Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
grzes

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: grzes »

mam pytanie czy każda firma to oszuści? ja właśnie mam zamiar kupić samochód ale się boje że to może być przekręt czy ktoś może zna tą firmę?
Hi,

The cars are located in United Kingdom.
If you want to come and see the cars in person, we will give you the
address, but if you don't have time or you cannot come, as I said before we will
use our department to do the delivery to you at no extra cost.
We are fully able to do the transportation safely! The delivery is for
free all over in EUROPE. The cars are now in custody of
our department. If you are fully decided to buy the car, send us the following details
( name / shipping address / phone number ). We will get the document ready for
you and for the delivery.

Contract hire and Leasing LTD. UK

• Contract hire and Leasing
• Registered office – Really Good Domains Ltd
Domain House, 4 Watchgate
Newby Road, Hazel Grove
Stockport, SK7 5DB
• No. 3934283
• VAT reg. 727156823

We only speak English and French.
The cars were under leasing contract, in France, Germany, Belgium, Italy, Holland, Poland, the previous owners were not able to pay there monthly taxes and our company has been forced to take back the cars and now we are
selling them at the remaining price. The cars are with red plates for expert, because there are not registered in England.
If you want to buy a car, you can come directly to us, or we can send it with a shipping company. The shipping is going to
be free of charge, nothing for you to pay. We are going to pay also the custom duty taxes at the border, so you don't have to worry about anything.
After you will receive the car in Poland, you will have 10 days to test and inspect the car for any mechanical or technical problems.
If the car is not going to be be like in the descript_ion and pictures, with any problems, you can refuse the car, and send it back
on our expenses. The cars has never been involved in any accidents, no visible dents or scratches, there are in perfect condition.

Thank you ! Yours: Toth Antal




****************

Witam,

Samochody znajduja sie w Wielkiej Brytanii.
Jesli chcesz przyjsc i zobaczyc samochody w osoby, otrzymasz od nas
adres, ale jesli nie masz czasu lub nie mozesz przyjsc, jak powiedzialem, zanim bedzie
korzystac z naszym dzialem stanie zrobic dla Ciebie bez dodatkowych kosztów.
Jestesmy w stanie w pelni wykonac transport bezpiecznie! Dostawy dla
wolne w calej EUROPIE. Samochody sa teraz w areszcie
dzialu. Jesli jestes w pelni postanowil kupic samochód, wyslij nam nastepujace dane
(Nazwa / adres wysylki lub numeru telefonu). Bedziemy sie dokument gotowy do
Ciebie i za dostawe.

Umowy najmu i leasingu LTD. Wielka Brytania

• Umowa najmu i leasingu
• Siedziba - Naprawde dobre domen Ltd
Dom domeny, 4 Watchgate
Road Newby, Hazel Grove
Stockport, SK7 5DB
• Nr 3934283
• VAT reg. 727156823

Mamy tylko po angielsku i francusku.
Samochodów na podstawie umowy leasingu, we Francji, Niemczech, Belgii, Wloszech, Holandii, Polska, poprzedni wlasciciele
nie byly w stanie placic podatków i nie miesieczne nasza firma zostala zmuszona do oddania samochody, a teraz jestesmy
sprzedazy po cenie pozostalych. Samochody sa z czerwonym plytki eksperta, bo nie sa zarejestrowane w Anglii.
Jesli chcesz kupic samochód, mozesz bezposrednio przyjsc do nas, czy mozemy wyslac go wraz z firma spedycyjna. Wysylka bedzie wolne od oplat, nic do wynagrodzenia. Bedziemy placic równiez niestandardowe podatków cla na granicy, wiec nie trzeba sie
martwic o nic.
Po otrzymasz samochodu w Polska, bedziesz mial 10 dni na test i sprawdzic samochód w razie jakichkolwiek problemów mechanicznych lub technicznych.
Jezeli samochód nie bedzie sie tak jak w opisie i zdjecia, a wszelkie problemy, mozna odmówic samochód i
wyslac go z powrotem na nasze koszty.
Samochody nigdy nie byl zaangazowany w jakikolwiek wypadek, bez widocznych wgniecen i zadrapan, jest w idealnym stanie.

Dziekuje! Pozdrawiam: Toth Antal


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Lui »

to jest to samo.
Odpuść sobie
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ddc5n

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: ddc5n »

nawet wysłali mi kopie brif samochodu umowę itp.. i że niby dostarczą samochód pod sam dom....
a jak powiedziałem że mogę przyjechać osobiście do Anglii to napisali mi że samochód już jest gotowy to wysłania przedsiembiorstwem zeglogowym i jeśli ja nie wpłacę depozytu to mają już kolejnego nabywce na ten samochód w warszawie..

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Michał Krupiński »

W Wielkiej Brytanii rzeczywiście jest taka strona internetowa jak contracthireandleasing.com.
Jest to serwis, który generalnie umieszcza ogłoszenia dealerów samochodowych oferujących leasing konkretnych nowych samochodów (w UK leasing trochę inaczej wygląda niż w Polsce, więc niech niektórych z czytających to nie dziwi).

Wygląda na to, że ktoś się pod nich podszywa - podali ich adres i numery rejestrowe, ale jakoś przy okazji zapomnieli podać numery telefonu. :)

Założę się też, że nie piszą do Ciebie z adresu e-mail z tej domeny tyko pewnie jakiegoś gmaila, itp.

Ogólnie temat należy odpuścić - żadna normalna firma leasingowa w Europie nie będzie szukała nabywców w jej biedniejszej części, bo z powodzeniem za tą samą albo i wyższą cenę sprzedadzą to u siebie.
To tak jakby polskie firmy leasingowe szukały nabywców na sprzęt poleasingowy np. w Kazachstanie. Przecież to się w ogóle kupy nie trzyma.
Do tego transport na ich koszt ;) - przecież to jest duży koszt, a oni go niby lekką ręką na siebie biorą! I jeszcze ten tekst, że jak samochód nie jest okej, to można odesłać też na ich koszt! :lol:
Jest zresztą szereg innych rzeczy, o których pisali wcześniej koledzy, które pokazują, że jest to oszustwo i nie ma co sobie głowy zawracać.

Na prawdę, to jest ściema, tym bardziej, że to jest mechanizm powtarzający się od kilku już dobrych lat - metody widzę się nie zmieniają, tylko trochę ewoluują.
Sam pierwszy raz się z tym spotkałem gdzieś w 2002/2003 roku. Także naprawdę - takie "okazje" się nie zdarzają i nie ma co sobie tym zawracać głowy.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Matti »

ddc5n pisze: [...] dostarczą samochód pod sam dom....a jak powiedziałem że mogę przyjechać osobiście do Anglii to napisali mi że samochód już jest gotowy to wysłania [...] jeśli ja nie wpłacę depozytu to mają już kolejnego nabywce na ten samochód w warszawie..
Typowa "motywująca" zagrywka typu: "Panie! Albo Pan kupujesz albo sprzedam to Pana sąsiadowi taniej. To jak będzie, bo mi się spieszy?"
Co to za firma charytatywna, która woli zrezygnować z klienta, bo im chce obniżyć koszt transakcji o koszt transportu? ;) :lol:
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Michał Krupiński »

Żeby mieć jeszcze potwierdzenie napisałem przed chwilą e-mail do tej >prawdziwej< firmy contracthireandleasing.com z opisem co to się tutaj u nas w Polsce dzieje... :), żeby wiedzieli, że ktoś się pod nich podszywa i żeby zajęli jakieś stanowisko w tej sprawie (ewentualnie podjęli kroki prawne).

Dam znać jeśli otrzymam jakąś odpowiedź.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Michał Krupiński »

Okej - odpowiedź od nich przyszła błyskawicznie:

"Thanks for getting in touch. We have received several emails and phone calls from people in Poland about this. I can confirm that 100% of these advertisements are not from ContractHireAndLeasing.com or Really Good Domains Ltd, the company which owns and runs the website. These emails and adverts are a scam.

I can also confirm that Toth Antal does not work for Really Good Domains ltd or for ContractHireAndLeasing.com. Toth Antal also has no business at our postal address.

We do not sell any cars and no cars are kept at Domain House, 4 Watchgate, Newby Road, Hazel Grove, apart from at a small staff-only carpark.

If you could help get the message to your visitors to delete any emails from this source then that would be good. If any of our visitors have sent any money to Toth Antal then they have to report it to their local police force.

When we started receiving emails and phone calls from Poland about this, we did contact our local police but they were unable to assist us."



Tłumacząc mniej więcej na polski, to będzie:
"Dzięki za kontakt. Otrzymaliśmy już troche maili i telefonów z Polski na ten temat. Mogę potwierdzić że 100% z tych ogłoszeń nie jest od ContractHireAndLeasing.com i Really Good Domains Ltd, czyli firmy, która prowadzi stronę. Te e-maile i ogłoszenia są oszustwem.

Zaprzeczam też jakoby Toth Antal pracował dla Really Good Domains ltd lub dla ContractHireAndLeasing.com.
Toth Antal nie prowadzi też żadnego biznesu pod naszym adresem pocztowym.

Nie sprzedajemy żadnych samochodów i żadnych samochodów nie przechowujemy w Domain House, 4 Watchgate, Newby Road, Hazel Grove, z wyjątkiem samochodów pracowników na małym, firmowym parkingu.

Jeśli możesz przekazać informację odwiedzającym waszą stronę na ten temat, żeby skasowali wiadomości z tego źródła, to będzie dobrze.
Jeśli ktoś z użytkowników wysłał jakieś pieniądze Tthowi Antalowi, to powinien poinformować o tym policję (swoją lokalną).

Od kiedy zaczęliśmy otrzymywać korespondencję i telefony w tej sprawie z Polski, poinformowaliśmy naszą policję, ale oni nie są w stanie nam pomóc."
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Lui »

Sprytnie- podszywają się już pod prawdziwe firmy. :|
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Gość »

Polacy zadomowili się w jUKeju na dobre :evil:

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Samochód poleasingowy od angielskiej firmy leasingowej???

Post autor: Michał Krupiński »

Gość pisze:Polacy zadomowili się w jUKeju na dobre :evil:
W jakim sensie? Że Polacy siedzący na Wyspach robią ten przekręt?
Wątpię.

Takie rzeczy robi się raczej operując z krajów, w których jest niewielka szansa ścigania za tego typu przestępstwa lub w ogóle ich namierzenia (korupcja, burdel w administracji, itd.). Zwrot "szajka międzynarodowa" trochę mnie bawi, ale myślę, że jest to dość dobre określenie - po postu jest to przestępstwo międzynarodowe. Pamiętam, że pierwszy taki wałek z którym się spotkałem te blisko 10 lat temu prowadzony był z Rumunii, która wtedy była lekko dzikim krajem - zresztą do dziś nie jest tam różowo mimo członkostwa w UE.
Poza tym jak w każdej branży tak i w tej jest konkurencja - także to nie musi być jedna grupa tylko szereg różnych szajek, które działają w podobny sposób - ale jedna cecha jest wspólna:
wyłudzenie zaliczki

Takich przekrętów jest mnóstwo i dzieje się to od lat i dziać się będzie - różne służby mają ciężko z tym walczyć - jak sami widzicie facet z tej >prawdziwej< firmy z UK pisze, że jego policja nie może im w tym pomóc - po prostu administracja wszędzie jest tak samo ociężała i bezmyślna. ;)

Dlatego jedyne co może człowieka uchronić to własny rozum i ostrożność! ;)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ