prawo do cesji leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Wioletta P

prawo do cesji leasingu

Post autor: Wioletta P »

Dzień dobry, do września tego roku jestem właścicielką w jednoosobowej działalności gospodarczej, a od października moją firmę "przejmuje" siostra. Posiadam fotowoltaikę w leasingu, jednak firma odmówiła cesji ze względu na restrukturyzację w ich firmie i nie wiadomo ile to potrwa. Również powiedzieli mi, że nie mogę spłacić fotowoltaiki. Generalnie, nie zaproponowali żadnego sensownego rozwiązania. Kazali mi płacić faktury jak wcześniej, tylko, że moja siostra nie będzie mogła ich wrzucić w koszty, więc dla nas to żadne rozwiązanie. Jakie mogę poczynić kroki, żeby nie być na tym wszystkich stratną finansowo? Jakie są rzeczywiście moje prawa w tym temacie pomijając "spychologię" którą zastosowała ta firma? Będę wdzięczna za pomoc


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznejAwatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: prawo do cesji leasingu

Post autor: Lui »

Możesz pomyśleć o zawieszeniu działalności i w tym czasie refakturowaniu leasingu na siostrę. Wtedy ona ma koszty, a dla Ciebie jest to w miarę neutralne podatkowo i nie musisz płacić ZUS. Ale lepiej to sprawdzić, bo rozwiązania z zawieszeniem mają pewne ograniczenia i nie chcę wprowadzić Cię w błąd, tylko tak mi na szybko do głowy przyszło.

A tak poza tym to trzeba naciskać leasingodawcę - reorganizacja to jakiś żart, a nie wytłumaczenie.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ