Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: rooster »

Hamonogram spłat ten przesłany okazał sie błędnym i gdy zjawiłem się w banku juz był nowy który odpowiadał moim pobieżnym wyliczeniom
Czy przygotowali go zanim zdazyles sie zapytac? To moze nie kombinowali jednak. 8-)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
radix
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2009, o 21:06

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: radix »

Tak. Gdy zjawiłem się w banku celem wyjasnienia tych rożnic w kwotach rat leasingowych - czekał na mnie juz nowy harmonogram - pani prowadząca wspomniała coś że dzień wcześniej mieli problemy w centrali z generowaniem harmonogramów i dlatego dostałem ten błędny a że wszystko działo się tuż przed końcem dnia pracy oddziału nie było czasu żeby to wyjaśnić. Prowadząca sprawę też to wychwyciła na następny dzień z rana (czyli zanim pojawiłem się by to wyjaśnić) i sama była zdziwiona że mimo niższej wartości netto leasingu rata jest wyższa aniżeli wcześniejsze symulacje. Generalnie miła obsługa na temat rożnych wątpliwości prowadząca dzwoniła do centrali żeby uścislić. Dopiero po wszystkim przyznała się że to jej pierwsza transakcja leasingowa w tym oddziale bo oddział funkcjonuje ponad rok ale jakoś tak się złozyło ze nie mieli do tej pory klientów z tego portfela usług. Czyli byłem i jestem niejako królikiem doświadczalnym :D

Może w święta jeśli będziecie zainteresowani pokuszę się o podsumowanie akcji wysłania formularzem zapytania ofertowego tak aby było wiadomo co daje wysłanie zapytania i czego można się spodziewać.

Pozdrawiam Radek

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: Michał Krupiński »

Może w święta jeśli będziecie zainteresowani pokuszę się o podsumowanie akcji wysłania formularzem zapytania ofertowego tak aby było wiadomo co daje wysłanie zapytania i czego można się spodziewać.
Jak najbardziej! :)
Właśnie od kilku dni zaczęliśmy powoli rozsyłać ankiety do osób, które z niego skorzystały, żeby sprawdzić czy są zadowoleni, jakie mają uwagi, itd.
Wszystko głównie po to, żeby formularz dalej usprawniać - zarówno mechanizm jak i sprawność otrzymywania ofert, itd.

Więc każda uwaga będzie bardzo cenna. Za jakiś czas zrobimy też jakieś podsumowanie. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
radix
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2009, o 21:06

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: radix »

Czy mogę prosić o przesłanie ankiety? Moje uwagi bedą porównywalne z opiniami innych - no i bedzie wiadomo na co mam zwrócić uwagę podczas opisywania.

Pozdrawiam Radek

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: Michał Krupiński »

Ta ankieta składa się w sumie z czterech krótkich punktów, na które odpowiedzi można udzielić w minutę.
Chodzi o to, żeby jak najwięcej osób odpowiedziało, a wiadomo, że im dłuższa ankieta tym mniejsza skłonność do jej wypełnienia. :)

Jest jednak też punkt "Uwagi", gdzie można dowolnie się rozpisać. Więc generalnie ta ankieta nie jest konieczna, żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Ale oczywiście za chwilę prześlę na e-mail.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
radix
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2009, o 21:06

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: radix »

Witam!
Obiecałem garść informacji o moim przypadku leasingu.
Formularz wypełniłem 23go listopada wieczorem - sam formularz nie jest skomplikowany jest logicznie poukładany i zawiera moim zdaniem wszystkie pola które sa pomocne by dostarczyć najwazniejszych informacji osobom przygotowującym oferty leasingowe. Największa zaleta - wypełniasz raz i nie musisz sie zastanawiać gdzie go wyslać - ogromna oszczędność czasu traconego na poszukiwanie kontaktów do towarzystw leasingowych. Brawo dla pomysłodawcy bo z czymś takim nie spotkałem się nigdzie indziej.
Wypełniasz formularz- jak podasz nr telefonu z całą pewnością odezwią się osoby przygotowujące oferty, by dopytać szczegółów.
Pierwszy telefon miałem na następny dzień ok. 10tej rano. Trochę się wystraszyłem bo pani chciała tych informacji które były w formularzu wiec zapytałem czy nie miała tych danych podanych w zapytaniu ofertowym. Twierdziła ze nie a ja myśle że po prostu chciała potwierdzić to co miała przed oczyma bo kolejni oferencji nawet gdy nie zadzwonili to potrafili przedstawić ofertę zgodną z moimi założeniami.

a założenia były takie:
przedmiot leasingu - koparkoładowarka 2007r.
wartość przedmiotu leasingu 118tys. netto
okres leasingu 48 rat
wpłata własna 20%
raty stałe lub sezonowe ze względu na specyfikę branży zima to martwy okres więc i chciałem zeby raty były niższe

Na zapytanie ofertowe mejlowo i telefonicznie by uściślić odezwało się łacznie 11 towarzystw leasingowych. Myśle że podając kto odezwał się nie zrobię żadnej kryptoreklamy a uzmysłowie kto interesuje się klientami .
w kolejności zgłoszeń:
Fortis Lease PNB Paribas
IKB Leasing - nie przysłali oferty ale poinformowali że leasingują tylko nowe maszyny budowlane dziękując za zainteresowanie
NOMA 2
SGB Trans Leasing
AKF Leasing Polska
Millenium Leasing
Bankowy Fundusz Leasingowy (PKO BP)
Raiffeisen Leasing
Carbo Leasing
BRE Leasing
SG Equipment Leasing


Pierwsze 7 firm przesłalo ofertę 24go listopada, kolejne w ciągu następnych 2 dni. Z bodajże 5-cioma miałem kontakt telefoniczny zainicjowany z ich strony. Cześć przesłała 3 warianty rat - stałe, malejące i sezonowe. Niektórzy 2 warianty stałe i sezonowe. Dwa towarzystwa przysłały tylko ofertę stałych rat - po poproszeniu o raty sezonowe nie było problemu- otrzymałem i takie kalkulacje. Niektórzy przysłali wytyczne co do dokumentacji która konieczna jest do przedłożenia przy ubieganiu się o leasing. Była wśród nich opinia bankowa. Udałem się do swojego banku w którym mam rachunek firmowy. Doradcy klienta zasugerowali możliwość sporzadzenia oferty przez nich w BGŻ Leasing. Ponadto na rozpuszczone hasło iż poszukuję leasingu jeden ze znajomych podesłał mi ofertę przygotowaną przez swojego leasingodawcę - EFL.

W sumie w szranki staneło 12 leasingodawców. Po porównaniu ofert od strony finansowej rozbieżność ofert wyniosła około 18tys.brutto pomiędzy najtańszymi a najdroższymi. Najtańszymi okazały się towarzystwa powiazane kapitałowo z bankami-matkami z jednym małym wyjątkiem - który rozczarował najwyższą wysokością oferty(nawet wzgledem tych niebankowych). Dwa towarzystwa z tych powiedzmy "niebankowych" liczyły sobie prowizję w wysokości 1 lub 2% pozostałe towarzystwa leasingowe nie pobierały prowizji.

Wszyscy mieli równe dane - więc przesłali oferty obiektywne. Mój bank mimo że miał dostęp do moich danych finansowych znali wiec historie konta a i tak przedstawili dopiero po negocjacjach najkorzystniejszą finansowo ofertę. Warto negocjować bo można sporo ugrać- w moim przypadku było to 6tys netto. Co do innych warunków o małych perypetiach można przeczytać wyżej ale wszystko zostało wyjaśnione. Co bedzie dalej? Pożyjemy zobaczymy .

W każdym bądź razie zachęcam do skorzystania z formularza. Kto wie może ten opis zmotywuje tych którzy nie odpowiedzieli na zapytanie do innego podejścia do klientów.
Ja ze swej strony chciałem podziekować tym wszystkim którzy przedstawili oferty za pracę wlożoną w ich przygotowanie oraz za miły kontakt.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Kto wie może ten opis zmotywuje tych którzy nie odpowiedzieli na zapytanie do innego podejścia do klientów.
Jest też tak, że nie wszystkie firmy leasingowe "bawią" się w leasing sprzętu budowlanego.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: Michał Krupiński »

radix, Super, że podzieliłeś się opinią! Jest bardzo cenna i na pewno się przyda! :)
Jest też tak, że nie wszystkie firmy leasingowe "bawią" się w leasing sprzętu budowlanego.

Dokładnie.
Tak naprawdę 23 firmy leasingowe oferują leasing sprzętu budowlanego. Przy czym w tych 23-ech są tez takie, które robią tylko określonych producentów, albo dostawców, albo tylko nowe, albo tylko od wartości np. 200.000 PLN netto... Różnie to bywa.

Choć faktem jest, że ze 3-4 firmy mogły tu jeszcze przedstawić ofertę, bo zapytanie spełniało ich target i kryteria.
Tym bardziej, że wiem, że firmy, których moim zdaniem zabrakło w tym przypadku, przesyłają oferty w odpowiedzi na formularz, a nawet podpisują umowy z użytkownikami forum.
Więc raczej nie olewają klientów...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: Hoover »

Super, że podzieliłeś się opinią! Jest bardzo cenna i...
... jak na zamówienie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Oferta a umowa - rozbieżności rat i inne takie

Post autor: Michał Krupiński »

Hoover pisze:
Super, że podzieliłeś się opinią! Jest bardzo cenna i...
... jak na zamówienie. :mrgreen:
No ładnie. :D
Zaręczam, że kolegi Radixa nic nie łączy z ForumLeasing.pl. ;) :D

Ale powiem szczerze, że po tym jak zaczęliśmy dostawać pochlebne komentarze w ankietach od użytkowników korzystających z formularza, to zastanawialiśmy się czy się nimi jakoś nie pochwalić.
Jednak doszliśmy do wniosku, że są one tak pochlebne, że aż mogą sprawić wrażenie zmanipulowanych. :) Dlatego na razie odpuścimy. Może coś się wymyśli z czasem.

Aha - są też użytkownicy mniej zadowoleni, ale jest to powiedzmy raczej z przyczyn obiektywnych. Bo jeśli ktoś ma trudną sytuację finansową, albo dopiero zaczyna działalność i chciałby wyleasingować jakiś nietypowy lub stary przedmiot leasingu, to raczej nie ma szans, żeby uzyskał dużą ilość ofert - z prostej przyczyny - mało jest firm leasingowych, które coś takiego finansują - a w skrajnych przypadkach może nie być żadnej firmy leasingowej zainteresowanej niektórymi transakcjami.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ