[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
gucio9377

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: gucio9377 »

Nie liczę na żadne pozytywny załatwienie sprawy, chciałem tylko pokazać brak kompetencji lub nie uczciwe zachowanie pani z RL


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

gucio9377 pisze:Nie liczę na żadne pozytywny załatwienie sprawy, chciałem tylko pokazać brak kompetencji lub nie uczciwe zachowanie pani z RL
Nic takiego nie wynika z Twojego pierwszego wpisu. :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
gucio9377

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: gucio9377 »

To przykro mi że nie rozumiesz :(

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

gucio9377 pisze:To przykro mi że nie rozumiesz :(
Najmocniej przepraszam za pomyłkę! :oops: :oops:

Moje słowa nie miały być skierowane do Ciebie. Miałem wrażenie, że to edmund odpisał w ten sposób na mój post i stąd moja riposta.
Kompletna pomyłka z mojej strony - sorry! :oops:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ivs

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: ivs »

Chciałbym zwrócić uwagę na kwestię wykupu pojazdu tzn. w jaki sposób skonstruowany jest FAQ i podpowiedź RL:

Czy w przypadku umowy wygasającej muszę zgłosić wcześniej chęć nabycia przedmiotu leasingu? Jeśli tak, w jakiej formie?

Nie ma takiej konieczności, zgodnie z § 4 pkt. 2 Ogólnych Warunków Umowy nieotrzymanie przez Finansującego do 14 dnia przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta pisemnej rezygnacji z prawa nabycia poczytane jest za złożenie Finansującemu oferty zakupu przedmiotu leasingu

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

ivs, Widzisz w tym coś złego, że o tym piszesz?

Awatar użytkownika
ivs

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: ivs »

Jestem w sytuacji końca umowy i szukałem informacji na www rl jak mam dalej postąpić aby przypadkiem moje ciułanie na raty nie poszło na marne, zdarzały się przypadki opisywane na innych formach, że klienci nie dopełnili formalności i mieli duży problem z wykupem samochodu a chyba większość osób fizycznych prowadzących działalność jest zainteresowana takim rozwiązaniem. Czytam pytanie...

Czy w przypadku umowy wygasającej muszę zgłosić wcześniej chęć nabycia przedmiotu leasingu? Jeśli tak, w jakiej formie?

Nie ma takiej konieczności, zgodnie z § 4 pkt. 2 Ogólnych Warunków Umowy nieotrzymanie przez Finansującego do 14 dnia przed upływem terminu na jaki umowa została zawarta pisemnej rezygnacji z prawa nabycia poczytane jest za złożenie Finansującemu oferty zakupu przedmiotu leasingu

Taka mała pułapka dla ludzi mało rozgarniętych. Wcześniej w tym wątku czytałem o problemach ludzi nie czytających umów więc założę się ze i znajdą się tacy którzy dojdą do wniosku po przeczytaniu pytania ze nie ma takiej konieczności. Denerwuje mnie sugestia rl i odwrócenia kota ogonem, zastawianie logicznej pułapki na której można się tylko przejachać. Odpowiedź dotyczy sytuacji w której nie jesteś zainteresowany wykupem. Pozatym gdzie masz odpowiedź na drugą cześć pytania ? Nie masz bo odpowiedź jest w duchu "na jeśli nie".

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Chyba nie rozumiem problemu... :)

Ten punkt oznacza w praktyce, że nie musisz robić nic, żeby móc wykupić przedmiot po zakończeniu umowy. Czyli Twoja chęć wykupienia jest traktowana przez RL jako coś domyślnego.

Dopiero jeżeli chcesz zrezygnować z wykupu to musisz wykonać ruch.

Awatar użytkownika
ivs

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: ivs »

:lol: może sam już nic nie kumam jest późno i jestem po ciężkim dniu pracy. W każdym bądź razie...

Zadzwoniłem i dowiedziałem się że muszę złożyć oświadczenie o zamiarze wykupu przedmiotu leasingu bo jeśli tego nie zrobię "moja" fura wyląduje na ich aukcji. To muszę czy nie muszę - chyba muszę.

Awatar użytkownika
ivs

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: ivs »

Nie wiem jak to interpretować - ja to oświadczenie złożę. Być może w przypadku braku takiego oświadczenia dzieje się tak z "defaultu" a może jednak pozostawia się jakąś furtkę dla RL. Może znajdą kogoś kto da parę tysi więcej i co wtedy? Z "defaultu" złożyłem im ofertę którą mi tydzień później odrzucą uroczyście mi oświadczając że fura już sprzdana :)


Zablokowany