Osobowy diesel czy benzyniak w leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Marko.O
Posty: 3
Rejestracja: 2 lis 2009, o 09:59

Osobowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: Marko.O »

Witam na forum o leasingu! :)

Wydaje mi się, że znam odpowiedź na moje rozterki, ale chcę upewnić się jeszcze wśród profesjonalistów. :)

Chcę leasingować samochód osobowy (bez kratki) i mam do wyboru silnik diesla lub benzynowy. Oczywiście benzynowy jest sporo tańszy. Znane są mi wady i zalety diesla i benzyniaka.

Porównuję też opłacalność "inwestycji". Diesel kosztuje więcej, ale mniej pali, więc przy moich przebiegach po 3 latach wyjdzie na to samo. To znaczy wyższa cena diesla spłaci się mniejszymi wydatkami na paliwo.

Pozostaje jednak sprawa VAT. Jego za paliwo nie odliczę, za to od rat leasingowych mogę odliczać 60% VAT. Wydaje mi się w takiej sytuacji, że lepiej będzie wziąć w leasingu droższy ale oszczędniejszy samochód, bo lepiej wyjdzie się na Vacie. Bo od rat mogę jaką część odliczać, a od paliwa nie mogę.

Czy uważacie, że dobrze myślę?

Dziękuję z góry za udział w dyskusji.
Marek


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Oosbowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Bo od rat mogę jaką część odliczać, a od paliwa nie mogę.
Tak to wygląda.
Faktycznie lepiej mieć droższy, ale oszczędniejszy samochód przy tak rozwiązanych odliczeniach.
A nie możesz pomyśleć o samochodzie z kratką?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Oosbowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Porównuję też opłacalność "inwestycji". Diesel kosztuje więcej, ale mniej pali, więc przy moich przebiegach po 3 latach wyjdzie na to samo. To znaczy wyższa cena diesla spłaci się mniejszymi wydatkami na paliwo.

Cześć Marko!
Pamiętaj też, że po tych 3 latach za diesla nadal weźmiesz więcej pieniędzy, sprzedając go, niż za benzyniaka.
Więc choćby z tego względu bardziej opłaca się płacić więcej za ratę leasingową, oszczędzając za to na paliwie.

A do tego dochodzi rzeczywiście ten VAT - tak jak napisałeś - więc dobrze to sobie wymyśliłeś.

Wniosek z tego taki, że jeśli nie decydują sprawy poza finansowe, to faktycznie dużo lepiej jest leasingować diesla.
Oczywiście to jeszcze zależy ile się jeździ i o ile ten diesel będzie droższy od porównywalnego benzyniaka. No i jaka jest różnica w spalaniu - bo różne są silniki... :idea:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Marko.O
Posty: 3
Rejestracja: 2 lis 2009, o 09:59

Re: Oosbowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: Marko.O »

Dzięki za szybkie odpowiedzi i potwierdzenie moich przypuszczeń. :)

Tomek P, ja chcę sedana więc sam rozumiesz. :(

Awatar użytkownika
Beny
PRO
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2009, o 18:31

Re: Oosbowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: Beny »

Marko.O pisze:Dzięki za szybkie odpowiedzi i potwierdzenie moich przypuszczeń. :)

Tomek P, ja chcę sedana więc sam rozumiesz. :(
Chodzi o to, zeby byla limuzyna? Skoda Superb, Opel Insignia wygladaja jak limyzyny, a mozna odliczac vat i diesle maja dobre.

Awatar użytkownika
Marko.O
Posty: 3
Rejestracja: 2 lis 2009, o 09:59

Re: Osobowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: Marko.O »

Z tymi odliczeniami, żeby była chociaż pewność jak to będzie wyglądać za kilka miesięcy, to można pomyśleć.
A tak to trzeba dopłacić za kratkę i to jeszcze nie do takiego samochodu jakbym chciał. :(

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Osobowy diesel czy benzyniak w leasingu

Post autor: KOLEC »

Od Nowego Roku cena diesla ma wzrosnąć o 17 groszy z powodu podniesionej opłaty paliwowej. Benzyny i gazu tylko o 1-2 grosze.


ODPOWIEDZ