Ubezpieczenie spłaty leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
cc

Ubezpieczenie spłaty leasingu

Post autor: cc »

Cześć! Możecie napisać coś ciekawego o ubezpieczeniach leasingu? Czy takie ubezpieczenie jak w przypadku kredytu jest możliwe?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
cc

Ubezpieczenie leasingu

Post autor: cc »

Przepraszam ale przez roztargnienie zamieniłem pola tematu i nazwy użytkownika.

EDIT by Admin: Poprawione :)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Ubezpieczenie leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Przyznam się szczerze, że sam niewiele wiem na ten temat poza tym, że temat traktowany jest po macoszemu.
Z ubezpieczeniami leasingu jest jak z leasingiem konsumenckim - od kilku lat słyszy się, że będą zmiany, będzie boom, a nic takiego się nie dzieje.

Firmy leasingowe generalnie nie oferują czegoś takiego w pakiecie. Są jakieś wyjątki, np. Volkswagen Leasing. Słyszałem, że ktoś jeszcze, ale niestety nie pamiętam, a nie chcę zgadywać.
Więc raczej pozostaje poszukiwanie na własną rękę wśród ubezpieczycieli, ale tu też jest raczej słabo.

Generalnie ubezpieczyć można się od jakiś chorób, śmierci, itp. Nie ma opcji, żeby ubezpieczyć się do pokrycia rat z tytułu niewypłacalności. Przynajmniej o niczym takim jeszcze nie słyszałem.

Temat jest cały czas w powijakach. :(
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
grigori
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2009, o 12:52

Ubezpieczenie leasingu

Post autor: grigori »

3 lata temu nie było żadnej rozsądnej oferty

Ja tylko rozszerzyłem sobie ubezpieczenie na życie w mojej własnej firmie i to jedyne co mogłem zrobić.

Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2009, o 15:57

Ubezpieczenie leasingu

Post autor: Sebek »

Około pół rok czasu temu pytał mnie o to klient. Znalazłem mu nawet taką ofertę chyba w Cigna coś tam. Ale to był trageidia. Nie gwarantuje to żadnej istotnej ochrony tylko trzeba płacić.
Nic więcej nie udało mi się znaleźc.

Awatar użytkownika
pawellodz
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 21:12

Re: Ubezpieczenie leasingu

Post autor: pawellodz »

W telewizji widac widac reklamy Fidis Leasing z opcja ubezpieczenia splat leasingu. Znacie szczegoly tej oferty?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Ubezpieczenie leasingu

Post autor: Lui »

pawellodz pisze:W telewizji widac widac reklamy Fidis Leasing z opcja ubezpieczenia splat leasingu. Znacie szczegoly tej oferty?
Cytując za ich stroną:
Ubezpieczenie Ryzyka Straty Finansowej (GAP)
Ubezpieczenie ryzyka straty finansowej GAP chroni Leasingobiorcę przed poniesieniem straty finansowej związanej z kradzieżą pojazdu lub szkodą całkowitą, kiedy wypłata odszkodowania z ubezpieczenia AC nie pokrywa zobowiązań z tytułu umowy leasingowej.
Klienci mają do wyboru: GAP MTE 10% lub GAP MTE 20% dzięki którym Klient otrzymuje dodatkowe 10% lub 20% wartości pojazdu niezależnie od wysokości odszkodowania otrzymanego z AC.

Ubezpieczenie Wartości Fakturowej Pojazdu (RTI)
Ubezpieczenie wartości fakturowej pojazdu RTI zapewnia Klientowi komfort otrzymania wartości fakturowej pojazdu przez okres dwóch lub trzech lat, niezależnie od kwoty odszkodowania otrzymanego z AC. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient nie musi angażować własnych środków finansowych do zakupu nowego pojazdu.
Klienci Fidis Leasing mogą wybrać RTI 2 lub RTI 3 dzięki którym Klient otrzymuje zwrot wartości fakturowej pojazdu w drugim i trzecim roku ubezpieczenia samochodu.

Ubezpieczenie Spłaty Leasingu "Bezpieczny Leasing"
Ubezpieczenie Spłaty Leasingu zapewnia Klientowi za niewielką miesięczną kwotę komfort spłacenia zobowiązań wynikających z Umowy Leasingu w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych związanych ze zdrowiem i życiem Leasingobiorcy.
Nasi Klienci mają do wyboru następujące pakiety ubezpieczenia "Bezpieczny Leasing":
* Promo obejmujący ubezpieczenie od ryzyka śmierci w wyniku NNW oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy w wyniku NNW
* Komfort obejmujący ubezpieczenie od ryzyka śmierci oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy z jakiejkolwiek przyczyny
Czyli to nadal tylko opcja związana z utratą życia lub zdrowia. Nic nowego.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Krzysiek

Re: Ubezpieczenie spłaty leasingu

Post autor: Krzysiek »

Wpis użytkownika został zarchiwizowany.
Powód: Powielanie tej samej treści w kilku tematach.

Szanowny Użytkowniku!
Każda opinia i wpis na forum jest bardzo cenny. Niemniej prosimy o przestrzeganie powszechnie przyjętych zasad i niepowielanie wpisów o tej samej treści w wielu tematach.

Administracja ForumLeasing.pl


ODPOWIEDZ