał zapłacić podatek. Zastanawiałem się czy możemy zawrzeć przedwstępną umowę kupna samochodu z wskazaniem daty kiedy nie będzie wiązało się to już z poniesieniem dodatkowych opłat. Aby móc korzystać z samochodu zawarłbym umowę użyczenia pojazdu na pół roku o którym mowa. Powiedzmy umowa bezpłatna. Aby zachęcić do sprzedaży samochodu przy umowie przedswtępnej była by wpłacona jakaś zaliczka powiedzmy 10-20 %.
Czy to dobre rozwiązanie. Czy lepiej w inny sposób to załatwić. Z góry dzieki za szybką odpowiedź.


ODPOWIEDZ