[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

ivs pisze:Zadzwoniłem i dowiedziałem się że muszę złożyć oświadczenie o zamiarze wykupu przedmiotu leasingu bo jeśli tego nie zrobię "moja" fura wyląduje na ich aukcji. To muszę czy nie muszę - chyba muszę.
Umowa mówi co innego.

Trafiłeś chyba na kogoś niedouczonego albo się źle zrozumieliście, ale oczywiście wyślij oświadczenie jeżeli masz nie spać spokojnie.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Marek Guzanek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Marek Guzanek »

Dzień dobry ,mimo wszystkich zachwytow o firmie przestrzegam wszystkich przed negocjowaniem z przedstawicielami firmy bez nagrywania lub spisania na piśmie owych ustaleń. Za moim przykładem negocjacje ustne są nic nie warte ,bo potem szefostwo firmy nie akceptuje warunków przedstawionych przez ich przectawicieli . Po krótce opisze moje zdarzenie ,wylizingowalem auto w tej firmie i pani pośrednik zaproponowała bardzo korzystne ubezpieczenie , w salonie wynosiło ono 6500, u mojego stałego ubezpieczyciela 5400 a w raiffaizenie miało być 3800 ,oferta była wg mnie korzystna i zgodziłem sie na to ubezpieczenie .Jakiez było moje zdziwienie gdy dostałem notę za ubezpieczenie w wysokości 10500 czyli 6700 wiecej niż mówiła przectawicielka.Liczne tel do tej pani nie przyniosły skutku dostałem kolejne noty z odsetkami i groźbą zerwania umowy. Wyjaśnienia pań w centrali raiffaizena sprowadzaly sie do tego ,ze jak nie mam nagranej rozmowy lub pisemnej kalkulacji to oni nic nie mogą zrobic. W końcu zapłaciłem te 10500 z odsetkami ,ale czuje sie oszukany jak małe dziecko ,przecież umowa ustna tak samo obowiązuje wszystkich , ale w Raiffaizenie jest inaczej . Pozdrawiam wszystkich przyszłych klijentów tej firmy i proponuje nagrywanie negocjacji tez ustnych.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Marek Guzanek pisze:W końcu zapłaciłem te 10500 z odsetkami ,ale czuje sie oszukany jak małe dziecko ,przecież umowa ustna tak samo obowiązuje wszystkich , ale w Raiffaizenie jest inaczej.
Pozostaje pytanie czy było to celowe i nieuczciwe zagranie ze strony tej pani, czy też jej błąd przy sporządzaniu oferty ubezpieczenia.

Co ona Ci powiedziała po wszystkim?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Michael pisze:Pozostaje pytanie czy było to celowe i nieuczciwe zagranie ze strony tej pani, czy też jej błąd przy sporządzaniu oferty ubezpieczenia.
Obstawiam, że rąbnęła się w ofercie, bo czegoś nie uwzględniła, a potem zamiast wziąć na klatę to klient musiał zapłacić.

Dziwię się tylko, że nie wyszło to przy wpłacie kaucji na poczet czynszu inicjalnego. :roll:
W Raiffeisenie nie płaci się kaucji uwzględniającej czynsz i ubezpieczenie?

Awatar użytkownika
klient3
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2013, o 17:10

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: klient3 »

UNIKAJCIE JAK OGNIA tego banku!. Już na samym początku leasingu byly same problemy, pracwonicy banku bez przerwy sie zwalniają. No i jak to w naszym kraju, czasem się każdemu zdarzy się opóźnienie z zapłatą, z rożnymi bankami mialem do czynienia. Ale w Raiffaisenie : nie przysyłają upomnień, a jesli już coś przyslą to tak sformuowane żeby kient nie zorientował się o co chodzi! Mało tego, bez żadnego pisma, przypomnienia o terminie, rozwiązali umowe bo spódźnilem się z ratą kilka dni. Kazali zapłacić 2000 zł kary albo ZWROT (w połowie wówczas spłaconego) sprzętu. Po zakonczeniu leasingu nie przysłali informacji o spłaci końcowej i naliczali ponad 50 zł każdego dnia za "wypozyczenie" wykupionego już przez nas sprzętu. Gdybym nie zadzwonił naliczyli by nawet przez rok bez żadnej informacji!! Działają celowo na szkode klienta! Gigantyczne odsetki! ODRADZAM! POLSKI RAIFFAISEN TO LICHWIARZE i ZŁODZIEJE I !! Trzymajcie sia od nich z DALEKA!

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

klient3 pisze:bez żadnego pisma, przypomnienia o terminie, rozwiązali umowe bo spódźnilem się z ratą kilka dni.
Jeżeli bez żadnego przypomnienia to zrobili to bezprawnie. Podaj ich do sądu. ;)

Obawiam się tylko, że nie do końca piszesz prawdę. Podobnie jak musiało minąć sporo więcej czasu niż "kilka dni". Jesteś na forum, na którym większość wie jak to wygląda w praktyce. ;) Także w Raiffeisenie. :)

Co do kwot to widocznie wcześniej nie zapoznałeś się z postanowieniami umowy. Dla firm leasingowych ich naliczanie jest jedynym sposobem, żeby dyscyplinować płatników do terminowego regulowania rat. W przeciwnym wypadku każdy by się spóźniał te "kilka dni", czyli w praktyce płaciłby kiedy by chciał. :|

Żeby lepiej to zrozumieć polecam:
http://www.fmleasing.pl/publikacje-feli ... ngowe.html
oraz to:
http://www.fmleasing.pl/publikacje-feli ... miesz.html

Awatar użytkownika
BISKUP

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: BISKUP »

Nigdy więcej.

Banda oszustów i złodziei. Podpisałem z nimi pożyczkę z dotacją. Nie dość, że nie wiedzą jak ją rozliczyć, to zabrali mi całą kwotę. Wcześnie ustalaliśmy, że zabierają tylko tę część co sfinansowali. Twierdzą, że nie mogą oddać, a w ogóle to dla mojego dobra............. Miałem opóźnienie spłaty VAT - skarbówka się opóźniła. Pomimo poinformowania ich (na piśmie) w terminie o opóźnieniu, naliczyli odsetki karne i opłatę za monit, którego nie dostałem. Osoba, która była moim opiekunem już nie pracuje - twierdzi, że ze złodziejami nie chce mieć nic wspólnego, nie dziwię się. Dyrektor oddziału w dużym mieście w Wielkopolsce- pan Tomasz M. - o niczym nie wie i chyba nie chce wiedzieć. Nie wiem jak można dopuścić, żeby taki matoł piastował eksponowane stanowisko. Chyba musi nieźle komuś włazić w d..ę. Podsumowując. Odradzam wszystkim. brak profesjonalizmu, niezrozumiałe opłaty dodatkowe i bandyckie warunki.

Awatar użytkownika
dfk
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, o 08:24

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: dfk »

// Treść wpisu została usunięta jako niekonkretna bądź oszczercza.

// Użytkownik otrzymał przed usunięciem możliwość doprecyzowania wpisu, ale z niej nie skorzystał.

Awatar użytkownika
_atram

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: _atram »

!Prawdopodobnie dokumenty jakie dostarczyłeś np. KPIR zasugerowały, że nie będziesz w stanie terminowo spłacać zobowiązania, lub działalność jest prowadzona krótko i tego nie było wiadomo na początku rozmowy, a "wyszło" po drodze... stad prawdopodobnie prośba o poręczenie rodziców....
NIGDY nie można na 100% powiedzieć, że młody wiek, czy jakiekolwiek inne kryterium nie będzie problemem... bo to wychodzi po głębszej analizie dokumentów...
gucio9377 pisze:
28.08.2013 otrzymałem od Pani z Raiffeisen kalkulację leasingu, w trakcie rozmowy telefonicznej na moje pytanie czy młody wiek prowadzącego działalność gospodarczą (skończone 20 lat) może być przeszkodą w uzyskaniu leasingu pani zapewniła że absolutnie nie, upewniła się jedynie czy ma on skończone 18 lat sic! nie wspominała również o żadnych dodatkowych zabezpieczeniach w postaci np poręczenia.

30.08 wszystkie dokumenty zostały pani dostarczone (min PIT, wydruk KPIR, wniosek, formularz osobisty etc), a 02.09 przyszła prośba o dosłanie PITa rodziców, pomimo że 2 dni wcześniej pani zapewniała że nie będzie to potrzebne, po udzieleniu informacji iż poręczenie przez rodziców, ani kogokolwiek innego nie wchodzi w grę, pani przesłała wniosek do analizy (celowo więc wprowadzała mnie w błąd, najpierw informując że młody wiek nie stanowi problemu, później próbując wydobyć dodatkowe dokumenty).

Następnego dnia przyszła decyzja negatywna w sprawie mojego wniosku.

Nie chciałbym zostać odebrany przez forumowiczów jako ktoś kto ma pretensje do świata o to że nie dostał leasingu, chodzi mi jedynie o to że jest to jedyna firma w której na początku nie było jasno powiedziane że młody wiek może stanowić problem, nie wiem czy wynika to z niekompetencji pani która mnie obsługiwała, czy z chęci zrobienia limitu na ten miesiąc, ale jest to po prostu nie poważne

Awatar użytkownika
_atram

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: _atram »

PO pierwsze Raiffeisen-Leasing nie jest bankiem a firmą leasingową, jest za to w grupie kapitałowej dobrego renomowanego Banku Raiffeisen Polbank
Kolejna sprawa, pracownicy się bez przerwy nie zwalniają...ale rzeczywiście w sprzedaży jeśli masz jakiekolwiek wyobrażenie następuje rotacja wśród pracowników, ale KAŻDY Klient ma swojego opiekuna, a gdy ten odejdzie lub zostanie zwolniony( bo to w 2 strony działa) wówczas Klient jest przekazywany do innego handlowca. Jeżeli jednak są z tym jakieś kłopoty jest strona internetowa, infolinia i można uzyskać informacje z kim się kontaktować w sprawie zawartej umowy...

Żadna firma nie ma prawa rozwiązać umowy bez żadnego pisma - Często pisma są przesyłane na adres, podawany na wniosku, lub handlowcy kontaktują się na numery kontaktowe podawane przy podpisywaniu umowy ( Zdarza się, że dane te są niewłaściwe, nierzetelne, lub po jakimś czasie nieaktualne... i wówczas nie da się kogoś poinformować, jeśli zmienił dane do kontaktu a ich nie zgłosił)

Podpisując umowę masz możliwość poproszenia od handlowca, w celu zapoznania się z Tabelą opłat i prowizji i wówczas masz świadomość, że gdy nie płacisz terminowo to jest to związane z naliczaniem odsetek.

RLPL jest 2 firmą leasingową na rynku, więc nie przypuszczam, aby taka firma z taką renomą, wprowadzając ciągłe ulepszenia i nowe usługi faktycznie działała na szkodę klienta...!

klient3 pisze:UNIKAJCIE JAK OGNIA tego banku!. Już na samym początku leasingu byly same problemy, pracwonicy banku bez przerwy sie zwalniają. No i jak to w naszym kraju, czasem się każdemu zdarzy się opóźnienie z zapłatą, z rożnymi bankami mialem do czynienia. Ale w Raiffaisenie : nie przysyłają upomnień, a jesli już coś przyslą to tak sformuowane żeby kient nie zorientował się o co chodzi! Mało tego, bez żadnego pisma, przypomnienia o terminie, rozwiązali umowe bo spódźnilem się z ratą kilka dni. Kazali zapłacić 2000 zł kary albo ZWROT (w połowie wówczas spłaconego) sprzętu. Po zakonczeniu leasingu nie przysłali informacji o spłaci końcowej i naliczali ponad 50 zł każdego dnia za "wypozyczenie" wykupionego już przez nas sprzętu. Gdybym nie zadzwonił naliczyli by nawet przez rok bez żadnej informacji!! Działają celowo na szkode klienta! Gigantyczne odsetki! ODRADZAM! POLSKI RAIFFAISEN TO LICHWIARZE i ZŁODZIEJE I !! Trzymajcie sia od nich z DALEKA!


Zablokowany